bebek kıyafetleri için hangi deterjan ve yumuşatıcıyı önerirsiniz???

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve reses tarafından 21 Ocak 2010 başlatılmıştır.

21 Ocak 2010
    Konu Sahibi : reses
  1. reses

reses Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    daha önceki topiclere baktım, gözden kaçırmış olabilirim.. bebek kıyafetleri için sizler hangi deterjan ve yumuşatıcıyı kullanıyorsunuz? Bi bu konuda bilgisiz kalmışım? bilmiyorumkismile Yorumlarınızı bekliyorum...

2. 21 Ocak 2010
  3. ruj22

ruj22 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    386
    Ödül Puanları:
    163
    ben dalanın bitkisel toz deterjanını kullanıyorum bebek için özel oda yumuşatıcıyıda dalin tercih ettim ama daha yeni başladım bebiş 3 aylık henüz yumuşatıcı ilk zamanlar kullanmadım

4. 21 Ocak 2010
  5. Chitlembiq

Chitlembiq Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Dalinin sıvı deterjanı ve bebekler için yumuşatıcısını aldım. Miss gibi de kokuyor yıkadığım eşyaları. Tavsiye ederim.

6. 21 Ocak 2010
  7. reses

reses Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    peki dalinin sıvı deterjanını kullansam sadece yine yumuşacık olur mu çamaşırlar.. yumuşatıcı durulama suyuna karıştığı için kullanma diyenler de var da.. kararsız kaldım.. bana da toz olanlardan ziyade sıvı deterjan kullanmak daha mantıklı geliyor..

8. 21 Ocak 2010
  9. semprex

semprex Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hacı şakir granül aldım yumuşatıcı kullanmıycam çok azda olsa onların alerji yapma riskivar oyüzden 1.nevi sabun diyorum

10. 21 Ocak 2010
  11. FONDILYA

FONDILYA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm kızımın gelmesine iki hafta kaldı.. ben yeni kıyafetlerinin tamamını battaniyeleri dahil dalinin sıvı deterjanı ile yıkadım.. yumuşatıcı kullanmadım.. ms gibi de kokuyolar..
    sevgiler..

12. 21 Ocak 2010
  13. Dinamiss

Dinamiss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Ben de Hacı şakirin toz sabununu kullandım. Kızım inşallah 17 Şubatta gelecek, artık herşeyi hazır mis gibi bekliyor onu:)

14. 21 Ocak 2010
  15. Chitlembiq

Chitlembiq Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

Evet canım sadece dalin sıvı deterjan da kullanabilirsin. Ama sonuçta yumuşatıcı da bebeklere özel. Alerji yapmaz diye umuyorum. Ama dalin gerçekten mis gibi kokuyor. Ama toz deterjan konusunda tedirginim çünkü miktarını ayarlayamazsak çamaşırlarda parçaları kalabilir.

16. 21 Ocak 2010
  17. fusfulu

fusfulu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım istanbuldaki marketlere baktım ben bulamadım dalanınkini.bulamazsam hacı şakirinkini deniyeceğim bende.bizim bebişlerde yolda ama yavaş yavaş kıyafetleri yıkama zamanı geldi artık.

18. 21 Ocak 2010
  19. ads1940

ads1940 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar ben yumuşatıcının çok zararlı olduğunu duydum.kardeşim hastanede hemşire oradaki doktor söylemiş.ben artık kendi çamaşırlarımızda bile kullanmıyorum.çünkü son durulamada aldığı için çamaşırların üzerinde kimyasal bişeyler kalıyor sonuçta.hatta durulamayı bi fazla yapın.