bebekde ıkınma

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve ozlemyb tarafından 9 Mart 2009 başlatılmıştır.

9 Mart 2009
    Konu Sahibi : ozlemyb
  1. ozlemyb

ozlemyb Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaslar bebegım dogdugundan berı uykudan ıkınarak uyanıyor kac kere doktora desekde olurrrr bebeklerdeee dedıler hep ama hıc hosuma gıtmıyor bu durumu sankı baska bıseyler var gıbı ya da gercekten yok bılemıyorum aranızda bu durumla karsılasan varmı ya da bebekler gercekten uykudan ıkınarakmı uyanıyor da ben bılmıyorum

sıze sorum boyle bısey yasayıp suphelendıgınız bısey oldumu yada bana ne onerırısıznız ne yapabılırım neden olabılır acaba lutfen yardım edın

2. 9 Mart 2009
  3. EKXIXNOKS

EKXIXNOKS »-(¯`v´¯)-»»-(¯`v´¯)-» Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bebeğinde gaz problemi varmı genelde gaz problemi olan bebekler yapar bunu birde kakasında problem varsada yapar sert kaka yapıyorsa zorlanıyordur

4. 9 Mart 2009
  5. ozlemyb

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    108
    yok gaz premlemınden oldugunu sanmıyorum cunku cok rahat cıkarıyor gazını ama gunde ıkı kez kaka yapıyor ve gunduz yaparken cok kızarıp bozarıyor ama yumusak kakası ya neden olabır hıc bılmıyorum ama onu oyle gormek cok uzucu hele bırde gece yanımda ıkındıkca içim gidiyor

6. 9 Mart 2009
  7. EKXIXNOKS

EKXIXNOKS »-(¯`v´¯)-»»-(¯`v´¯)-» Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
  8. 9 Mart 2009
  9. EU3

EU3 Guest

bu konuyu daha önce açan arkadaşlar olmuştu ozlem arkadaşım
    oğlum üç ayını doldurmak üzere ve doğduğundan beri bilfiil ıkınıyor gece gündüz uykuda ya da uyanıkken hiç farketmiyor
    doktorumuz bunun geçici bir olay olduğunu belli bir süre devam edeceğini söyledi
    sırf anne sütü alan hemen hemen tüm bebeklerde bazı dönemler rastlanıyormuş
    bunun nedenine gelince, bebeklerimiz ilk doğduklarında göz kaslarını kontrol edemezler hepimiz biliriz, aynen bunun gibi popolarının çıkışındaki kasları da kontrol edemezler. o yüzden ıkınma ihtiyacı hissederler
    bebeğin ıkınmasına rağmen kakası cıvık di mi?
    kabızlık da yok işte bu kası kontrol edemedikleri için yaşanıyor bu durum
    çözüme gelince
    piyasada satılan gliserin fitiller var hiç korkmadan uygulanabilir bir ilaçtır
    bize doktorumuz önerdi
    ama bu en son çare
    bunun en güzel çözümü bebeğinin poposunu kulak çubuğunu zeytinyağına batırarak uyarman
    hafif hafif dokun poponun girişine
    mutlaka işe yarayacaktır
    ve her alt açışında bebeğinin bacaklarını hafif hafif karnına bastır sonra dışarı doğru hareket ettir bacaklarını
    ki bağırsaklarındaki gaz çıksın
    öyle çok takılacak bir durum değil inan ki oğlum sürekli ıkınıyordu şimdi azalmakla beraber hala devam ediyor
    güle güle büyüt bebeğini...:nazar::nazar::nazar:

10. 11 Mart 2009
  11. brownie07

brownie07 şans meleğim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    endişelenecek birşey olduğunu düşünmüyorum.eğer kakası sarı-yeşil renkte kıvamı cıvıksa korkma.benim oğlumöda da vardı ilk aylar daha çoktu.giderek azalıyor şükür.ama hala uykusunda ara ara ıkınmaları var merak etme zamanla azalır.

12. 12 Mart 2009
  13. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    benim kizim da ikiniyor kakasini yapamiyor dr normal,3 aylik olunca gecer dedi..gazi varsa ondan da ikinabilir gazi icin masaj yap iyi geliyor...

14. 13 Mart 2009
  15. edam_y

edam_y üç kişiliğiz artık:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım gnelde gaz problemi olunca bebişler ıkınırlar o sorunu bende cok yaşadım
    öğleki geceleri onunla aynı odada yatmak istemiyodum.benim psikolojim bozulmuştu.öğle bi ıkınıyordu sıkıyodu ki kendini bende onunla aynı sorunu yaşıyodum ister istemez.
    şu an 3 aylık olduk ve kalmadı artık ıkınmaları .yani geçer canım geçiçi bi süre bunlar

16. 18 Mart 2009
  17. sayra

sayra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Her bebekte olur ilk aylarda kakasını yaparken ıkınır uykusunda da olur ama geçer merak etme normal bi durum..

18. 18 Mart 2009
  19. ozlemyb

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    108
    bu sabah resmen psıkolojım bozuldu basım agırdı seslerıne ya bı hastalık belırtısı olamasında ben razıyım artık