Bebek odas yada yatak odas iin avize yapm (resimli)

Konusu 'Dekorasyona Dair El Emekleriniz' forumundadır ve drydeniss tarafından 27 Nisan 2009 başlatılmıştır.

27 Nisan 2009
    Konu Sahibi : drydeniss
  1. drydeniss

drydeniss Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar merhaba öncelikle buna ilham olan
    themis in annesine teşekkür ederim...

ister bebek odasına yapabilirsiniz ister yatak odasına... buyrun bizim emeğimize

malzemeler

1 kg beyaz tutkal ( boyacılardan alabilirsiniz )
    1 tane orta kalınlıkta örgü ipi istediğiniz renk
    1 tane büyük balon
    süslemek için boncuk, kelebek, uğur böceği,taş vs
    plastik bir kap
    ve size yardımcı olacak istekli bir arkadaş (biz bu işi genelde eltimle yapıyoruz)( şimdiye kadar toplam 5 tane yaptık)

öncelikle balonu şişiryorsunuz. istediğiniz büyüklükte...
    kabın içine tutkalı döküyorsunuz içine biraz su ekliyoruz az sulu akışkan bi kıvam elde ediyoruz
    ipi açıp tutkala buluyoruz. sonra elimizle tutkalın fazlasını silkiyoruz diyeyim. resimde nasıl yaptığım anlaşılır..
    bu tutkallı ipi balona sarmaya başlıyoruz..

ipi yumağından boşattıp tutkala yediriyoruz yedirdiğimiz tutkalı elimzle fazlasını ipten sıyırızıyoruz ve bi taraftan doluyoruz..

bu da dolarken

bu dolama işinin bitme aşaması

buda bitmiş hali.. en son kalan tutkalı iplere boca edip yediriyoruz...

bu da tam bitmiş hali. şu an asıp kuruması için hazır durumda bi ip geçirip bağlıyoruz.. bu kuruyana kadar böyle bir yerde asılacak altına kap veya poşet sermeniztavsiye edilir çünkü fazla olan tutkal aşağı akıyor..

kızlar kışın 3 günde flan kuruyor.yazın kurutulduğu yerin güneş görmemesi lazım. çünkü balon sıcakta patlayabilir. biz genelde banyo veya tuvaletlere asarak kuruttuk yaptıklarımızı.. tam tıkır tıkır kuruduğu zaman içindeki balonu patlatıyoruz ve aşağıda ki gibi kesiler atıyoruz. büyük olan kesik aşağıda kalacak kücük olan kesik de lambanın duy a asıldığı kısım olacak..

geriyede en güzel kısmı kalıyor süslemesi
    kestiğinizyerlerin kenarlarını tülle kaplıyoruz. tabi vazgeçilmezimiz silikon tabancası yardıma koşar... ve üzerini süsleriz

bu da başka bir açıdan görünüşü

bu da ışık yandığında görüntüsü. tam montaj yapılmadı elimizle tutuyoruz. bu arada yaptığımız avize mi desem ne desem uçuk yeşil rengi. erkek bebek odası için yapıldı..
    kızımınki uçuk pembe onun resmini çekmeyi unutmuşum. :utangac:

bu da krem .. görümceme yapıldı yatak odası için...

buda ışıklı hali

kızlar şimdiye kadar 2 tane yeşil, 2 tane krem, 1 tane de pembe yaptım kaydirigubbakcemile5
    yagmur_perisi bunu beğendi.
  2. 27 Nisan 2009
  3. drydeniss

drydeniss Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    valla yaptıklarım hiç patlamadı ama themis yaparken patlamış..o zaman hemen bi ucundan balon katıp tekrar şişirmişler..

bulursun canım.. resmini ekle olurmu yapınca

a.s.

evet ilk yaparken zor oluyor. ip birden çözülüveriyor sararken...

teşekkür ederim..a.s.

teşekür ederim canım

teşekkür ederim

teşekkür ederim

çabuk kurur canım ya. tam tıkır oluyor zaten kuruyunca anlammaak imkansız :roflol:

resmini eklemeyi unutma...

tek kişi olmaz canım.. ipi istediğin renk alıyorsun..

teşekkür ederim a.s.

canım ben evdeki hazır aslılı olana ekleyiverdim. herkese öyle yaptık yani.. hazır olana geçiriveriyoruz..:utangac:

resmini bekliyoruz canım

teşekkürler lora

resmini de koymayı unutma...

