bebek istiyoruz ama ben hamilelikte alacağım kilolardan çok korkuyorum

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve sevdes tarafından 30 Ekim 2009 başlatılmıştır.

30 Ekim 2009
    Konu Sahibi : sevdes
  1. sevdes

sevdes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar
    bır kaç ay sonra bebek yapmayı düşünüyoruz,ama ben alacağım kilolardan çok korkuyorum zaten normalde de çok takıntılıyım yediklerime her anda dikkat ediyorum ama hamilelik dönemi beni açıkçası tedirgin ediyor,boy 1,50 kilo 43,7-44 lerde geziniyor ideal kılom 43 müş ama hedefim 41,5-42 ye inmek ve bu kıloda hamıle kalmak en azından 10 kılo da alsam 5 kılosu gıderse kalanı bende çok kötü durmaz daha doğrusu boyum da uzun olmadığı için top gibi yuvarlanmak istemiyorum
    görev yaptığımız yerde (doğu) diyetisyen yok özel hastanelerde bile dolayısıyla kendim bir yol çizicem,llk 6 aya kadar max 2 kılo toplam 9 ayda 7-8 kıloyla tamamlarsam süper olucak kafaya taktı mı yaparım ama bazı arkadaşlar yemeseler dahi aşırı derecede kilo aldıklarını yazmışlar açıkçası bende çok yemeyı dusunmuyorum almam gereken neyse o kadar ve düzenli yürüyüş(su an koşuyorum hergün )ona rağmen başa çıkamazsam kafayı yerim anlayacağınız bu kilolar bizim tek takıntımız,bana yardımcı olmanızı istiyorum belki diyetisyen vardır ya da hamilelik döneminde belli bir besin programı çerçevesınde uygulayan arkadaslar varsa bekliyorum yardımlarınızı teşekkür ederim

2. 30 Ekim 2009
  3. Dinamiss

Dinamiss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Canım tatlıyı, tuzluyu, pirinci, hamurişini, makarnayı vs. abartmadığın sürece öyle fazla bir kilo almazsın meraklanma..Zaten hamileliğe aşırı kilolu olarak başlamayacaksın.
    Bu konuyu sakın takıntı haline getirme..
    Üstelik hamilelikte bebişin ve senin sağlığın için gün içinde ara öğünlerde meyve, yoğurt, ceviz falan yiyeceğin için zaten abur cubur yemeye de fırsatın olmayacak.
    Sakın gözünü korkutma, faydalı vitaminlki besinler yediğin sürece öyle aman aman bir kilo sorunun olmaz bence.

4. 30 Ekim 2009
  5. sevdes

sevdes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim canım, sadece çikolataya hayır dıyemıyorum bir de neskafe içiyorum azalttım onu da günde 1-2 fıncana bakalım inşallah
    .pirinç yerine bulgur tüketiyorum çok uzun zamandır makarnayı da aramam öyleçok yoğurt bol bol yıyorum eksık etmem,
    yemek olarak öğlen yesem akşam yemeklerini çorba salata şeklinde geçirsem faydalı olmaz mı çunku akşam yemekleri ağır olduğunda daha çok kılo alırsın benım düşüncem ama hani derler kahvaltını krallar gibi öğle yemeğini prens gibi akşam yemeğini fukara gibi yiyeceksin diye

6. 30 Ekim 2009
  7. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    ben de hamile kalmadan önce her gün çikolata yerdim tatlısız asla yapamazdım ama nedense canım hiç tatlım istemiyo.ayda yılda bir çikolata yiyorum.valla her öğün ne faydalıysa onu yiyeceksin.akşam hafif olsun yok.herşey bebek için kilolar nasılsa gider doğum sonrası sıkı bi rejimle.kilodan önce sağlıklı bi hamilelik ve sağlıklı bi bebek takıntın olsun bence.inşallah istediğin gibi bi hamilelik geçirir en kısa zamanda kavuşursun bebeğine.

8. 30 Ekim 2009
  9. sevdes

sevdes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım haklısın ama gel gör ki kendıme yakıstıramıyorum sanatçı çevreıne bakıyorum sinir olsam da ebru şallı kadının çocuğu gayet sağlıklı ona keza jessıca alba heıdı klum sadece karınları büyüyor başka bir sey yok onların çocuklarında bır anormallık yoksa ne olabılır kı illa çok mu kılo almak lazım arkadasım yazın doğum yaptı son aylarda çok aldı kılo ama bebeğe yaramamış bebeğin zayıf olduğpunu söylemişti doktoru doğumdan önce,ne oldu pekı kılolar kadında kaldı bilmiyorum belki çok serttım bu konuda ama iradeyle alakalıdır dıyorum dikkatli olmak gerekir diye düşünüyorum ne dersiniz

10. 30 Ekim 2009
  11. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    yeme olayını abartmadıgın surece cok problem olmaz... aldıklarınıda verırsın dogumdan sonra ılk etapta bı kısmı gıdıyor zaten kalanınıda bu azmınle verırsın...
    hem ılla alınıcaksa boyle bısey ıcın alınsın dımı ama opuyorumnanaktan

12. 30 Ekim 2009
  13. ezgicanan

ezgicanan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Madem hala hamile değilsin, spor yapmanı tavsiye ederim. Özellikle karın kası çalış. Karın kasların ne kadar güçlü olursa doğumdan sonra karnını o kadar çabuk toparlarsın. Birde çatlak iç karında olan bir olay, kas dokusunun sıklığı çatlamayı azaltıyomuş doktorum dedi.
    Allah herkese sağlıklı hayırlı çocuklar nasip etsin tabi ama şunuda paylaşmak istiyorum, hamilelik öyle birşeyki, hamile kalmadan önce ne kadar sağlıklı bir insan olursan ol hamilelikte komplikasyonlar gelişebiliyor. Kafanı o kadar çok kiloya falan takma, o doğsun sen de bu azim varken nasıl olsa verirsin o kiloları. Sadece süre uzar o kadar:eek:

14. 30 Ekim 2009
  15. ozgeakkoyun

ozgeakkoyun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben de hamilelikten önce çok takıyodum ya çok kilo alırsam diye. ama hamile olduğumu öğrendikten sonra hele gittiğim ilk doktor kontrolünde kalp atışlarını da duyunca hiç bir takıntım kalmadı şimdi tek düşündüğüm ne yersem bebeğime yarar diye. bence sende öyle olacaksın. ve bana göre çok iradeli ve azimli bi insana benziyosun. eğer doğumda aldığın kiloları veremezsen sıkı bir diyetle bir kaç ayda eski formuna kavuşursun. hiç üzülme. inşallah bebeğini sağlıkla kucağına alırsın

16. 30 Ekim 2009
  17. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım insallah kısa sürede hamile kalırsın.Allah korusun ama eğer benim gibi bi hamilelik yasarda fazla bulantın ve kusman olursa,hamile kaldığında olduğun kilodan 6-7 kilo daha verebilirsin.:)))
    kiloyu cok takma ama şimdiden ağır olmayan diyetler yapabilirsin.öyle şok diyet falan yapma sakın cunki bu sefer kilo alman daha beter olur.en kötu ihtimalle doğum sonrası atarsın kilolarını...

18. 30 Ekim 2009
  19. dicerr

dicerr Guest

ya mankenler bile dogurdu arkadasım neden bu kadar sorun edıyorsunkı canından can
    20 kılo alsan ne olcak
    hem alsan bıle gerı donusu yokmu
    ama 43.7 yazman bıle ne kadar takıntılı oldugunu gosterıyor
    rahat ol kılo o kadar da kotu bır sey degıl