bebek için alınması gerekenler??

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve ozlem28 tarafından 31 Mart 2010 başlatılmıştır.

31 Mart 2010
    Konu Sahibi : ozlem28
  1. ozlem28

ozlem28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    44
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar bebek için ana kucağı almayı düşünüyorum. fakat ilk zamanlar oturamadığı için kullanmak sakıncalı olurmu diye tereddütteyim.bebeğim temmuzun ilk haftası doğacak. dışarıda taşımak için kangurusu var. portbebe almaya da gerek varmı?evim çok küçük gereksiz bişey almak istemiyorum, sonra onu saklayacak yerim yok. sizler bebeği dışarıya çıktığınızda neyde taşıyorsunuz?doktor kontrollerinde falan. yazın 3 ay kanguruda taşıyabilirim fakat soğuklar başladığında zor olurmu?öff ne alacağımı şaşırdım yardım edinn....

2. 31 Mart 2010
  3. kenyaa

kenyaa annesinin kuzusuuuu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bence en güzeli ve rahat olanı bebek arabası
    bende kullandım hepsini ama en rahat ettiğim sey araba oldu

4. 31 Mart 2010
  5. kenyaa

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bu arada evde kullanmak içinde ana dizi almıstım ben cok rahat simdi oturtarak kullanıyorum su anda da onda uyuyor :)) odada pratik oluyor kullanması

6. 1 Nisan 2010
  7. fatma_41

fatma_41 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    özlemcim bende temmuzun ilk haftası doğum yapıcam inş hayırlısıyla. kenyaa ya katılıyorum en kullanışlısı bebek arabası ki sende fazla bişey almak istemiyorum diyosun bende aynı fikirdeyim biçok şey alıp sonradan saklamasıda zor yinede sen bilirsin tabi. bebek karyolası olarakta ahşap düşünüyodum ben ama vazgeçtim hepsiburada.comdan bi park yatak aldım yarın teslim alıyorum bakalım beğendiğim kadar varmış mı. bide kenyaa senin dediğin ana dizi nasıl bişey ben onu bilmiyorum. :CüvCüv:

8. 1 Nisan 2010
  9. sag

sag biz üçümüz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba benim de doğumum temmuzda inş. bazı hastaneler oto koltugu olmadan bebeği teslim etmek istemiyormuş.... iyi olan marka-modeller 300.-TL 'den başlayan fiyatlarla.. 60-100 tl'lik modeller de bebek te pişik alerji yapabiliyor muş..bu arada nerdeyse sadece 1 yıl kadar kullanılıyormuş..

10. 1 Nisan 2010
  11. kenyaa

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    fatma 41 canım anadizi böyle bişi benim elim ayagım oldu mutlaka işinize yarayacaktır
    biyerden sonra uyuma problemleri yasayacaksınız hafifce sallayınca tekrar uyumaya devam ediyorlar :)
    ilerde oturtabiliyosunda ayarlanıyor cunku

anakucakları cok az kullanılıyo hele dısarı cıkarken bence en fazla 3 ay kullanabilirsiniz cünkü bebekler cok agırlasıyor birde anakucagının agırlıgı hiç cekilmez o yuzden araba cok daha iyi oluyo yinede siz bilirsiniz

Ekli Dosyalar:

12. 2 Nisan 2010
  13. fatma_41

fatma_41 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben bunu biliyodum ama ismini bilmiyormuşum meğer anadiziymiş öğrendim teşekkürler. :teytey: gerçekten çok kullanışlı olabileceği fikrindeyim senin açıklamandan sonra onaylanmış oldu buda.

14. 2 Nisan 2010
  15. defne/oxgxuz

defne/oxgxuz sana emanetiz Allah'ım Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    canım ya kanguru ilk doğduğunda kullanamazsın sakın daha çocuğun omurları kalçası oturmamış kanguru bi nevi bebeği oturtuyor v oturtmak ilk 4 5 ay sakıncalı. nolur sakın!!!!! ben 6 ay ana kucağı kullandım 4. aydan sonra kanguruya izin verdi doktor. ana kucağı hem otokoltuğu olarak emniyet kemerine bağlanabiliyor bi de portbebe alabilirsin ama anakucağı bebegin ortopedik yapısı gözönüne alınarak ,omurgası bel boşluğu düşünülerek tasarlanıyor. sen bakma arkadaşım kanguruların üstünde sıfır ay üzeri yazdığına.

16. 2 Nisan 2010
  17. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    benim kızımda 7aylıkolcak kangurusuna bugün ilk defa kullandık sakın erken kullanmayın boyun fıtıgı boyun kırılmalarına neden oluyomuş kızlarr

18. 3 Nisan 2010
  19. ozlem28

ozlem28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    44
    Ödül Puanları:
    108
    evin içinde ana dizi bencede çok kullanışlı gibi duruyor fakat dışarıda?ben ist.da oturuyorum. yürüyüşte, yakın mesafelerde bebek arabasıyla çıkartırım fakat minibüse inip binmem gereken yerlerde ozaman araba zor olur.kanguruda ilk aylarda zararlı demişsiniz.dışarıda ana kucağı kullanan kimseyi de görmedim. geriye portbebe mi kalıyor bitek?