Bebek Her Gün Banyo Yapmalı mı?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Adivar tarafından 4 Ekim 2009 başlatılmıştır.

4 Ekim 2009
    Konu Sahibi : Adivar
  1. Adivar

Adivar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    148
    Sütçocuğunun her gün banyo yapması yararlıdır. Bazılarına bu görüş abartılı görünebilir, ama değildir. Bu konuda, banyonun “bünyeyi zayıflattığı” ya da fazla suyla temasın “deriye zarar verdiği” gibi çeşitli önyargı ve boşinançiar vardır. Bu boş inançlann hiçbir bilimsel temeli yoktur.

Banyo her balamdan ve her yaşta yararlıdır; bu yüzden günlük bir alışkanlık olmalıdır. En uygun banvirüsyo izamam, akşam yemeğinden önceki saatlerdir.
    Banyonun rahatlatıcı etkisi açısından bu saat önerilir; ortam yeterince sıcak, çocuğun yıkanacağı küvet de çok temiz ve olanak varsa yalnızca ona ait.olmalıdır.

Genellikle banyo yapvirüsmak, küçük çocukların çok hoşuna gider. Bazıları ise hoşlanmaz ve korku, hatvirüsta panik belirtileri gösterebilir.

Bu olgularda her gün banyo yapmaktan vazgevirüsçilmemeli, daha çok’özen göstererek, çeşitli oyuncakların da yardımıyla çocuvirüsğun banyo yapmayı sevmesine yardımcı olmalıdır; böylece çocuk yavaş yavaş alışıp banyo yapmaktan zevk almaya başlar.

2. 5 Ekim 2009
  3. R2D2

R2D2 Aklım sukut-u sever benim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Doğduğu günden beri gün aşırı yıkıyorum.Eğer elzem bir durum yok ise kaka,kusma vs...

4. 5 Ekim 2009
  5. incitanemtuana

incitanemtuana EVLI MUTLU IKI COCUKLU :) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    kessinlikle katiliyorum adivarim
    güzel bir konu oolmus
    hastanedede hergün yikandi
    eve geldigimizdede
    hemsire ve doktorlarimda önerdiler
    simdide öyle hergün yikamaya calisiyorum
    kimi zaman yogun ve yorgunlukdan olmaya biliyo
    ama suyuda seviyo
    yaz kis farketmez

6. 5 Ekim 2009
  7. prism

prism karamel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    doğduktan sonra 40 gün boyunca hergün yıkandı. şimdi 3,5 aylık gün aşırı yıkıyorum. yıkadıktan sonra vucuduna losyon, bebe yağı sürüp masaj yapıyorum. bi de üstüne emzirince en az 2 saat uyur yavrum. banyonun bebek gelişimine dolaylı katkısı var.