bebek kusarsa?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve jelibonbon tarafından 10 Ocak 2009 başlatılmıştır.

10 Ocak 2009
    Konu Sahibi : jelibonbon
  1. jelibonbon

jelibonbon kötüyüm ben kötüyümm:( Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bebekler emdikten 10 dk.sonra kusarsa tekrarmı emzirmek gerek.sürekli kusuyor benim oğlum.süt yetmiyor,napıcamı şaşırdım.

2. 10 Ocak 2009
  3. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    benim bildiğim fazlasını kusar.
    bir de hemen kaldırmıcan .öyle kucağında yatsın bir süre.10 dk. kadar.
    bir de karnına bastırmıycan.
    benim kızım hala karnına bastırsan yanlışıkla kusar.
    bebek küçükken burda okumuştum biri,gazını almak için karnına bastırıyorum demişti.denedim ve kustu tabi.telaşlandım niye kustu filan,bi arkadaşım tel de söyledi,kesin karnına bastırmışsındır diye.doğru cevaptı.

4. 10 Ocak 2009
  5. jelibonbon

jelibonbon kötüyüm ben kötüyümm:( Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet karnına bastırınca kusuyoda hiç kaldırmasamda kusuyo.mesela hıçkırık tutunca kusuyor.kusunca acıkıyormu onu merak ediyorum.sürekli emziriyorum süt bittiyse mama veriyorum.obez yapcam çocuğu:KK43:

6. 10 Ocak 2009
  7. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    valla anlıyorumiinsanın tek amacı nasıl beslerim,aç kaldı mı vs. oluyor.
    benimki küçükken - şimdi çok büyüdü ya hahhahahah- gece beslenir sabaha kadar uyurdu,şimdi ise uyurken mızırdanıyor,mama veriyoruz bir iki kez.ve hayıflanıyoruz aç bırakmşız önceden diye,ama büymedi mi büyüdü, o zaman da uyku lazımdı demkki sesi çıkmıyordu.
    biz başlarda bir doktora gidiyorduk alabildiği kadar ver diyordu.doyunca almaz zaten,doktor değiştik o da bebek doydugunu bilmez dedi,hangisine inanacağımı şaşırdım,ne deyim açsa ağlar zaten,emiyorsa ver gitsin.

8. 10 Ocak 2009
  9. GULCXIXCEK

GULCXIXCEK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm benım oğlumda 1.5 aylık surkelı kusuyor her emdıkten sonra yatarken falan dun doktora goturdum en sonunda reflu dedıler ılac verdı doktor sende ıstersen bı doktora gotur takıp et eger azalmazsa gecmıs olsun cnm

10. 10 Ocak 2009
  11. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    bende kusunca bir süre beklemek gerek diye biliyorum
    hemen beslememk gerekiyor yani
    ama ne kadar doğru bilemem

12. 10 Ocak 2009
  13. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Kusmaması için emzirdikten sonra yüzü omzuna gelicek şekilde dik olarak bir süre beklemen lazım diye biliyorum.Bir sitede bir doktor bahsediyordu benim oğlum pek kusan bir tip olmadığından sadece duyduğumu aktadım.Birde hıçkırığın bizim doktorumuz gazdan kaynaklandığını söylemişti.

14. 10 Ocak 2009
  15. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Çınarda pek sever yediklerini iade etmeyi. Emzirdikten sonra sevhan arkadaşımın dediği gibi omzuna koy. Saat yönünde elini kuzucuğun sırtında gezdir ve gazını çıkar. Emdikten hemen sonra çıkarıyorsa ve süt kesiği şeklindeyse fazlasını çıkarıyordur. Günde 5 kereye kadar normal diyorlar. Ama eğer fışkırırcasına çıkarıyorsa pediatristine danış derim. Anlattığına göre sorun yok.Kustuktan sonra emzirmene gerek yok.

16. 11 Ocak 2009
  17. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Geçen hafta benim bebeğim de çok kustu. Fışkırarak kusuyordu. Hemşire kusunca yeniden ver dedi. Zaten kızım da emmek istiyordu bir yarım saat sonra. Biz telaşlanıyoruz ama onlar kendi düzenlerini kuruyor ve bize tüm cevapları veriyorlar aslında.

18. 12 Ocak 2009
  19. sherry456

sherry456 Guest

benim kızım hala kusuyor.kilo alımı iyiyse sorun olarak görmüyor dr lar.demekki doyuyor ki büyüyor diyor.artık ben önlük yetiştiremiyorum kızıma ama kilosu normal olduğu için ilaç bile vermediler bize.
    emzirdikten sonra gazını mutlaka çıakrmalısın ve hemen hareket ettirme bebeğini.sütün çok fazla geliyor da olabilir.