Bebek Oyunları (0-3 ay arası)

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve WaterLilly tarafından 24 Aralık 2008 başlatılmıştır.

24 Aralık 2008
    Konu Sahibi : WaterLilly
  1. WaterLilly

WaterLilly Rüya'm benim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    SEVGİ DOLU ÖPÜCÜKLER
    * Bu oyunla Kendi Bedenini öğrencek*
    -Bebeğinizin altını değiştirirken ya da giydirirken "burnunu, burnunu ... seviyorum" diyerek burnundan öpün, " karnını, karnını ... seviyorum" diyerek karnından öpün. Bebeğin başka yerleri için de aynı şeyleri yapın.
    - Bu oyun, bebeğinizin uzuvlarının ve gösterdiğiniz sevginin farkına varmasına yardım edecektir.

AGULAR VE KUCAKLAMALAR
    * Bu oyunla dil yeteneğini geliştirecek*
    - Bebeğin gözlerinin önüne parlak renkli bir nesneyi tutun. Bebek agu diyerek karşılık verdiğinde agu sesi çıkararak karşılık verin ve ona sarılın. Bebekler seslerinin başkasının hoşuna gittiğini fark ettiklerinde daha çok ses çıkartırlar. Bu onların konuşma kabiliyetini teşvik eder.

SENİ GÖRÜYORUM
    * Bu oyunla başını kaldırabilmeyi öğrenecek*
    -Sırt üstü uzanın ve bebeğinizi karnınızın üzerine koyun. Ona adıyla seslenin ve başını kaldırıp size bakmasını teşvik etmek için yavaşça onu kaldırın. başını her kaldırdığında ona aferin deyin.
    - Aynı oyunu bu sefer bebeği karınüstü yere koyarak deneyin. Önüne parlak renkli bir obje koyarak başını kaldırmasını teşvik edin.

(devam edecek...)

2. 24 Aralık 2008
  3. celen35

celen35 bodruma da gittik beraber :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    ben burayı anlayamadım yavrus:uhm:

4. 25 Aralık 2008
  5. kimselerbilmez

kimselerbilmez pamuk şekerim benim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkürler paylaşımın için canım.çıngıraklar renkli oyuncaklar acayip ilgisini çekiyor kızımın.beşiğinin üstündede oyuncaklar var sabah onlarla konuşarak uyanıyor.ne kadar ilgilenirsek onlarda o kadar çabuk gelişiyor.ben konuşmayı çok sevmem ama akşama kadar onunla konuşmaktan çenem yoruluyor:)))

6. 25 Aralık 2008
  7. WaterLilly

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sen sırtüstü yatıyorsun, kuzuyu da senin karnının üstüne karın üstü yüzü sana bakacak şekilde yatırıyorsun. sana baktıkça aferin diyorsun v.s.

8. 25 Aralık 2008
  9. kismet yagmur

kismet yagmur kalbim ailemle kaldi Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    valla benim kizda besiginin basindaki oyuncaklarina bakiyor ilgisini cekiyor galiba onlarla konusuyor bagiriyor yani gamyoncuiremsu

bende burun ve karin hareketini yapiyorum ama ise yaradigini bilmeden aferin bana :lepi::hooray:

oyuncaklara uzanip almasi icin daha erkenmi acaba cok merak ediyorumdaCADIARZU

10. 25 Aralık 2008
  11. WaterLilly

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızım da oyuncaklarla ilgileniyor ama henüz onları tutmaya çalışmıyor, belki daha erkendir

12. 28 Aralık 2008
  13. WaterLilly

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    YÜZÜNÜ DÖN BEBEĞİM
    - Bebekler maksatlı hareketler yoluyla vücutlarının farkına varırlar. Bebeğin kendi başına yüzünü dönebilmesi maksatlı bir harekettşrç
    - Bebeği sırtüstü yatırın. Bebeğinizin arkasına oturun ve yüzünün üstünde bir oyuncak tutun.
    - Bebeğin ilgisini çektiğinizden emin olduğunuzda oyuncağı sağa sola doğru sallayın.
    - Oyuncağı çok yavaşça sallayın, bu şekilde bebeğiniz oyuncağı tutmaya niyetlenecektir. Eğer yüzükoyun dönerse oyuncağı ona verin.
    - Ayno hareketi bebek yüzükoyun dönmüşken yapın.
    - Eğer tam dönmeyi beceremiyorsa ona şefkatle yardımcı olun.
    - Bu oyunu oynadıkça bebek kısa sürede maksatlı bir hareket olarak kendi başına dönebildiğini farkedecektir.

** benim sorum: benim kızım henüz oyuncakları almaya niyetlenmiyor. onlara heyecanlanıyor ama elini kaldırıp hamle yapmıyor henüz. sizin bebişler nasıl**

14. 28 Aralık 2008
  15. yaxgxmur ankara

yaxgxmur ankara Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benimki 2 gündür dokunmaya çalışıyo yeni yani başlar sizinkilerde canım

16. 28 Aralık 2008
  17. gxuxl-xsxen

gxuxl-xsxen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benimkiside artık dokunmanın farkına vardı sanırım eli biyere değince kaşır vaziyetti parmaklarını sürtüyo anne olmak böyle işte en ufak bir gelişimi bile dünyaya bedel oluyor hele gözünüzün içine bakarak gülücük attımı işte o an hiçbirşeyin veremeyeceği mutluluğu size vermiş oluyor farkına varmadan:)

18. 28 Aralık 2008
  19. hasret...

hasret... elveda istanbul:( Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    benimki de oyuncakları gözüyle ve kafasıyla takip ediyor ama tutmak için daha erkenn:ecrin_bebek::ecrin_bebek:

bu arada teşekkürler waterlilyy