bebekle tatil düşünenler ve gidenler

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve pembekzm tarafından 27 Nisan 2010 başlatılmıştır.

27 Nisan 2010
    Konu Sahibi : pembekzm
  1. pembekzm

pembekzm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    slm arkadaşlar haziran 10-15 te alanya ya gidiyoruz oğluşum o zaman 10 aylık olacak inşallah güzel bi tatil olur uçakla gidiyoruz sonrası 100 km ve otobüsle devam etcez
    tecrübeli annelerden yardım istiyorum ne götüreyim neye ihtiyaç duyuluyor cevaplarınızı bekliyorum

2. 27 Nisan 2010
  3. pamukannesi

pamukannesi Göründüğün gibi değilsen,hiç görünme daha iyi...' Üye

Beğenildi:
    1.139
    Ödül Puanları:
    163
    canım bende gitse mi gitmesem mi karar veremiyorum... bebeğim 8 aylık olacak..çevremdekiler bebekle rahat edemezsin, seneye git diyolar... kararsızım...

4. 27 Nisan 2010
  5. zeyon

zeyon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    ben bebeğim 1.5 aylıkken tatile gittim çok da rahat ettim sürekli açık havada olmak bebeğime çok iyi geldi. Önemli olan güneşten korumak yanına bol bol kıyafet, şapka, ateş ölçer,güneş kremi al aklıma gelenler bunlar tabi birde oğluşuna mayo:)

6. 27 Nisan 2010
  7. pembekzm

pembekzm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    aldım canım mayosunu da kaç faktör krem alacam bilmiorum bide hangi marka nivea sebamed mustela chicco bilemiyorum
    birde denizde bez kullandınız mı yoksa suya dayanıklımı ne bez varmış daha bakmadım ama olduğunu biliyorum kullanan var mı

8. 27 Nisan 2010
  9. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    egem2009,50 faktör güneş kremi tavsiye ediliyor.chıcco var bizde,şimdi bile güneşli havalarda yanağına sürüyorum.sabah 9-11 veya 4ten sonra güneşe çıkarmayı tavsiye ediyorlar.geçen yıl annem denize sokturmadı o zamanlar 7-8 aylıktı kızım,ama mayo daha kullanışlı olur.bez ıslandı mı atıp,değiştirmek zorundasın çünkü bebiş ıslak kalamaz.

10. 28 Nisan 2010
  11. pembekzm

pembekzm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    teşekkür ederim dandini chiccodan memnunmusun

12. 28 Nisan 2010
  13. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    ayy ben de bu yaz gidicem tatile valla bebekle de tatil yapılır ne diye kapatalım kendimizi eve? ben kırk günlükken daha yola çıktım 6 saat yol gittik... bu yaz da denize gidicez oğlumu da sokacağım denize:))) şimdi oğlum 5,5 aylık temmuz gibi tanıaşcak suyla:) bezleri ben de duydum ama sağlıksız geliyor çocuğun tenine bence deniz suyu değmeli tuzlu su iyi gelir pişiği önler diye düşünüyorum ama en önemlisi güneş kremi.

14. 28 Nisan 2010
  15. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    chıcco'nun kremini tavsiye ederim canım,kokusuz, 75 ml ama kıvamı güzel olduğundan bir yaz boyu kullanılabiliyor.a.s.

16. 28 Nisan 2010
  17. pembekzm

pembekzm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    ANLADIM canım BENDE MUSTELA DÜŞÜNÜYORUM AMA BıLMıYORUM BAKAYIM Bı

18. 28 Nisan 2010
  19. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    güneş kremi için bişey diyemicem ben yurtıdışından alıyorum bizimkisini
    bez olarak suya dayanıklı bezlerden almanı tavsiye ederim ben sık havuza gidiyorum bebeğimlen çok rahat oluyor
    en azından havuza girerken şart yoksa büyük küçük tuvaletini havuza yaparsa hiç hoş olmaz
    denize sokarken istersen bezizde sokabilirsin tabiki
    hata bulabilirsen mayolar var içinde bez kendilğinden oluyor çok rahat oluyor bezin üzerine ayrıyetten mayo giydirmek gerekmiyor
    mayoda 2-3 tane olursa iyi olur sudan çıkınca değişmek iyi oluyor üzerinde kurursa üşeyebilir sicağa rağmen
    yanına ateş ölçer ve her ihtimale karşı burun spreyi, ateş düşürücü şurup veya fitil almanı tavsiye ederim
    bol bol kıyafet, şapkalar zaten şart
    ben birde güneş gözlüğü aldım kızıma bu yaz için
    onun dışında koluk iyi oluyor
    eğer bulunduğun yerde öyle bir imkan var ise tatil öncesi bebek yüzme kurslarına katılmanızı tavsiye ederim çok faydalı oluyor gerçekten ve inanılmaz eğlenceli geçiyor