Bebek ve Ev Güvenliği

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve remedios tarafından 1 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1 Eylül 2009
    Konu Sahibi : remedios
  1. remedios

remedios Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Emeklemeye, yürümeye ve çekmece&dolap karıştırmaya başlayan bebişleriniz için ne tür güvenlik önlemleri aldınız?

2. 1 Eylül 2009
  3. Swetter

Swetter Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cnm ben ıkeadan prız ıcın , cekmeceler ıcın ve dolaplar ıcın guvenlık esyaları aldım. ozellıkle prıze cok fazla gıdıyor benımkı. cekmecelerde ıse zor oluyor cıkarıp takmak. gercı artık hayır dedıgım zaman bırakıyor laf dınlemeye basladı.

4. 1 Eylül 2009
  5. SAPHIRA

SAPHIRA Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    198
    iki çekmecenin sapının ortasından uzun saplı bir spatula geçirdim süper oldu :roflol: açamıyor artık :))

6. 1 Eylül 2009
  7. remedios

remedios Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    alemsin safişgamyoncuiremsu

8. 1 Eylül 2009
  9. estel

estel Guest

benim önlemim devamlı peşinde dolaşmak:)

zira benimki engel dinlemez yıkar geçer valla..

10. 1 Eylül 2009
  11. cilekk

cilekk Kücük adamIna asIk.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    146
    pirizlerimin hepsi duvar baslangicinda yani yerde,evimin hertarafi cekmee dolu ama benim canavarin henüz ilgi alanina girmedi tüm bunlar.

pirizler icin kapatici alicam cekmeceler icinse kilit ama henüz bi tehlike sinyali gelmedi ..

12. 1 Eylül 2009
  13. derinxby

derinxby mis kokulumm... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bende prizleri çoktan kapattım.Çekmecelere de o kilitlerden bulamadık garip şeyler vardı.Kağıt bantla bantladım açamıyo şimdi:)) ama dikilip yukardaki dolapları açmaya başladı onlarıda bantlıycam.Mutfak dolaplarının kulpları çubuk gibiydi kalkınca kafasına gelmesin diye onları değiştirdim.yemek masamı salonun en dibine atıp önüne koltuk koydum biraz acayip oldu ama sandalyeler çok tehlikeli olmaya başlamışlardı.onlara tutunup kalkıyodu altına giriyodu ve çıkamıyodu:) kafasını vuruyodu ki en korktuğum şey neyse bunu da böylece halletim.ama hafta sonu misafirim geldi o masa çıktı geri girdi falan off çok zor.ama oğlumun canı sağolsun deyip devam ediyoruz:))

14. 1 Eylül 2009
  15. derinxby

derinxby mis kokulumm... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    herkes diyoki değiştirme alışsın böyle falan ama bence bu yanlışş alışmıyo bi kere çok meraklı sürekli masanın altında kafsını vurunca eşim başlıyo gitti bilmem kaç tane daha hücre!!! ben tabi deliriyorum.bir de sürekli yapma!! girme!! demek çocuğa saçma bence.ona oynayacak ortam yaratmak lazım.şu an evin şekli epey değişik.sehpalarımı koltuk aralarına gizledim mesela.devirebileceği eşyaları kaldırdım.perdedeki boncukları söktüm falan falan...:) her yer oyuncakk..ama rahatça bırakabiliyorum ben mutfakta iş yapabiliyorum.öbür türlü sürekli peşinde nereye kadar.

16. 1 Eylül 2009
  17. remedios

remedios Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bence de çocuğa tehlikelerden uzak rahatca oynayabileceği bir alan yaratmak lazım
    düşmenin, bir yere bir taraflarını çarpmanın ne demek olduğunu bilmiyorlar ve kısa zamanda öğrenecek yaş diliminde değiller
    mesela ben koltuğun üzerinde emekletiyorum bakalım kenara gelince duracak mı diye
    bizimkisi boşluğa atıyor elini oradan hop aşağı tabi ben tutuyorum

18. 1 Eylül 2009
  19. andina222

andina222 nihayet bir anne... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canımcım sevi bebenin güvenlik setini aldım , prizleri kapadım , çekmecelere o garip kilitleri taktım , sehpa büfe köşelerine de o yumuşak şeylerden taktım..

o yumuşak şeyler 2 gün sonra hepsi koparıldı ve yendi , yenince hiçbir yapışkanlığı kalmadı , şimdi oyuncak sepetinin içinde duruyolar , bizde dualarla aman köşeye çarpmasa bari deyip peşinde dolanıyoruz , çekmece kilitlerini henüz sökemedi ama tam hız sökme çalışmaları devam ediyor , bugün - yarın onlar da oyuncak sepetine girer sanırım