Bebek yağları zararlı mıdır?

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve gkt tarafından 3 Ekim 2010 başlatılmıştır.

3 Ekim 2010
    Konu Sahibi : gkt
  1. gkt

gkt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba, doğum yaklaştı ve hazırlıklar hızlandı. ben bebek yağı kullanıp kullanmamakta biraz kararsızım. kısmetse kış bebeği olacağı için kullanmam gerebilmiyorumkismilekebilir. ama erken ergenliğe neden olabildiği soyleniyor. siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? kullananlar hangi yağı kullanıyor?

2. 3 Ekim 2010
  3. ceylaan1988

ceylaan1988 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    729
    Ödül Puanları:
    153
    hiç böyle bişey duymamıştım bnm doktorum özellikle bebek yağı sür demişti ben her banyodan sonra masaj yapıyorum çokta iyi oluyo rahatlıyolar hatta bebeklerın en sevdği seylerden biri..

4. 3 Ekim 2010
  5. capellas

capellas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hakkaten bebekler çok seviyor bu yağlanma işini ama için rahat etmiyorsa badem yağı ve hakiki zeytin yağı kullananları duymuştum sende düşünebilirsin ama hakiki zeytin yağı çok kötü kokuyor badem yağıda bebişi daha ozamandan kıllı yaparmıki diye düşünmüyor değilim..:)

6. 3 Ekim 2010
  7. senay86

senay86 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    44
    Ödül Puanları:
    108
    johnson's bebe yagını kullanıyorum banyodan sonra vazgecılmezımızdır.oglum cok rahatlıyor hatta bıde aynı markanın uyku kremı var onuda kullanıyorum benım kardesım 17 yasında annem sureklı yag kullanırdı kardesımın butun gelışımı yerınde ergenlıgede erken gırmedı boyle bişey olsaydı kımse kullanmazdı kımsenın dedıgıne bakma kendi bildiğini okuuu

8. 3 Ekim 2010
  9. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    erken ergenlik mi :))))))))))))))))))))

10. 3 Ekim 2010
  11. fatma2005

fatma2005 canım elif duru 'm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    çocuk doktoru özellıkle her banyodan sonra surulmelı dıyor yıkanmadıgında vucudunu temızledıgınızdede ıslak havluyla surun dedı çünkü vucudları narın oldugu ıcın nemlendırıcıyıde ıhtıyacı var.ve anneyle bebeğin birbirine bağ kurmasında cok buyuk etken cıplak tenıne annenın elı değdığınde bebekler cok etkılenıyomuş ve hoşlarına gidiyormuş doktor öle demişti.a.s.

12. 3 Ekim 2010
  13. zasa

zasa мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    bende kullanıyorum doktrumuz hem yağını hemde nemlendiricisini mutlaka kullan dedi,bende banyo suyunun sonuna yağıda döküyorum,banyodan sonra msj yaparak nemlendirici sürüyorum..

14. 3 Ekim 2010
  15. erertu

erertu kocacım,oğluşum,ben :) Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    88
    hamileyken aynı başlığı ben de acmıştım canım , o zamanki yorumlara göre ben de aldım bebe yağı ama doğru düzgün kullanmadım...

önce kendimde denedim böyle yapış yapış bi his bıraktı bende rahatsız oldum o yüzden de bebeğime çok kullanmadım..

sadece bazen poposuna ve bacaklarında bezin iz yaptığı yerlere kullandım , kızarıklığa iyi geliyor ama banyodan sonra filan masaj yapmadım...

sonuçta kimyasal bişey , ben cok taraftar değilim böyle şeylerin çocuklarda kullanılmasına...

16. 3 Ekim 2010
  17. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    o halde siz pişik önleyici krem,nemlendirici krem,şampuan,pudra,sabun da kullanmıyorsunuzdur bebeğinize ne de olsa onlarda kimyasal içerikli :))

18. 3 Ekim 2010
  19. buzdevri

buzdevri **** Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Ablamın doktoru petrol türevinden olduğu için bir çok krem ve vücut yağı kullanma mecbur kalmazsan demişti...
    Saf zeytin yağı kullanıyor her banyodan sonra ve günde bir kere de bezini değiştirdkten sonra sürüyor..
    Bebek yağı hiç kullanmadı gördüğün kadarıyla..