Bebek tıkanırsa ne yapılmalı

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve burcuuu tarafından 19 Nisan 2009 başlatılmıştır.

19 Nisan 2009
    Konu Sahibi : burcuuu
  1. burcuuu

burcuuu O 62 kg geri gelecek :) Üye

Beğenildi:
    56
    Ödül Puanları:
    153
    Merhaba güzel anneler,35 haftalık hamileyim, yakında bir bebeğim olucak inşallah, ama ilk bebeğim olduğu için tecrübesizim,bebek tıkanırsa diye çok korkuyorum,bide duyduğuma göre uyurkende kusup tıkanabiliyorlarmış, böyle durumlarda siz tecrübeli anneler neler yapıyorsunuz paylaşabilirmisiniz:uhm::uhm:

2. 19 Nisan 2009
  3. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    canım genelde o durum emzirirken oluyor yada çok ağlarsa olabiliyor ,eğer emerken tıkanırsa ters çevir sırtına hafif vur açılır ,ağlarken olursada nefesini ayarlayamamıştır ondan olur yüzüne hafifçe üflersen o da geçer..uyurkende yan yatır ilk aylarda böylece kusma boğulmasını da önlemiş olursun..sağlıkla gelsin bebeğin canım ,hayırlı doğumlar dilerim.ve bu gibi şeyleri çok takıntı yapma,zamanla tecrübe kazanacaksın zaten ,önemli olan telaş yapmamak,soğukkanlı olmak .öpüyorum..

4. 19 Nisan 2009
  5. burcuuu

Beğenildi:
    56
    Ödül Puanları:
    153
    Teşekkürler cnm, evet zamanla tecrübe kazanıcaz:CüvCüv:

6. 20 Nisan 2009
  7. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    eylülcüm güzel anlatmış
    yalnız sırtına vurduğun halde açılmazsa, ayaklarından tutup ters çevir, sakın çekinme, birşey olmaz
    olsa da allah korusun boğulmasından iyidir

8. 20 Nisan 2009
  9. burcuuu

Beğenildi:
    56
    Ödül Puanları:
    153
    Teşekkürler cnm a.s.

10. 21 Nisan 2009
  11. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    kendine güven ,Allah'ın izniyle birşey olmaz.
    yan yatırırsın,olumsuz birşey gelmez başına.ha tıkanırsa arkadaşların anlattıgı gibi.

12. 24 Nisan 2009
  13. SAPHIRA

SAPHIRA Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    198
    eylül ve füsfüs söylenmesi gerekenleri söylemişler zaten cnm.bence şimdilik bunları düşünüp kendini gereksiz yere üzme.hayırlı ve sağlıklı bir bebek dünyaya getireceğin günün hayaliyle mutlu ol sadece.sevgiler öptüm

14. 27 Nisan 2009
  15. asyacenk

asyacenk hep oğlum için varmışım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar 3 aya kadar kullanılabilecek yan yatırma yastıkları var 11 ytl aldım ben
    arkası uzun sırtına destek oluyo önden ufak bir kare gibi parça var öndende düşmeyi önlüyo kusmaya boğulmaya karşı.
    zaten emerken bebek sütü fazla alırsa kendi resflesiyle topluyor ama kaşının arasından aşağı yukarı doğru yaparsanda yutması kolaylaşıyo.
    benim 10 günlük bebeğim bende çok korkuyorum gece çokkk uykum olsda onu izleyip yutkunmasına bakıyorum gözümü kırpmıyorum çok emek istiyor sorumluluk istiyor anne olmak
    allah yardım etsin hepimize

16. 30 Nisan 2009
  17. burcuuu

Beğenildi:
    56
    Ödül Puanları:
    153
    a.s.
    a.s.

Cnm aldım bende onlardan, inş. kazasız belasız büyütürüz bebeleri, benimde tıkanmalar korkum oldu,Rabbim analı babalı büyütsün bebişini inş.

18. 4 Mayıs 2009
  19. seli54

seli54 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    550
    Ödül Puanları:
    123
    arkadaşlar çok güzel anlatmış zaten ağlarken katılır da tıkanırsa bebeğin genzine doğru kuvvetlice üfle açılana kadar dr söyledi bunu ciddi bir boğulma durumunda da füsfüsün dediği gibi ters çevirip sırtına vurman gerekiyo çekinme dr önerileri bunlar Allahın izniyle birşey olmaz soğukkanlı ol benimki gece uyurken bile tıkanıyodu valla yan yatırsam da dönüyodu bazen her sn. tetikteydim resmen