Bebekle yolculuk!

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve amilie tarafından 22 Ocak 2009 başlatılmıştır.

22 Ocak 2009
    Konu Sahibi : amilie
  1. amilie

amilie Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar kardeşimin nişanına katılmak için Ankara yolcusyuz. cuma gecesi yola çıkıp, cumartesi gecesi geri döneceğiz. aracımız yok, otobüsle gitmek zorundayız. bebekle yolculuk tecrubesi olan var mı? Ne tavsiye edersiniz! oldukça gerginim! üst yan kesicileri yeni çıkardı sanırım alttakileri çıkaracak. dün ateşli ve huzursuzdu! ağrı kesici ile toparladık ama ya yolda da ağrısı olursa, ya durumu yadırgarsa, gece uyumazsa, ağlarsa..:uhm: kafam karışık! 1 haftadır bunları düşünüyorum ama bir yere varamadım! :1no2:varsa tecrubeniz ya da tavsiyeniz bizimle paylaşır mısınız!

2. 22 Ocak 2009
  3. crescentmoon

crescentmoon ¢яєѕ¢єηт Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bebekler genelde yolculukta uyur ama sizin bebeğin özelliğini bilemicem. bence yanına emzik kullanıyorsa mutlaka al. birde kavanoz meyve pürelerinden al. birde gece olunca uyur sanırım.

4. 22 Ocak 2009
  5. amilie

amilie Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben de öyle umut ediyorum. geceleri ara ara uyansa da emzik verince uyumaya devam ediyor, 2 kere de emziriyorum. mama kullanmıyoruz hiç. gece en geç 12 de uyuyup sabah 9-9,30 gibi tam olarak uyanıyor normalde. o kadar uyusa, yol zaten 7 saat, çoktan eve varmış oluruz.

6. 22 Ocak 2009
  7. ghaneli

ghaneli ^AhmetBarışCanan^ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım allah kolaylık versin
    bende ayda bir falan memlekete gidiyorum yakın bizimki 2 saat sürüyo
    barış arabaya biner binmez uyumaya başlıyo bebeklikten beri böyle mızmızlanınca emziğini veriyorum
    sizin yol uzun yanına hazır mamalardan al kavanoz falan
    canım sakın tek çıkma yola bebek uyusa bile 2 saat yolda kollarım kopuyo bin eşimle gidiyorum şahsi araba eşim kullanıyo bende barışı tutuyorum inanki kollarımı hissetmiyorum daha
    aslında otobüste uygun yer bulabilirsen kanguruda yatıra bilirsin kolay gelsin

8. 22 Ocak 2009
  9. zinedila

zinedila Çok şükür bin şükür ❤❤❤❤ ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1.566
    Ödül Puanları:
    163
    cnm allah yardımcın olsun gerçekten biz ege 3 aylıkken izmire gitmiştik otobüsle 14 saat sürüo ama uçakla gitmiştik biz 2 saat falan sürdü ege uyudu emzirdim asralarda öle geçti şükür bişi yapmadı bende çok korkmuştum inş seninkide uyur cnm...

10. 22 Ocak 2009
  11. cimcime50

cimcime50 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    300
    Ödül Puanları:
    153
    inş rahatlıkla gidersiniz canım.herkesin çocuğu arabada uyur benimki bağırır.yakın yere giderken bile huzursuzuz.umarım uyur seninkide

12. 22 Ocak 2009
  13. arzu-ela

arzu-ela hayat bana güzel... Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    valla canım tecrübem yok ama bebekler arabayı seviyorlar uyuyorlar aman boşver takma kafana git gitsin herzamanmı gidiyon biraz rezil olursun biraz iyi derken gelirsin ankaraya:))

14. 22 Ocak 2009
  15. rhodora

rhodora Noldu Hiçbişey Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    Allah kolaylık versin canım

biz Deniz'le 3 aylıktan beri yolculuk yaptık, daha bu yaşında 1300 km sadece uzun yol yapmış hesapladımda:)

hiç korkma, sallana sallana uyur gider işte, yanında bir kaç biberon bulundur canım, birinde sütün olsun diğerin sık iki elma koy suyunu vs, birde boş kavanoz al ki acıkırsa sıcak su istersin muavinden, ısıtırsın hemen içeceği zaman, emzik kullanıyorsa yedeğini bile alın yanınıza ki yere düşme olayı çok oluyo malesef
    uyandığındada kucağında durur gibi uslu uslu, Deniz bazen mızmızlanıyodu bi şekilde ilgisini çekecek bişi al yanına ki oyalansın

iyi yolculuklar

16. 22 Ocak 2009
  17. melis08

melis08 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Biz kızım 2 aylıkken mersine gimiştik, 11 saat sürüyor yol. Arabayla gittik. Giderken Afyon'da (neredeyse yarı yoldu) mola verdik, dönüşte direk geldik. Hep uyudu. Gelirken son 1 saatte mızmızlandı. Amaçok küçüktü şimdi nasıl olur bilmiyorum, ama kısa yolda da arabaya biner binmez uyuyor. Bir problem çıkarmaz inşallah.

18. 22 Ocak 2009
  19. crescentmoon

crescentmoon ¢яєѕ¢єηт Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    hiç mama yemiyormuş madem o daha iyi.
    zaten gece olacağı için karanlık olur. bebişinin üzerine bi battaniye örtüp emdirebilirsin. kimseciklerde görmez.