Bebek hareketleri konusunda yardım

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve aydirik tarafından 8 Kasım 2010 başlatılmıştır.

8 Kasım 2010
    Konu Sahibi : aydirik
  1. aydirik

aydirik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba arkadaşlar; 27+5 gebeyim ancak bebişimin hareketleri her gün farklı farklı.. gerek internetten araştırdığım gerekse etraftan duyduğum günde en az 10 defa oynaması gerektiği yönünde.Dediğim gibi benim kızım bazen daha az oynuyor.mutlaka 10 defa oynamasımı gerek sağlıklı olduğunu anlamak için..kafam karıştı ayrıca bu kıstas kaçıncı haftadan itibaren geçerli acaba? bu konuda kesin bilgi sahibi olan yada benim gibi olupta bebeği sağlıklı olan varmı?bu bilgi ne kadar yönlendirici? yardımcı olursanız sevinirim:26:

2. 8 Kasım 2010
  3. almira85

almira85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    benim uzman tv de seyrettiğim doktor riskli gebeliklerde bebeklerin hareketlerinin sayılması gerektiğini sölüyor o yüzden fazla evham yapma bazen çok oynarlar bazen az oynarlar senin zamanında düzensiz olur hareketleri endişelenipte kendini de bebişini de yorma o yüzden

4. 8 Kasım 2010
  5. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    Benim bildiğim 30.haftadan sonra bebek hareketleri önemli.Bebeğin herşeyi normalse ve doktor da önemli değil dediyse için rahat olsun.Çünkü bu haftalarda çok da tutarlı olmuyomuş hareketleri.Yine de doktoruna danış mutlaka.

6. 17 Ocak 2015
  7. crescentee

crescentee Üye Üye

Beğenildi:
    257
    Ödül Puanları:
    23
    26 haftalik hamileyim. Ben de bebegimin hareketlerini her gun ayni sekilde hissedemiyorum. Bir gun cok hareketli ve tekmeleri sertken, diger gun cok sakin hareketleri cok yavas olabiliyor. Ve bu durum inanilmaz canimi sıkıyor.ama cok sukur ki doktor kontrollerimizde bir sorun gorunmuyor. Biz evham yapiyoruz bence:)

8. 21 Mart 2015
  9. tel_tel

tel_tel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    22 haftalik hamileyim.2 haftadir hareketleri hissedebiliyorum.cok guzel bir duygu sadece bugun az kipirdadi ama o bile beni uzuyor.biraz arastirdim daha simdiden saymamaliymisim:) sanirim gergin 2 gun geçirdim ondan bebiste gerildi.olur mu öyle ne dersiniz?

10. 24 Mart 2015
  11. Seronya14

Seronya14 Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    18
    Tatlim bebegin hayirli olsun saglika kucagina almayi nasip etsin Allah genelde son aylarda bebegin yeri daraldigi icin hareketleri kisitlanabiliyo dr sor yinede ama icin rahat etsin bide hamileyken anne cukulata yerse bebekler genelde hareket eder denemismiydin boyle bisey belki minik dinlenmeyi seviyodur