Bebek keseden daha kücük

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve asudem tarafından 12 Ocak 2010 başlatılmıştır.

12 Ocak 2010
    Konu Sahibi : asudem
  1. asudem

asudem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba kizlar ben sürekli bu forumu takip ediyorum üstelik burda okudugum bal tarcin ve cörek otu karisimi ile hamile kaldim üstelik doktorlarim bana tüp bebek önerisinde bulunmustu ve hata tarih bile belirlenmisti derken kendiliginden hamile kaldim cok sükür benim icin bu bile büyük bir mucize
    ama bebegim gelismiyor yani kesesi zor gözüktü ve aradan 2 hafta gecti bebegin gelisimi cok kücük dedi doktorum ultrasondada cok belirgin bi sekilde gözüküyor, kese büyük ama icndeki bebek kesenin yaklasik % 2 kadar kücük hali, kan tahlili yaptirmistim ilk degerim 404 dü sonrada yaptirmadim keseyide görünce hamile olduguma inandim hep iki hafta sonra doktora tekrar geldim ve kesenin büyümeye devam ettigini ancak icindeki bebegin cok kücük kaldigini söyledi doktor ve pek umutlu degiim dedi ama ben umudumu yitirmiyorum

bu durumda olup gebeligi pozitif sonuclanan varmi suan böyle bir habere o kadar ihtiyacim varki anlatamam
    doktorum cok saglikli bir gebelik olmadigini dile getirdi tabi beni cok fazlada umutlandirmak istemedigi icin her türlü hale hazirlikli olun dedi ama ben Rabbime öyle güveniyorumki öyle icimden geliyorki Rabbim dileyince olacak seyler bunlar, bu durumda olan yada düsük yasayan arkadaslar varsa lütfen cevap yazin cünkü cidden cok ihtiyacim var

2. 12 Ocak 2010
  3. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun canım,ve de aslında gözünaydın.Ben böyle bir durum yaşamadım ama başlarda doktorların cok umutsuz dediği,bebeğin alınması lazım dediği arkadaslar var çoğuda bebişlerine kavustu..kanaman vs yok sanırım bence iyiye işaret bu.biraz daha sabret guzelim,insallah Allah tamamına erdirir..olumlu düşün..

4. 12 Ocak 2010
  5. asudem

asudem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    sagol canim, inanki böyle bi habere ihtiyacim vardi cünkü doktorlar her türlü ihtimali gözönünde degerledirerek konusuyor hastayla ama, biz hastalarinda bazen iyi seyler duymaya ihtiyaclari var, kanamam yok agrimda yok, bunlar iyi isaret ama bebegim kücük bebek büyüdükce kese büyürmüs benim kese büyümüs ama bebek icinde cok kücük kalmi, kan degerlerimde artma yoksa bebegimi alicaklar

6. 12 Ocak 2010
  7. asudem

asudem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    peki bu normal birseymi kesenin bebekten cok cok büyük olmasi???

8. 14 Ocak 2010
  9. asudem

asudem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evet dün yaptirdigim kan tahlili sonucuna göre hamileligim normal bir sekilde devam ediyor yani degerlerimde düsme yok 4 hafta önce ölcümümde 404 tü simdi ise 53560 cikti yani bu degerlere göre hamileligimde olumsuz bisey gözükmüyor ama bebegin büyümemesi cok anormal bir durum, bu bhcg degeri acaba normal olarak büyüyen keseylemi baglantili bir durum?? yokmu kimse kizlar böyle bir durumda napicagimi bilemiyorum duadan baska, bir tesellimde yok ilk göz agrimi kaybetmek istemiyorum ne olur dua edin

10. 14 Ocak 2010
  11. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Kaç haftalık hamilesin canım? Benim 5 haftalıkken kesenin içinde nokta kadardı bebeğim. 7 haftalıkken bayağı belirgin ölçüde büyümüştü. Bu haftada yolk kesesi görüldümü kesenin içinde bebeğin yanında?

12. 14 Ocak 2010
  13. asudem

asudem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kan tahliline göre 8 haftalik hamileyim, yolk nedir bilmiyorum onu görmedim ama istersen beni ultrasonda cikan sekli yolluyayim bir bakin sekil olarak normalmi anormalmi ben bilmiyrum cünkü daha önce ulstrasonda bir bebek görmedim ama doktorum anormal bir durum oldugunu söyledi bebek hic gelismemis dedi simdi, dünde kan tahlilimde cikan degeri söyledim bu cok iyi bir deger dedi ama diger degeride görmem lazim onuda yarin yaptiricam 4 gün aralikli iki kan tahliline göre degerlere bakicak, ama eger 8 haftaliksa kalp atislarininda duyulmasi lazim degilmi

14. 14 Ocak 2010
  15. asudem

asudem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benimkide noktadan biraz büyük virgül kadar simdi resmi ekleyemiyorum galiba resim ekleme linki yok

16. 14 Ocak 2010
  17. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Resim ekleme linki olması lazım ben eklemiştim çünkü. Yolk kesesi 7 haftalık hamileyken ultrasonda bebeğin hemen yanında görünür, yuvarlak içi boş simit gibi minik bir şey. Eğer sağlıklı bir gebelikse yolk kesesi mutlaka olması gerekir. ınternetten araştır ne demek istediğimi daha iyi anlarsın. Ultrason resimlerini eklemenin bir yolunu bul ki karşılaştırma yapabilelim canım tamamı? Bekliyorum

18. 14 Ocak 2010
  19. asudem

asudem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    forumda en az 100 mesajimin olmasi lazimmis resim yada link ekeleyebimem icin o kadar kidemli degilim profil resmi olarak yükleyeyim dedim ama oda olmadi, sana nasil gösterebilirim baska türlü