bebek yağı gerekli mi???

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve erertu tarafından 2 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

2 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : erertu
  1. erertu

erertu kocacım,oğluşum,ben :) Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    88
    arkadaşlar doğumuma cok az kaldı , bir çok hazırlık tamam ama şu bebek yağı konusu kafamı karıştırıyor..yani yeni doğanların ciltleri çok hassas , doğar doğmaz kimyasal maddelere boğmak ne kadar doğru ?

ben sadece sebamed'in şampuanını aldım mesela , sabun filan almadım..bebek yağı konusunda da kararsızım..sizce mutlaka kullanılmalı mı bebek yağı yoksa kullanılmazsa da olur mu ??

2. 2 Temmuz 2010
  3. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım bende hamileyim ve şampuan setini aldım şimdiden.bebe yağının çok faydalı olduğunu biliyorum ablama doktoru demiş.genelde çevremde herkes yeni doğduğunda özellikle bebe yağı kullanıyor

4. 2 Temmuz 2010
  5. frezyalar

frezyalar Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben bebe[ğim doğduğundan itibaren kullandım bebek yağı.ama kaliteli bir yağ kullanın. sebamed veya mustela gibi. çünkü cilttleri hassas ve su kurutuyor.alerji olup olmadığını da kontrol etmeniz gerekiyor.kalitel ürün olsada bebeğinizin cildi tepki verebilir. birde ben 1 aylık falan olduktan sonra her banyodan sonra sürdüm.hem bebeğe yağ sürerken masaj da yapmış oluyorsunuz bebeğinizde rahatlamış oluyor.

6. 2 Temmuz 2010
  7. Yeshill_Yansima

Yeshill_Yansima Hoşgeldin minik kızım:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    cnm bebekler doğduklarında ciltlerinde soyulmalar görülebiliyor. anne karnında oluşan ödemlerden dolayı olabiliyor bu. her banyodan sonra dr.lar önerirler. okadar sık olmasada banyodan sonra (buarada size bir tavsiye bebeğinize akşam banyo yaptırın masajını yapıp besleyip uyutun) yağ sürüp masaj yapın o kadar çok rahatlıyorlarki hem anne ile bebek arasında iletişimi sağlıyor.

8. 3 Temmuz 2010
  9. erertu

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    88
    fikirleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar , o zaman sebamed'in bebe yağını alayım ben de...

10. 3 Temmuz 2010
  11. dorukk

dorukk S ♥ A ♥ B ♥ İ Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    bende çok gerekli olduğunu düşünüyorum çünkü bebeğin tenini nemlendiriyo pişikleri engelliyo.. ve masajla bebişin gaz problemide çözülüyo...ayrıca zaten bu ürünler bebek tenine göre ürünler zararlı olduğunu sanmıyorum.. ben 2 tane aldım jansons.. hatta gebeliğimde kendimdede kullandım çatlamamak için ama çatladım orasıda ayrı tabi:)

12. 3 Temmuz 2010
  13. larem35

larem35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım merhaba bebeğin yaz doneminde doğacaksa bebek yağı yerine bebek losyonu kullanman gerekir.kışın bebek yağı kullanılıyor.banada doktorum soylemişti.

14. 3 Temmuz 2010
  15. larem35

larem35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    aa az kalmış doğumuna zaten,hayırlı doğumlar:)))

16. 3 Temmuz 2010
  17. erertu

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    88
    bugün itibariyle 12 gün kaldı doğuma :teytey: sıcakta yağ ağır olur diye mi acaba losyon önerdi ? bi de losyon pişkte de etkili mi , yani sen kullanıyor musun ? kullanıyorsan hangi marka ?

18. 3 Temmuz 2010
  19. SAMSS

SAMSS ağlarken içim güldü gözle Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    canlarım benim kız 3 yaşında hala bebe yağı kullanıyorum çok memnunum özellikle hala kızıma banyodan sonra masaj yaparım...hatta söyle anne bana sosis yap der onları çok rahatlatır ama jhonsan kullandım her şeyini...bilmiyorum ama sakın dalin kullanmayın ilk kullandığımda şampuanı özellikle kafasında kaşıntı yapıyordu ve bunu bir kaç kişiden de duydum ...