Bebek yada ocuklarnza tv seyrettiriyor musunuz?

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve SadeceAsk tarafından 29 Nisan 2008 başlatılmıştır.

29 Nisan 2008
    Konu Sahibi : SadeceAsk
  1. SadeceAsk

SadeceAsk Kocasının Bitanesi.. Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    113
    sevgili annişler benim oğlum 13 aylık çok tv seyrediyor reklam ve klip.. kötü etkilerinden korkuyorum klip sendromu, geç konuşma, dikkat bozukluğu vs.... siz günde ne kadar süre tv izletiyorsunuz..

2. 29 Nisan 2008
  3. yxixldan74

yxixldan74 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    selam canım! öncelikle bu konuda birçok kere yorum yaptım ama yine yapayım.biz tv yüzünden oğlumda konuşma geriliği başta olmak üzere birçok sorun yaşadık bu yüzden bizim gibi acı tecrübeler yaşamak istemiyorsan bebişini 3 yaşını doldurana dek tv den uzak tut.özelliklede müzik kanallarını hiç açma yani kliplerden tamamen uzak tut.belki sizinle birlikteyken günde 1 saati geçmeyecek şekilde bakabilir ama ben geçmişe dönebilseydim oğlum şu klibe bayılıyor yada bu reklamı ezbere biliyor diye sevinmez tam tersi ilgisini başka yönlere çekmeye çalışırdım.sevgiler...

4. 29 Nisan 2008
  5. ayxsxegxuxl34

ayxsxegxuxl34 kuzucuklarım:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    mrb benim oğlum 3buçuk yaşında ama nerdeyse 3yıldır tv izliyo hiç bir zararını görmedim aksine yararını gördüm bikere çok akıllı herşeyi biliyo reklamda çıkan yazıları biyerde gördüğü zaman hemen söylüyo ne olduğunu biliyor nerdeyse herşeyi biliyo benden akıllı maşallah:nazar:ama özelikle bişeye takılıp kalması mesela dönen bişeye sürekli bakması kötü die duydum mesela çamaşır makinesine ama reklam yada klip izlemsinde hiç bi sakınca yok..

6. 29 Nisan 2008
  7. EflaNazLina

EflaNazLina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızım 20 aylık ben çok izletiyorum ne yapayım başka türlü ne iş ne yemek yapamıyorum..ama ben bebek kanalını izletiyorum luli tv yi çok güzel ve öğretici bir kanal ..hep aynı şeyleri verdiği için müzikleri ezberledi mırıldanıyor :KK70:..tabi sıkılınca müzik ve reklam izletiyorum...

8. 30 Nisan 2008
  9. NiL39

NiL39 DiLRuBaM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benimde kızım 2 buçuk yasınya ve tv izliyor bilgisayarla oynuyor masllah diyeyim bilmeği bir şey yok ben tvnin çok faydalarını gördüm görüyorumda ama genelde çocuk kanallarını izletiyorum mesela Tarcın ve arkadaşları çok güsel ve kızımda onu çok severek izliyor....

10. 30 Nisan 2008
  11. monpetit

monpetit Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben nekadar inat etsemde bakıcımız izletiyor babasıda izletiyor kızım 7. ayına girdi reklamlar dikkatini çekmeye başladı şimdiden

12. 30 Nisan 2008
  13. Jasencka

Jasencka hoşgeldin miniciğim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim bebiş reklamsız yemek yemez su da içmez hoşuma gitmiyor ama mecburum

14. 30 Nisan 2008
  15. melodies

melodies GameOwer Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende bebeğime baby tv yi acıyorum ama işine gelenleri seyrediyo seçiyo yani reklamlarda öle sewdiği bişey cıktımıydı hemen dikiyo gözlerini tv ye sonra oyuna devam bu bakımdan şanslıyım.bebeğim 11 aylık bu arada.

16. 30 Nisan 2008
  17. Eloy

Eloy Ayşen Gümüşoğlu Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim kızım 2,5 yaşında yaklaşık 9 aylıktı televizyon izlemeye başladı fakat yanlızca Yumurcak tv , Baby tv .Kızım uyanık olduğu saatler içerisinde bu kanalların dışında hiçbir kanal açılmıyor ne dizi, nede herhangi bir program ve 2,5 yaşında olmasına rağmen bu izlettiğimiz kanallar sayesinde sayıları hem ingilizce hem türkçe ve alfabenin tüm harflerini öğrendi.Benim tavsiyem eğer sürekli başında durup onunla oyun oynayacak ve birşeyler öğreticek durumunuz yoksa televizyondan destek alın derim.Ama tabi yanlızca çocuk kanalları.2 yaşına kadar baby tv öneririm 2 yaşından sonrada yumurcak tv.

18. 1 Mayıs 2008
  19. ermehel

ermehel mavi gibi Üye

Beğenildi:
    385
    Ödül Puanları:
    148
    benim kızım 3 buçuk oldu ama tvyle alakası çok az.nadir reklem izler popiler şarkıların hiç birini bilmez.sadece selana yı biliyor.onunda selena selena diye okadar.ama pc ye gelince canavar gibi çok güzel bir egitim seti almıştım .onunla maus kulanmayı ögrendi .internettende giysi giydirme oynuyor bol bol ing.çocuk şarkıları dinliyor.