Bebekle tatile çıktınız mı yoksa bırakıp mı gittiniz?

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve mugumugu tarafından 25 Mart 2009 başlatılmıştır.

25 Mart 2009
    Konu Sahibi : mugumugu
  1. mugumugu

mugumugu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Önümüz yaz kışın doğum yapan anneler ,
    tatil planlarnız nasıl? Biz eşimle ne yapsak die düşünüyoruz şu an bebeğim 2 aylık .
    Meme emiyo . Yanımıza otele alsak zor olcak , bıraksak nasıl olur belki ek gıdaya geçer
    sizdende fikir almak istedim

2. 26 Mart 2009
  3. EU1

EU1 Guest

Bence insan mecbur kalmadıkça bebeğinden ayrılmamalı. Tatil zamanı geldiğinde bile çok küçük olacak bebeğin. Özgüveninin gelişmesi için annesini yanında hissetmeye ihtiyacı var.Hem tatilde aklın bebeğinde kalmayacak mı? Meme emdiğini söylemişsin, tatile gittiğinde sütün kesilebilir ya da sağmakla uğraşırsın.
    Bebeğinle gidebileceğin yerleri tercih etmeni veya mümkünse tatilde bebeğinle ilgilenecek birini de beraberinde götürmeni öneririm.

4. 26 Mart 2009
  5. EU3

EU3 Guest

kesinlikle çok haklısın
    bebekliğin ilk aylarında gösterilen ilgi, sevgi ve şefkatle çocuklarımızı ilköğretim sıralarına hazırlıyoruz
    geçenlerde bir uzman böyle söylemişti
    çocuk kendini ne kadar güvende hissederse okula başladığı yaşta da özgüveni o kadar tam olur demişti
    bebeğin mecbur kalmadıkça annesinden ayrılması sakıncalı diye düşünüyorum naçizane

6. 26 Mart 2009
  7. Elis

Elis Guest

bosver guzelim,tatile gitmesen bi sene ne olacak sanki,bebegin icin,buyut bebisini hep beraber rahat rahat gidersiniz tatilinize.........yerimseniben

8. 26 Mart 2009
  9. mugumugu

mugumugu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bende sizlerle aynı fikirdeyim arkadaşlarım . Gitmesem tabiki olur nolcak bebeğim için . Ama babamızda 1 sene çalışıyo 1 haftalık tatili düşünüyo bütün kış onu da düşünmek lazım . En mantıklısı bebeğimden ayrılmadan bi plan yapmak

10. 26 Mart 2009
  11. Elis

Elis Guest

bebeginizle gidin o zaman,yazik gunah yavrucaga,hem onun ozlemi ile tatilden cok eziyet olur o size,biraz zorlu bi tatil olur ama evladiniz gozunuzun onunde hic degilse,iyi tatiller dilerim simdiden canim,mutlulukla buyusun yavrun iyisallah:Saruboceq:

12. 26 Mart 2009
  13. akasya123

akasya123 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bebekle tatile gitmek çok zor biz 2 sene gidemedik ama özel arabanız varsa ve onunla giderseniz daha rahat olur ama kesinlikle bebeğinide götür zorda olsa bence güzel bir anı olacaktır. şimdiden iyi tatiller

14. 26 Mart 2009
  15. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    temmuzda tatile çıksanız bebeğin 5 aylık olmuş olacak zaten emziriyor olacaksın ek gıdalarda daha zor olur zaten o dönemde ek gıdaya geçmiş olsan bile ağırlıklı emiyor olacak bebeğin bu da sizin için avantaj olur...biz de geçen sene gitmiştik bebeğimle 6 aylıktı hiç zorlanmadık çok eğlendik...kızım denize de sokmuştuk...

16. 26 Mart 2009
  17. cocostar

cocostar azimli,sabırlı,kararlı Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    bence bebeğinden ayrılma canım. ben işe gelirken bile onu zor bırakıyorum :KK43:

18. 26 Mart 2009
  19. mugumugu

mugumugu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merak ettim otele mi gitmiştiniz ?