bebek neden emzik almaz?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve esther tarafından 11 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

11 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : esther
  1. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    oğlum ilk doğduğu gunler ağzına emzik veriyordum lüp diye alıp emiyordu. şimdi 2,5 aylık oldu kuzum kesinlikl emzik almıyo. yassı uclu denedik almadı, damaklı, silikon, kiraz uclu, kauçuk ne varsa denedik. aslında emzik almaması bir taraftan iyi ama bazen sakinleşmesi için emzik vermek istiyorum ama almıyo. biberonu bile çok az emip bırakıyo.

2. 11 Mayıs 2009
  3. seli54

seli54 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    550
    Ödül Puanları:
    123
    valla benimki de çok aşırı emiyodu bi aralar artık usanmıştım emzik vereyim dedim piyasadaki bütün emzik çeşitlerini aldım yok hiçbrini emmedi 2 aylıktı o zamanlar şimdi altı aylık halen aynı bibernla su versem onu bile emmiyo lastik ya huylanıyo gibi anne memesine alışkın olduğundan sanırım yapay memeyi seçiyo sen de emziriyosan ondan olabilir yapay memeyi seçiyodur

4. 11 Mayıs 2009
  5. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    emzik vermeye ara verdiysen almaması normal bence ilk zamanlar 1-2 kere vermiştim hemen almıştım onu emzikle görünce içime garip bi hüzün dolmuş ve ağzından çıkarıvermiştim 4 aylık gibi alıştırmaya çalıştım ama olmadı 5 aylıkken uyurken emmeye başladı Allahtan yoksa işe başladığımda çok zorluk çekerlerdi...

6. 11 Mayıs 2009
  7. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım vallla benim kızımda ilk ayar aliyordu.ama şimdi 5 aylık oldu hayatta aldiramazsin asla almiyor.ara verince sanirim unutuyorlar bide anne memesine alişkın olunca hiç almiyorlar.

8. 11 Mayıs 2009
  9. demircool

demircool kişisel rütbeymiş hıh Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    benm kızımda dogdugunda almıyordu az az alıyordu 2 dk 3 dk falan.ama tam 2 aylıkken babamız alıstırdı saolsun.suan alıyor maşallah almasaydı napardım bilmiyorum.cok işe yarıyor emzik gazı ya da huysuzlandıgında veriyorum hemen.ya da beni emmeyi red edince veriyorum alıyor

10. 11 Mayıs 2009
  11. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    benimki halis muhlis anne memesinden başka meme almıo. ha bi de elini emmeye başladı bırkac gundur. parmağını bi sokuyo agzına kusturuyo kendini

12. 11 Mayıs 2009
  13. TLAYSI

TLAYSI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de kızıma hastanedeyken emzik vermiştim, tabi daha sütümde gelmemişti,öyle bir yapışmıştı ki emziğe içim kıyılmıştı bende emziği ağzından çıkarmıştım. şu anda kızım 2 aylık her türlü emziği denedim almıyor. pes etmek istemiyorum inşallah benimkide alışır çünkü emzik çok büyük rahatlık..

14. 11 Mayıs 2009
  15. EU1

EU1 Guest

benim ufak kızımda almadı bal, reçel,pekmez hepsini sürdüm almadı öylede büyüdü.doyduğu içindir belki.

16. 11 Mayıs 2009
  17. zuhal26

zuhal26 İstiridyeyim,incimsin... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aynen benim kızda öyle :roflol:
    senin mesajı benim yazdığım mesajlardan zannettim bu arada kızım 13 aylık:KK46:

18. 12 Mayıs 2009
  19. PembePanter

PembePanter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    malesef benimkide almıyor.yaa benmi yanlış hatırlıyorum acaba eskiden bebeklere emzik emsinler diye yırtınırlardı şimdikiler bi akıllı emmek istemiyorlar ya.keşke benim oğlumda emzik emse :KK43: