bebekle ev işleri

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve strangellucky tarafından 25 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

25 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : strangellucky
  1. strangellucky

strangellucky Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar bebek doğduktan sonra ev işelrini ne şekilde yapmaya ve ne sıklıkla yapmaya başladınız aynı zamanda bebekle temizlik esnasında nasıl ilgileniyorsunuz paylaşımlarınızı bekliyorum...:1rolleyes:

2. 25 Ağustos 2009
  3. yasenya_

yasenya_ YD Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    ben pusetine koyuyorum oda oda benle geziyor.yerine koyayım oynasın falan yok en fazla yarım saat ama beni gördü mü problem yok.

4. 25 Ağustos 2009
  5. gulllfer

gulllfer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben de pusette yanımda gezdiriyorum ve o her uyuduğunda mutlaka bişeyleri hallediyorum artık eskisi gibi öğlene kadar tüm işimi bitirip sonra dinlenmek gibi bi durum kalmadı o uyur uyumaz gece gündüz demeden işlerimi halletmeye çalışıyorum uyumadığında da hep yanımda zaten

6. 25 Ağustos 2009
  7. caycan

caycan İbrahim Deniz'im Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ben daha arttırdım temizliği,çünkü yerlerde sürünüyo.yere yorgan seriyom mutfağa gidip gelene kadar yorgandan çıkmış odanın bi köşesinde buluyom.hergün süpürüyom.oda oda geziyoz.bi odayı hallediyom 10 dakka onla ilgileniyom.2 saat sürüyo temizlik.yemekte aynı şekilde,akıllı dururken malzemeleri doğruyom,sonra biraz oğlumu avutup tekrar yemeğe girişiyom.akşama kadar ev işleri ve yemeği anca hallediyom.kangruya koyup yanımda taşıyım dedim.içinde durmuyo,hoşlanmadı benim küçük serserim.kışın napıcam bilmiyom.benim ankaradaki ev merdivenli çok tehlikeli.ayrıca elazığdaki evde sobalı,sobadan nasıl uzak tutarım bilmiyom.ev işlerinide geçtim artık.ozaman annem yapar,bende oğlumla ilgilenirim ancak.

8. 26 Ağustos 2009
  9. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    uyuduğunda ama eskisi gibi yapmaıyorum ben ya istediğim gibi olmuypor bi türlü

10. 26 Ağustos 2009
  11. reyhanKARAKAXSX

reyhanKARAKAXSX Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çoçuk her uyuduğunda ya ev toparlıyorum yada ütü yapıyorum....önceleri zordu ama şimdi yürütece oturtuyorum her işimi yapıyorum televizyonda ilgisini çekmeye başladı
    oyüzden rahatım...

12. 26 Ağustos 2009
  13. BsRNzM

BsRNzM SuDeNiZiM Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızım henüz 3 aylık genelde o uyurken işlerimi yapıyorum
    iş arası onu emziriyorum altını değişiyorum derken çoğu sefer işler akşama kadar ancak bitiyor
    bazen bitemiyor bile ve istediğim kadar detaylı temizlik yapamıyorum
    uyanık olduğu zamanlardada anakucagına koyup yanımda gezdiriyorum

14. 26 Ağustos 2009
  15. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bu konuda eşlerin desteği ve anlayışı şart.
    uzun süren işleri beraber yapmak üzere beraber olunan zamanlara bırakmak gerek.
    şahsıma bebeğim uyuyunca mutfagı anca toparlıyorum. daha doğrusu çorbasını hazırlıyorum.ya ayagımı uzatayım dinleneyim olmuyo.
    iş yapcam diye yalnız bırakmamak gerek anlık yeni şeyler yapıyorlar. bi yandan bi yana dönme , kanepeden düşme, koltuk tepesine çıkma Allah korusun balkondan düşme durumları yaş gruplarına göre aniden olabilen şeyler.
    eş eğer geç saatte geliyorsa da uygun bir dille bebeği yalnız bırakamdığı sürekli ilgilenmek gerektiğini vs anlatmalı anlayışını istemeli ki genelde zor.
    benimki sürekli benledir çalışma saatleri aynı.tek boş günüm vardı gecen sene okuldan gelince hiç mi uyumadı bu cocuk ortalığı toparlamadın diyebiliyordu bazen. ki evi kendisi süpüren bi insan.

16. 26 Ağustos 2009
  17. ALEYA

ALEYA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evı temızlerken yurutecıne koyuyorum benımle gezıyor.uyurken utu yapıyorum.yemegıde beraber yapıyoruz elıne kemırmesı ıcın bıseyler verıyorum.sımdılık rahatız bazen cok sıkıntılı oluyor ama bunada sukur

18. 26 Ağustos 2009
  19. xkardelenx

xkardelenx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    992
    Ödül Puanları:
    113
    ben de yanıma alıyorum canım ana kucağına koyuyorum eline peluş oyuncak veriyorum bi zaman sonra sıkılıyo tabi almak zorunda kalıyorum,sonra devam ediyorum tekrar,ama eskisi gibi olmuyo tabi düzen değişiyo mecburen...