bebek nasıl bakılır??

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve cashmir tarafından 22 Ekim 2009 başlatılmıştır.

22 Ekim 2009
    Konu Sahibi : cashmir
  1. cashmir

cashmir kızım...küçük gün ışığım Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    nasıl adlandıracağımı bilemediğimden bu başlığı seçtim arkadaşlar. kaydirigubbakcemile3

ben kızım dünyaya geldiğinden bu yana nerdeyse uykusuz yaşıyorum.sabaha kadar başında bekliyorum. ara sıra annemi veya eşimi başında bırakıp kısa süreli uyumaya çalışıyorum. gündüzleri de bundan farklı değil. eşim de haftaya çalışmaya başlayacak.. bakalım o vakit ne yapacağım. :sinifsinif:

birşey olacak diye endişeleniyorum sürekli.. allaha şükür çok problemli bir bebek değil kızım. yani o uyumuyor diye değil benim uykusuzluğum.. o uyurken de ben uyuyamıyorum.. bazen sızıyorum resmen, sıçrayarak uyanıyorum.

aslında ben çözümü buldum sanırım.. iyi bir çocuk doktoruna başlayalım diyoruz. çünkü hangi saatte olursa olsun aklımıza takılanı sorabileceğimiz birine ihtiyacımız var.. eşim de benim gibi zira...böyle birini tavsiye üzerine bulduk ama şehirdışındaymış ve 1 hafta sonra gelecek.. oysa benim hemen rahatlatılmaya ihtiyacım var..

hepimiz gözümüzden sakınıyoruz kuzularımızı muhakkak. benim sormak istediğim sizler nasıl bakıyorsunuz bebeklerinize?.. o uyurken uyuyor musunuz siz de? yoksa benim gibi annesine bile bırakamayanlardan mısınız?

inanın bazen kısacık bir süre ağlasa bile, acaba yanlış bir şey yapıyor, iyi bakmıyor muyuz ona diye düşünmeye başlıyorum. ben mi abartıyorum, çok mu evhamlıyım, lohusa sendromu mu bu kaydirigubbakcemile3 yoksa hepiniz yaşıyor musunuz aynı şeyleri? yaşıyorsanız ya da daha evvel yaşadıysanız ne kadar sürecek ?

2. 22 Ekim 2009
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    ahh canım ya..bende 8 ay önce böyleydim.gözümden uyku akar,genede kendimi ayık tutmaya çalışırdım.annelik böyle bir şey.
    Allahın izni ile bir şey olmaz her babak gibi sen biraz dinlen gündüzleri annene bırakıp.o uyurken yat mutlaka.
    çünkü sütün yorgunluğun karşısında mutlaka sana tepki verecektir.sen sağlıklı olmalısınki bebeğine tam anlamıyla yetebilesin..
    geceleride onu beşiğine bırakıp uyumaya çalış.böylelikle ağlamasına odaklanırsın.yan yatırıyorsundur zaten bebeğini.
    Allahım sağlıklı ömürler versin hepsine.

4. 22 Ekim 2009
  5. cashmir

cashmir kızım...küçük gün ışığım Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    amin canım.. allah hepimizin yavrularını bizlere bağışlasın..

bazen diyorum ki şöyle 15-20 gün sonra belki biraz daha serpilecek kızım. belki ben de rahatlarım o vakit.. daha 1 haftayı doldurmadı minik kuzum, 6 günlük .. belki bu sebepten normal olabilir endişelerim.. şu doktor bir gelseydi...mafoldumben

6. 22 Ekim 2009
  7. simaysi

simaysi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım benim sen böyle yaparsan bebeğin senin huzursuzluğunu hisseder.Ben napayım.Minik kuzum doğunca 8 gün yoğun bakımda hertarafı tüp takılı kaldı.Solunum problemi vardı.Şimdi uyurken acaba moraracak mı diye sürekli başında nöbet tutsam kafayı yerim herhalde.Çok şükür sağlıklı bir bebişin var.Bırak biraz kendini.Bebiş bu tabiki ağlayacak.Yeni yeni dünyaya alışıyor.Gaz problemi var,etrafa uyum problemi var..Sen dinlenmezsen sütün felan azalır.Bu sefer gerçekten problem başlar.Bebişin uyumaması çok normal,bizimkide uyumuyor,nöbetleşe bakıyoruz.Herkesler bizden farklı değil bu aşamada,ama senin güçlü bir anne olman lazım ve uyuman lazım...

8. 22 Ekim 2009
  9. Bulcuk

Bulcuk Minik prensim kollarımda Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    benim 20 günlük oldu bebeğim
    kayınvalidem bakıo geceleri yanına alıo ama ben odamda zerre kadar uyumuom vıyk dese koşuom
    uyku muyku kalmadı bendede

10. 22 Ekim 2009
  11. OLACAKLARDANSORUMLUOLMAM

OLACAKLARDANSORUMLUOLMAM Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    geceleri emzirip anneme devrediyorum bebecik annemi annesi bilecek okadar yanikaydirigubbakcemile3

12. 22 Ekim 2009
  13. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    ben de çok endişeliydim başlarda.annem,hepimiz Allah'a emanetiz dedi.O sözüyle rahatladım,bebek uyudukça uyudum ama mıkırtısına uyandım.hepimizin yaşadığı süreçler,hayırlısıyla atlatacaksın.ilk 40 gün bebek dış dünyaya alışmaya çalıştığından biraz zorlar anneyi,bi yandan lohusalık ta var.geçecek-bitecek-herşey düzelecek de kendine...

14. 22 Ekim 2009
  15. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    ouyudukça sen de uyumalısın muhakkak.sen uyu ki bebeğine bakabilecek gücün olsun."bebeğime bakacağım o nedenle uyumalıyım de kendine,zaten bebeğin uyanacağını düşünerek yattığından uyanırsın sesine

16. 23 Ekim 2009
  17. haziran66

haziran66 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cashmircim, ben gün içinde bebek ne zaman uyursa mümkün olduğunca onunla uyuyorum, böylece gece de sabaha kadar uyandıkca kendim ilgilenebiliyorum zorlanmadan. hiç kendine takıntı yapma boşuna, bak bebeğim uyuyor diyorsun, sıkıntısı olan bebek uyumaz, demek ki bakımında beslenmesinde yanlış bişey yok.

18. 23 Ekim 2009
  19. cicibisi

cicibisi http://ygtnblogu.blogspot Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Ayy canım benimm,hiç endişelenme,bebeğinin bi problemi olsa iyi bakamasan uyumaz..Ama tabiki sık sık emzirmen lazım uyu ama en geç 2 saatte bi kaldır emzir.ama bebeğin uyudukça sende uyuu..ki sütün olsun.ben gündüzleri bebeğim uyudukça uyumaya çalışıyorum ve uyandığımda göğüslerim kocaman oluyo kaydirigubbakcemile3