bildiğin örgü ipi. orta kalınlıkda canım.. kaç gr hiç bakmadım

tek başına çook zor :1no2:

teşekkür ederima.s.
  4. 27 Nisan 2009
  5. drydeniss

drydeniss Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    resmini eklersen çok sevinirim..

resmi ri de ekle emi...

canım bildiğin bi tane örgü ipi hiç gramına bakmadım valla. eksik gelmez sanırım 100 gr lıktır..
  6. 27 Nisan 2009
  7. drydeniss

drydeniss Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim canım.a.s.

teşekkür ederim canım a.s.

işte o balonun boyutuna göre değişiyor. seyrekliğini sıkılığını siz ayarlayın. kimi çok dolayım istedi kimi az.. en yaptığım hep aynı yumaktan aldım ama ip sündü ( esnedi ) arttı hepsini kullanmadım..
    o sizin istediğiniz büyüklüğe göre değişir..a.s.

teşekkür ederim a.s.

teşekkür ederim..a.s. resimini bekliyoruzi

themis in annesinin fikri ilk ona yaptılar. sonra ben çarptım onlardan 5 kişiye daha yaptım..alkisalkisalkis
    eltiminki kaldı bi tek delikafadulden oysa kadıncık hepsine yardıme tti :roflol: terzi kendi söküğünü dikemezmiş dedikleri bu olsa gerek.. onunkine alttan taş sarkıtcaz biraz farklı olcak. yaptığımızda eklerim onuda:dance:
  8. 27 Nisan 2009
  9. drydeniss

drydeniss Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    rica ederim. senin yaptıkların kadar güzel olmasada.. kendi çapımda taklıyorum işte..a.s.

evet malzemelerden kaynaklı
    ip 1 tl
    tutkal 6,5 lira
    balon 5 tanesi 1 lira
    ama kelebekler le araya kristal taşlardan atıyorum onlar pahalıtutuyor
    yoksa boncuklar falan ucuz
    kriztal taşın tanesi 15 kuruş .. çokca alınca pahalı tutuyor o da toplu aldığım için uyguna geliyor. tabi ucuz olanları da var ama güzel parlamıyorlar
    kelebekler 75 kuruştan mı ne alıyorum bilmioyrum ki.. ortalama 15 liralık falan zaten kelebek alıyorum.
    ebik kabuk derken baya mal oluyor. ama sadece süsü.tabi uygun mal etmek isterseniz düşüyor fiyat..:utangac:
  10. 27 Nisan 2009
  11. drydeniss

drydeniss Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
  12. 1 Mayıs 2009
  13. EU1

EU1 Guest

selam cnm bize çok güzel bir fikir vermiş oldun bu çalışmayla bir kaç kez balon patlasada tekrar yeni balon şişirdik.ilk denemede acemilik oldu ama sonunda başardım galiba.resimleri ekliyorum umarım beğenirsin.

buda asıldıktan sonraki hali oda loş pembe oldu kullanmadığım tokalarla yaptım süslemelerini.
  14. 1 Mayıs 2009
  15. EU1

EU1 Guest

16. 1 Mayıs 2009
  17. EU1

EU1 Guest

evet malzemelerden kaynaklı
    ip 1 tl
    tutkal 6,5 lira
    balon 5 tanesi 1 lira
    ama kelebekler le araya kristal taşlardan atıyorum onlar pahalıtutuyor
    yoksa boncuklar falan ucuz
    kriztal taşın tanesi 15 kuruş .. çokca alınca pahalı tutuyor o da toplu aldığım için uyguna geliyor. tabi ucuz olanları da var ama güzel parlamıyorlar
    kelebekler 75 kuruştan mı ne alıyorum bilmioyrum ki.. ortalama 15 liralık falan zaten kelebek alıyorum.
    ebik kabuk derken baya mal oluyor. ama sadece süsü.tabi uygun mal etmek isterseniz düşüyor fiyat..:utangac:[/QUOTE]

valla cnm ben yarım kiloluk tutkalı 3 tlye aldım otrişim vardı bayadır.balon da vardı kullanmadığım iple yaptım 3 tlye mal oldu bana anlıycan:hooray::dance:
  18. 1 Mayıs 2009
  19. EU1

EU1 Guest

canım bizim lambaların tepelerinde kıvrılmış teller var baya sert.eşim ona bağladı iple :1hug:a.s.