bebek porsiyonları yardım

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve inciboncuk tarafından 24 Eylül 2008 başlatılmıştır.

24 Eylül 2008
    Konu Sahibi : inciboncuk
  1. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar doktorumun verdiği liste şöyle:
    sabah 6-7 bebe bisküvisi,1 çay kaşığı pekmez , 1 çay kaşığı tereyağ, bir kibrit kutusu kadar peynir ya da 1 yumurta sarısı

10-10:30 gibi meyve

öğlen sebze çorbası 16:00-16:30 gibi yoğurt

akşam muhallebi

aralarda da emzirilecek

ben sabah kahvaltısında porsiyonları neredeyse yarıya indirip veriyorum ama yine de çok geliyor yiyor ama daha sonra emzirmeye yer kalmıyor ve sürekli kusuyor bir de midesi genişleyecek diye korkuyorum kahvaltıda bu kadar ben bile yemiyorum sizin porsiyonlar nasıl yazar mısınız? çok merak ediyorum

2. 24 Eylül 2008
  3. ckozkan

ckozkan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ben yediği kadarını veriyorum 2-3 kaşık daha zorluyorum gerisini yedirmiyorum

4. 24 Eylül 2008
  5. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Direk bir yumurta sarısıyla mı başlatıyor.1/8 yada 1/4 le başlanıyor sanki.Yavaş yavaş artırılıyor.1 kibrit kutusu da cok sanki haklıısn.Bunları ne kadar mamada eziyorsun.
    Fazla geldiğini belli ediyormuş bebiş aslında..Altı buçuk aylık olmuş ama nerdeyse.Abi olmuş o maşallah.

6. 24 Eylül 2008
  7. ELXIXFNAZ

ELXIXFNAZ Meleklerim Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    benim doktorumda yumurta sarısının çeyreği ile başla demişti haftada iki gün yumurta sarısı veriyorum her gün değil artık bebe bisküviside kullanmıyorum esmer ekmek aldım uno nun paketlerde satılanı içi yumuşacık küçük parçalar halinde onu veriyorum tereyağını nasıl ver dedi ben daha tereyağına başlamadım

8. 24 Eylül 2008
  9. EU3

EU3 Guest

ben yediği kadar veriyorum.zaten istemeyınce azını kilitliyor bende zorlamıyorum hiç.en başlarda az yıyordu ben zorlamadıkca o da soğumadı ve zamanla arttırdı.şimdi arada bir haricinde hep tabaklarını bıtırıyor kuşum.:nazar:

10. 24 Eylül 2008
  11. birtanecik

birtanecik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benimde 7.5 aylık bir oğlum var.doğduğundan veri iştahli. 7de biberon mamasının üstüne bir yumurta sarısı labne peyir bir cay kasiğı recel ve fındık ezmesi bazende bebek ekmeği bir dilim. armut veya mz rendeside veriyorum kahvaltıda. simdi 9.250 kg gelişimi iyi diyor doktoru. :KK46:cokacimcoook

12. 24 Eylül 2008
  13. alize_13

alize_13 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bizim kahvaltımız yumurtanın sarısı beyaz peynir ve tereyağ
    yumurta sarısını çeyrek olarak başladık daha sonra yavaş yavaş arttır haftada 2 3 gün ver dedi
    daha tereyağına başlamadım

14. 24 Eylül 2008
  15. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    bizim kahvaltı

100ml mamaya (bazen ıhlamur ) 4 bebe bisküvisi 1 yumurta sarısı 1 çay kaşığı pekmez yarım kibrit kutusu peynir yarım ceviz bunları karışık veriyorum ayrı ayrı verirsem bunların yarısını zor yiyor. arasıra da suda bekletilmiş kabuğu soyulmuş 2 zeytin veriyorum ayrı olarak

geçen ay doktor bize yumurtanın beyazı,et,süt,bal, tuz dışında herşey verebilirsin demişti.

16. 24 Eylül 2008
  17. burcu_ege

burcu_ege Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben 120ml aptamılın ıcıne 4tane bebe bısküvisi koyuyorum ceyrek yumurta sarısı bır kıbrıt kutusunun yarısı kadar peynır 1cay kasıgı pekmez verıyorum fakat hepsını ayrı ayrı verıyorum oyle daha ıyı yıyıyor karıstırınca begenmedı benımkı

18. 24 Eylül 2008
  19. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bızım kahvaltımızda 90 cc mama 5-6 bıskvı ya da mılupa 8 tahıllı ballı 1 cay kasıgı labne peynırı 1 caykasıgı pekmez ceyrek yumurta sarısı 1 cay kasıgı fındık cevız karısımı her sabah hazırlıyorum cok nadır bıtırıyor ama cogu zaman bırakıyor bende her seferınde belkı bıtırır dıye azaltmıyorum.bırde muhallebı mamaların arkalarında verılen olculer o kadar cokkı ben bıle yıyemem kıme gore hazırlanmıslar bılmıyorum yarısını yapıyorum bazen onu bıle yıyemıyor kızım zorlayamıyorum zorlarsam kusuyor.