Bebekler için çit

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve felisimfelis tarafından 26 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

26 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : felisimfelis
  1. felisimfelis

felisimfelis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Merhabalar, 10 buçuk aylık kızım geçen hafta sıralarken düşüp kafatasını kırınca biz de internette araştırmalara başladık bizim küçük fareyi zaptetmek için. sonunda Pilsan Çit'i bulduk. Buradan bakabilirsiniz.-----------------------------------------------5 gündür kullanıyoruz çok memnunuz. 6 parça halinde satılıyor ve parçalar ayrı ayrı kullanılabildiği gibi 2 ucu birleştirilerek oyun alanına da dönüştürülüyor. Üstelik renkleri de harika. Daha kurulumunu yaparken Elif mutluluk çığlıkları atmaya başlamıştı. Tavsiye ediyorum. Alıp da memnun kalmayan varsa da lütfen burada belirtebilir mi çünkü sanırım 1 tane daha alacağız, hareketli kuzum rahat rahat tepişsin diye:KK1:

Son düzenleyen: Moderatör: 26 Ağustos 2010
  2. 26 Ağustos 2010
  3. melikemirac

melikemirac Mevlam sen bizi koru... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    cok gecmiş olsun.. inş. bundan snra benzer birsey yasamaz..

ayaklandığındada cıkmaya calısırsa dikkat etmek gerekir sanırım ..

4. 26 Ağustos 2010
  5. zencefine

zencefine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Peki Bebeğiniz bunu deviremedimi? Nasıl uyguladınız kapı önüne falan mı koydunuz, oyun bahçesine dönüştümediğiniz zaman. Benim kızım fişek gibi önüne onu engelleyecek ne koysak deviriyor, üstüne çıkıyor yada sürüklüyor. Ağırlığınıda merak ettim.

6. 26 Ağustos 2010
  7. stellamaris

stellamaris ARMAĞAN'ın annesi... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    bence buna alternatif oyun parkı(yatağı)da olabilirdi. sonuçta bunun içindede düşüp kafasını yere çarpabilir(Allah korusun)
    Ben oğlumu gün içinde oyun parkına koyuyorum. Çokta rahat ve güvenilir. düşsede yumşak yere düşüyor.

8. 26 Ağustos 2010
  9. seldus

seldus ♥ ♥ küçük paşam ♥ ♥ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben de bugün yemek yaparken bun u düşündüm böle bişey alsam mı acaba diye ama benimki asla durmaz bunun içinde bi de yürümeye basladı hiiç durmaz sanırım..cok zor kaldıgımda parka yataga koyuyorum ayaklarınıkaldırıyor tırmanmaya calısıyor eger sallanı durumdaysa yatak zıplaya zıplaya sallıyor sanki kafese kapanmıs gibi.... nasıl bişey bu yani sallasa falan yerinden oynar mı mesela bi tarafına dayandı egırlıgını verdi diğer taraf kalkarmı ??? sen almıs biri olarak aydınlatırsan sevinirim

10. 27 Ağustos 2010
  11. felisimfelis

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Biz çiti açık olarak kullanmıyoruz, ben de iteceğinden korktuğum için iki ucunu birleştirdik daire şeklinde oyun parkı olarak kullanıyoruz. Elifin kendi yatağı park yatak ama onun alanı dar (Kraft) bu yüzden içinde durmak istemiyor. Aldığımız çitin altında devrilmeyi engelleyici ayaklar var, her parçada 2 tane. Elif henüz 10kg ve sadece sıralayabiliyor, yani koşarak ya da hızlanarak gelip devirecek kadar gücü yok boyu da 76cm, çit Elifin omuz hizasına geliyor yani üstünden atması da imkansız, ancak şimdiden iterek sürükleyebiliyor, özellikle de çit parke üzerindeyse. Ama deviremez. Bir de bazı arkadaşlar ya düşerse diye yazmış, tabii ki düşecek ve düşmeli de zaten. Düşmeyi bilirse yürüdüğü zaman daha güvende olacağım. Evet Elif'in kafasında bir kırık var ama düştüğü için değil kafasını ahşap rafa çarptığı için. Şimdi aklım başıma geldiği için, halının üzerine kurdum oyun parkını, içinde 1 tane yastık ve sadece yumuşak oyuncaklar var. Çitin kendisi de yuvarlak hatlara sahip plastik, yaralanmaya sebebiyet vermez. Bir de şimdi aklıma geldi, bebişler oynasın diye yıldız, daire, üçgen gibi minik parçalar da var paketin içinde, bunu bebişler çitteki uygun yerlere takacaklarmış, şekilleri öğreneceklermiş!! Benim azgın kesin bunları yemeye çalışır, boğazında kalır diye hemen yok ettim, aman ha aklınızda bulunsun o parçalar gerçekten çok küçük ve tehlikeli!

Son düzenleme: 27 Ağustos 2010
  12. 27 Ağustos 2010
  13. nevra_t

nevra_t Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Bende ikizlerim için almayı düşünüyorum bu çitten, çok açıklayıcı bilgiler vermişsin arkadaşım sağol,ikizleri zapdetmek çok zor umarım işimize yarar.....

14. 27 Ağustos 2010
  15. selina79

selina79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    cok gecmis olsun

16. 2 Eylül 2010
  17. felisimfelis

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Teşekkür ederim. Eşim dün aynı çitin ikinci elini bulmuş, sadece 50 tlye aldık, fakat bu 6 değil 4 parçaydı, ilkiyle birleştirince bize fazlasıyla yetti. Artık salonumuz çitten ibaret biz kenardan kenardan geçiyoruz. Biz ve bütün oyuncaklar sığabiliyoruz. Bugün ben de kızımla yattım yuvarlandım içerde. :KK46:

18. 3 Eylül 2010
  19. Burcuxoxzge

Burcuxoxzge Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    198
    geçmiş olsun canım ama bence çok güzel bir yöntem bulmuşsun çocuğun oyun alanını geniş tutmak gerek
    bir yerde okumuştum şayet yatağı park yataksa gündüzleri oyun alanı olarak kullanmayın yazıyordu.
    Çünkü çocuk uyku ve oyun alanını birbirine karıştırıyormuş böylece. uyuması gerektiğinde oynaması gerektiğini düşünebiliyormuş... anlatabildim mi. ve size katılıyorum çocuk düşe kalka büyümeli...