bebek sevmesini bilmeyen akrabalarla nasıl başa çıkılır?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve fezamelek tarafından 26 Ocak 2009 başlatılmıştır.

26 Ocak 2009
    Konu Sahibi : fezamelek
  1. fezamelek

fezamelek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Yeni doğan bebeğin boynu ve beli desteklenmeli, çok hassas bir şekilde davranılmalı..
    ama bazı akrabalar bebeğimi hatır hutur sevmek istiyorlar, "aman öyle olmaz" dediğimde, aaa biz falanı büyüttük, bizim de çocugumuz var vb şekilde beni dinlemiyorlar..bana fazla evhamlı olduğumu söylüyorlar..
    bazen keşke gene hamile olsam da bebeğim içimde kalsa, kimse dokunamasa diyorum...
    :bbo:
    bebek nasıl sevilir?
    havalara atılıp tutulma zamanı ne zaman?
    oturmayan bebek oturtulur mu??

2. 26 Ocak 2009
  3. Viola

Viola Yiğitim bitanem.. Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Canım,ben de diyordum ah oğlum keşke yine içimde olsada her an kim nasıl seviyor diye stres yapmasam..ama biliyormusun kimin ne dediğini hiç umursamadım,ben nasıl diyorsam öyle seviceklerdi.bebeğim daha 2 haftalık falan..kayınvalidem almış kucağına sertçe sallıyor,hemen müdahale ettim,bebeğin altına yumuşak birşey koydum ve sallamamasını söyledim.hep aynı laflar,bizde büyüttük..tamam olabilir ama bu benim bebeğim..ben büyütüyorum.ben koklamaya kıyamazken kimse sertçe sevemez...
    Tabi bu herkes için geçerli,kendi teyzemde dedi;çok evhamlıymışım,kimselere güvenip bırakamıyormuşum,onlar zamanında çocuklarını hep bırakmışlar..ben böyleyim dedim,bırakamıyorum,evhamlanıyorum,birkaç kez uyardıktan sonra herkes düzene girdi..
    uzun oldu canım ama sende ağırlığını koy.minicik bebek zaten uzaktan sevilir..

4. 26 Ocak 2009
  5. sahire

sahire Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de sinir oluyorum bu akrabalara.sanki her şeyin iyiyni doğrusunu yapıyorlar.kızımı oturtuyorlar ve sanki doğru bir şey yapıyorlarmış gibi bide beni bilemiyorum diye aşağılıyorlar.çok zor gerçekten.bir şey de dedin mi adın hemen pinpirikli oluyor. : (

6. 26 Ocak 2009
  7. nilocan

nilocan Efe nin Annesi (Nilay) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Valla kızlar çok haklısınız benim 3 hafta kaldı bebişime kavuşmama ama inanın benim korkumda sizin yazdıklarınız, ben gözümden sakındıkça kimsenin sertçe sevmesine izin veremem heralde, akşamda konuştuk eşimle ben kimseye şapur şupur öptürüp sevdiremem dedim

8. 26 Ocak 2009
  9. SAPHIRA

SAPHIRA Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    198
    bencde tavır koymak gerekiyor.ben bazen yapabiliyorum bazen yapamıyorum.duruma göre yani.çoğu zaman aynı insanları uyarmak gerekiyor işte o zaman tekrar tekrar uyaramıyorum.bi bahane bulup alıyorum bebeğimi.sinir oluyorum çünkü

10. 26 Ocak 2009
  11. bozyurt

bozyurt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende bebeklerın opulmesıne cok karsıyım bazı akrabalar sevme adı altında caktırmadan opebılıyorlar ne kadar opmek yasak desekde :eek:klava:

mınıcık seylerı opmeye nasıl kıyıyorlar anlamıyorum ben koklamaya kıyamazken

12. 26 Ocak 2009
  13. fezamelek

fezamelek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Çok üzgünüm çoook
    ben öpmelerine de razıyım..
    ısırarak, hoplatarak, pattada pattada vurarak bebek sevilir mi?
    sinirden küplere biniyorum..
    2 aylik da olsa bana minicik geliyor
    Çok üzgünüm çoook

14. 26 Ocak 2009
  15. EU1

EU1 Guest

benmde sinir olduğum bebeşimi oturtmaya çalışıyolar ayaklarının üstüne bastırmaya çalışıyolar oyana bu yana sallamalar ay delircem bizzat kendi kayınvalidem yapıyo hemde aynı evde oturuyoz herzaman bahane bulma imkanımda yok yani

16. 27 Ocak 2009
  17. neslim35

neslim35 gül kokulu kızım... Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    108
    canım çok zordur tahmin edebiliyorum benimde bebeğim allah nasip ederse bir kaç hafta sonra kollarımda olacak ve ben şimdiden düşünüyorum insanları kırmadan nasıl uyarıcam ama millet böyle konularda anlayışlı değilki anlayışlı insan zaten o şekilde davranmıyor. bişi dedinmi sen çok evham yapıyon sakındığın göz bilmem ne diyecekler eminim çünkü herkes çok biliyo

18. 27 Ocak 2009
  19. BeyazLilyum

BeyazLilyum diplomalı uzman ev hanımı Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    sizi okuyunca iyiki gurbetteyim dedim valla..kimse kusura bakmasında ben söylerim kayınvalidem falan yaparsa..alınırsa alınsın..bebek öyle öyle sevilmez..benden önce eşim uyarır zaten izin vermez..şimdi bile konuşunca deli oluyor nasıl kıyıyorlar öpmeye haldur huldur sallamaya diey