Bebek iş-iş ev

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve sebul43 tarafından 9 Ekim 2010 başlatılmıştır.

9 Ekim 2010
    Konu Sahibi : sebul43
  1. sebul43

sebul43 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar şu an ücretsiz izindeyim ve inanır mısınız, bebeğime anca bakabiliyorum,başka şeylere pek fırsat kalmıyo , 2 ay sonra işe başlıycam ama üstesinden nasıl gelicem bilemiyorum, bebişi olup da, çalışan bayanlar yardımcı olursanız sevinirim.. nasıl hallediyorsunuz ev,iş,bebek ve eş... düşünemiyorum.. ve çok endişe ediyorum altından kalkamam diye.. bilmiyorumkismile

Son düzenleme: 17 Haziran 2011
  2. 9 Ekim 2010
  3. SUTASAYRAN

SUTASAYRAN Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    allah kolaylık versin cnm..zor tabi ama olsun sağlığınız yerinde olsunda..ben daha doğurmadım çalışmıyorumda o yüzden giriceğin maratonu anlayamam ama allah yardımcın olsun cnm

4. 9 Ekim 2010
  5. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Bende atanamadığım için çalışmıyorum ama şuan bende senin gibiyim,sadece bebekle ilgilenebiliyorum,bebekten fırsatım olunca nete girip burya bakıyorum,mutfağımı toparlayabiliyorum anca..
    Ev işlerini bi kenara bıraktım kendimle bile ilgilenemiyorumki..

6. 9 Ekim 2010
  7. ceylaan1988

ceylaan1988 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    729
    Ödül Puanları:
    153
    aynen bnde sadece bulaşığa zaman bulabıırsembulıyorum cunku benım bebeişim sabah 8 gece 11 ayaktaa yemek bıle yıyemıyorum:))Allah sana kolaylık versın ama bebeğine senın evınde annen kayınvalıden falan bakarsa ev işi yemek belkı bunlarıda aradan çıkarırlar

8. 9 Ekim 2010
  9. plava

plava Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bebeğim 3aylıkken çalışmaya başladım. şuan 5ci ayında. ilk günler sadece bebeğimden ayrılmanın duygusal zorluğuyla başetmeye çalışıyodum ondan sonra evişlerinin de stresi eklendi. haftaiçi 2gün izin kullanıyorum ben. o2gün koşturmakla geçiyo. birinci gün temizlik ve akşama yemekleri yapıyorum ikinci gün de çamaşır ve ütü işlerini halletmeye çalışıyorum. ama bebeğim beni nezaman yanında istese tüm işimi bırakıyorum O HERŞEYDEN ÖNCE benim için. oyüzden bazen eksik kalıyo önceden umursardım ama alıştırdım kendimi. tercih yapmam gerekicekse bebeğim daha önemli diye. sonuçta iş yine yapılır.
    yorulma had safhada o bir gerçek. Eşe gelince ona çok söyleniyorum yardım et diye o da elinden geldikçe bişiler yapıyo.
    ve en önemlisi de kayınvaldem bebeğe baktığı sürelerde evişlerine yardımcı oluyor. Saolsun baya bi rahatlıyo insan.
    yani diyeceim kendi kendine bi düzen oturtursun ama yorulmadan olmicak.
    Ama neolursa olsun ÖNCELİKLE BEBİŞLERİMİZDE...
    Allah kolaylık versin arkadaşım şimdiden....

10. 9 Ekim 2010
  11. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    canım başlayınca ılk hafta zorluk cekeceksın ama sonra alışılıyor

cocuga kım bakacak

12. 10 Ekim 2010
  13. ecubukcu

ecubukcu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim de aynen böyle ya ben de acaba ben mi böyleyim diye düşünyordum. Etrafımdaki bebekli arkadaşlarıma bakıyorum bir de kendime, sinir oluyuorum. Onlar rahat geliyor gözüme.. Ne dopru dğzgğn yemek yapabiliyorum ne de temizlik.Kendimle bile ilgilenemiyorum..Dedeğin gibi yemek bile yiyemiyorum bazen bebiş uyumuyor sagolsun fazla gündüzleri hep de kucak ve oyun istiyor yemek yemeye bile zaman kalmıyor. Benim annem yanımda değil başka sehirde oyle yardım edenim de yok ondan heralde.. Neyse yalnız değilmişim ben de ben mş beceremiyorum acaba diye düşünüyordum :)

14. 10 Ekim 2010
  15. sebul43

sebul43 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    bebeğime annem bakıcak kısmet olursa. ama ben bebeğimden 1 saat bile ayrılamıyorum çok zor geliyor :KK43:

16. 10 Ekim 2010
  17. EgeliFatosh

EgeliFatosh oğluma kardeş geliyor.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    oğlum 16 aylık 3 aylıkken işe başladım....ben öyle hepsini bi arada yürütecek kadar becerikli değilim, ev işi için haftada bi kadın geliyo, yemek için ya erken kalkıyorum ya geç yatıyorum, ufak tefek bulaşık toplama vs işleri eşim bebekle ilgilenirken yapıyorum, en zor durumda olan eşim herhalde en az vakit ona kalıyor malesef:KK43:

18. 10 Ekim 2010
  19. sue82

sue82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bende bu hafta basliyacagim ise
    ilk ayrilik nasil olucak, cok uzuluyorum ama maalesef elden birsey gelmiyor.
    valla eskiden evi temizlemek icin gezmeye bile gitmezdim haftasonlari
    simdi hicde umursamiyorum, bebegimin bulundugu kati surekli temiz tutuyorum, supurge silmek falan
    ama diger kalan yerleri haftada bir ancak temizliyebiliyorum.
    tam temizlige baslarken bakiyorum bebegim beni istiyor yarida birakip kizimin yanina kosuyorum
    zaten ise baslicam beni goremicek simdi temizlikle ugrasipda kendimden mahrum etmek istemiyorum yavrumu
    ha bu arada esim sagolsun evde oldugu zamanlar o kizimla ilgileniyor o zaman bende isleri yapiyorum, ayrica esim ev islerindede yardimci olmaya calisiyor elinden geldigi kadar:nazar: