Bebek kıyafetleri yıkanması (pamukludami sentetiktemi)

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve YenidenDogdum tarafından 17 Ocak 2010 başlatılmıştır.

17 Ocak 2010
    Konu Sahibi : YenidenDogdum
  1. YenidenDogdum

YenidenDogdum Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar bebek kiyagetleirni yıkamam laizmmi
    bende hassas program yok secelim marka makinemde pamuklu snetetik ve yunku var
    pamukluda beyazlarımı on yıkamalı on yıkaması yikiyifum birde kısa programı var
    senetikte renklileri bazen kn yıkamalı on yıkamasz birde kısa programı var
    yunludede yunludede yazıyor sadece deterjan almıyor yumasatici ile yıkıyor
    diyorum kadife battaniyelerini ve havlu battainyelerini yunludemi yıkasam
    peki diğer tulumlari zibinlari çorapları
    hangi programda yikicam hassas program denmiş hep ama beni. Hassasim yok ki bilemiyorum
    birde kacta yıkanıcak
    dalın sıvı ile yikiyayim diyorum
    yumuşatıci ne kullanicam

2. 17 Ocak 2010
  3. hasret0587

hasret0587 BAL KIZIM we BAL OĞLUŞş:) Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hayatım bnde daha yıkamadım ama kısa programda yıka fazla yıpranmasın kıyafetler hemen giymeden, hassas sıkmaya al fazla sıktırma sentetikte de yıkayabilirsin bnce... bakalım tecrübeli anneler yazarsa bizde öğrenmiş olcaz...

4. 17 Ocak 2010
  5. YenidenDogdum

YenidenDogdum Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ay evet inşallah yazarlar
    siktirmam hiç gerekirse benim devirli sıkması hiç siktirmam uzerleirndeki işlemeler felan bozulmaisn yoksa en haiff devirdemi siktirsamn

6. 17 Ocak 2010
  7. asi81

asi81 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar bebeklerinizin çamaşır ve kıyafetlerini kesinlikle bebekler için olan sabun tozu ile narin programda yıkamalısınız makinenizde bebe programı var ise o daha iyi olur umarım yardımcı olmuşumdur ben öle yapıyorum.

8. 17 Ocak 2010
  9. cerenora

cerenora Balı kaymağı fazla kaçmış Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    bence devrini düşür öyle sıktır ama haberin olsun çabuk kurumuyor o zamanda. sentetikte yıka bence benim makinada da sentetik var. fazla yıpramnaz kıyafetler. yumuşatıcı kullanacaksan yine dalin kullan normaller önerilmiyor. hatta hiç kullanmasan da olur.

ben ilk postayı hassasta yıkadım narin çamaşırların programında devrini düşürdüm bu sefer ıslak kaldılar havalar da kötü olunca kalorifer üstünde falan kurutmak zor oldu. diğerlerini elde yıkama programında yıkadım o tek sıkma yapıyor devrini düşürmedim. daha kuru çıktılar kurutmak daha kolay oldu. senin acelen var diye söylüyorum. kuru çıkarsa azıcık ıslağını alır ütüyle bile kurutursun. ya da evin kaloriferliyse peteğin üstüne de atabilrsin. ben dalinle yıkadım yumuşatıcısını da kullandım çok güzel koktu kıyafetler. derece olarak da 30'u geçirme bence. annem yanımda olduğu için çok yardımcı oldu bana.

Son düzenleme: 17 Ocak 2010
  10. 18 Ocak 2010
  11. hare1983

hare1983 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar merhaba bebek için özel detrjan ve yumuşatıcı kullanın ve ben ilave durulama yapıyorum çünkü cildleri çok hassas ii durulanmazsa alerji pişik yapabilir

12. 19 Ocak 2010
  13. Karxixnca Kxixz

Karxixnca Kxixz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ay ben bunların hiç birini bilmiyorum bilmiyorum kismile yeni yeni ögreniyorum benim yaşadığım şehirde lcw yok :çok üzgünüm:hamilelik bakamıycam o dediğiniz ürünleride bulabilirmiyim hiç bilmiyorum dalinin deterjanı ve yumuşatıcısı veya sabun tozu bebeklere özel bakalım bulursam alayım

14. 19 Ocak 2010
  15. CANLARIIM

CANLARIIM Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    HACı ŞAKıRıN BEBE SABUNU ÇAMAŞIR MAKıNASI ıÇıN OLANALRI VAR
    ONDAN YIKADIM AMA 30 DERECE HASSASDA YIKADIM HEP 30 DERECE OLDUĞU ıÇıN SABUN PEK ERıMıYOR ELBıSELERıN ÜSTÜNDE KALIYOR O YÜZDEN BıR YERE SICAK SUYLA ıYıCE ERıTıP SONRA DETERJAN GÖZÜNDEN DÖKÜYORUM VE DURULAYIP BıTıRNCE BıR DAHA DURULAMA YAPIYORUM ıYıCE DURULANMASI LAZIM ÇÜNKÜ...BENDEN BU KADAR...:KK46: YUMUŞATICI DA ÇOK AZ KULLANIYORUUM KOKUSU KıMYASAL MADDESı DOKUNUR DıYE KORKUYORUUM

16. 19 Ocak 2010
  17. omerfarugunannesi

omerfarugunannesi kocam ve oğlum.. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar, dün çamaşır makinem sapıttığı için servisinden cok güvendiğimiz bir tamirciyi çağırdık ve bebek giysilerini pamukluda değil, yünlüde yıkamamızı söyledi. Zaten makinem de yanlış yıkama sonucu o kadar zıplamış. Yıkarken diğer çamaşırlarınızdan ayrı yıkayın ve deterjan yerine toz sabun kullanın, deterjan allerji yapıyor. Yanında da bebekler için üretilen yumuşatıcılardan kullanıyorum ben. Memnunum.

18. 19 Ocak 2010
  19. omerfarugunannesi

omerfarugunannesi kocam ve oğlum.. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bir de bu çamaşır olayını biraz fazla büyütmüyor musunuz, elde yıkamalar,toz sabunu sulandırmalar falan? Valla bi insanın küçük çocugu varsa başını kaşıycak vakti olmuyor. 40 derecede deterjan miktarından az bir miktar toz sabunla +i steğe bağlı bebe yumuşatıcısıyla yıkayın. Yıkadıktan sonra elinizde gıcır gıcır deterjan hissi vermiyorsa tamamdır. Daha o kadar cok yapılacak is var ki...