Bebek Sekeri önerileriniz?

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve sumay tarafından 27 Ocak 2010 başlatılmıştır.

27 Ocak 2010
    Konu Sahibi : sumay
  1. sumay

sumay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    50
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba arkadaslar, önerilerinize ihtiyacim var. doguma az bir zamanimiz kaldi sizce bebek sekerlerini hazir mi alayim yoksa evde mi yapalim? ikisinin arasinda maliyet ve fiyat olarak cok fark olur mu?
    Istanbula yeni tasindim,avrupa yakasindayim, hazir almak icin önereceginiz uygun yerler var mi?
    annem,ablamla birlikte evde de yapabiliriz, badem sekerini, tülü, kurdelayi uygun alabilecegimiz yerler var mi? genelde bu malzemeler icin Eminönüne git diyorlar, neresine pasaj adi,yada tam bir adres verebilir misiniz?

internetten siparis edilebilecek hazir modellere baktim 1-1,5 TL civarinda da cok güzel badem sekerli yada lavantali modeller var... zaten 50 tane istiyorum.
    ne yapsam acaba? fisfisfis

2. 27 Ocak 2010
  3. silver5

silver5 CANIMA CAN KATANLAR... Üye

Beğenildi:
    175
    Ödül Puanları:
    163
    ben kendim yaptım malzemelerini alıp.70 tane alacaktım 140 lira civarı istediler ben 45 tl ye malettim.hem de çok eylenceli yapması.ama sen miktar olarak az düşündüğün için uğraşmayı da sevmiyorsan sipariş verebilirsin

4. 27 Ocak 2010
  5. halide1978

halide1978 "OĞLUŞUM" Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bende kendim yaptım cok eğlenceli oluyor ızmirde Kemeraltı diye bir yerimiz var ordan aldım malzemeleri zamanın varsa sende evde yapabilirisn.bebeği için birşeyler yapmak cok güzel

6. 27 Ocak 2010
  7. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Öncelikle sağlıkla al canım bebişini al kucağına inşallah:Saruboceq:
    Ben dışarda bir ablaya yaptırdım 150 kendime,75 tanede görümceme yaptırmıştım.225 taneye 250 lira vermiştim lavantalı modeldi benimki.Şeker koymadım mevlüdünde bebekli çikalata alacağım için..
    Şimdi doğum günü için hazırlıyorum mesela 40 taneyi lavantası,tülü,süsleri,emzikleri filan hepsi 30 liraya hallettim.Yapması da çok zevkli..Ve çok basit.

8. 27 Ocak 2010
  9. sumay

sumay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    50
    Ödül Puanları:
    108
    tesekkürler silver, ugrasmak zevkli olur eminim.ama 40-50 tane icin hazir almak ve evde yapmak arasinda maliyet farki olmazsa deger mi diye düsünüyorum... bir de istanbulda bu tip malzemelerin nerede satildigini ögrenmem lazim.hic bilgim yok....

sagol Halide... ben de izmirliyim, orda olsam ben de kemeraltina giderdim :) bikac ay oldu ist´e geleli, arastiricaz bakalim....

iyi dileklerin icin cok sagol! 15 günümüz kaldi insaallah! 30 lira gercekten cok uygun, burada bikac yere sormam lazim benim de... ama lavantali modeller internetten siparisle 80 kurusa bile var.. badem sekeri kilosu yada lavantanin kilosu kaca bi sorayim...

10. 27 Ocak 2010
  11. frambuaz

frambuaz SIKINTI ve MUZ KABUĞU Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    mira bonbon'un sitesine bakmanı tavsiye ederim canım.
    Fiyatların çok uygun olduğunu söyleyemeyeceğim ama güzel modeller var.
    Evde kendin yapmayı düşünüyorsan bi fikir verebilir belki..

12. 27 Ocak 2010
  13. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    bende mevlutte 120-130 adet lazım bana
    hastane ıcın 44 tane hazırladım cubuklu model suslu
    ama mevlutte cok suslemıcem metreyle tul satan yer lazım banada

14. 27 Ocak 2010
  15. ebruli83

ebruli83 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence hiç uğraşma hazır al.internet adresi vermek serbestmi bilmiyorum ama lora dan bakabilirsin.fiyat olarak uygun ve çok çeşitli modeller var.ben ordan almıştım..

16. 27 Ocak 2010
  17. ebruli_59

ebruli_59 minik cadım 1 yaşında Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    eminönünde şarkhan diye bir pasaj var sırf şeker üzerine eminim derdine çare olacak bir yer ister malzeme al ister hazırını....

18. 27 Ocak 2010
  19. ecem87

ecem87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    ebruli isimli arkadaşa katılıyorum kesinlikle şark hana gitmelisin..google yaz..adresle ilgili bişeler çıkıyor..ben babamla gittiğim için adresi tam bilmiyorum...bende ordan aldım bebek şekeri malzemelerini..kendin yaparsan daha hesaplı oluyor....