Bebekler İçin Hangi Deterjan?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve yelizfalan tarafından 29 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

29 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : yelizfalan
  1. yelizfalan

yelizfalan seni seviyorum hayat... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    selam arkadaşlar...ben kızım doğduğundan beri dalan roxy bitkisel toz sabunu kullanıyorum..çokda memnunum fakat küçükken leke derdimiz yoktu.şimdi yavaş yavaş ek gıdaya başlayınca lekeler çıkmamaya başladı..ek gıda veren anneler bilirler şeftalinin lekesi çıkmıyor..beyaz badilerde kalmış hep sarı sarı çok üzüldüm..hiç temiz görünmüyor :sinifsinif: birde çok afedersiniz ama kan şurubuna başladık oda kızımın kakasını koyu yeşil yaptı geçen gün oda bezden fışkırmış bugün yıkadım çamaşırları bide baktım onunda lekesi kalmış az bişey..sorum şu siz bebeklerinizin çamaşırları için hangi marka deterjanı kullanıyorsunuz memnunmusunuz?ayrıca leke çıkarıcı tavsiye ettiğiniz bi ürün varmı?şimdiden teşekkürler .... :enbuyukkk:

2. 29 Temmuz 2009
  3. uppahalds

uppahalds Long time, no see... Pro Üye

Beğenildi:
    239
    Ödül Puanları:
    153
    Canım hangi programda yıkıyorsun bilmiyorum ama ben evdeyken narinde yıkıyordum, dalinin sıvı deterjanını kullanıyordum ve lekeler hiç çıkmıyordu. Omo baby kullanmaya başladım ama bu sefer de çözülmedi,herhalde yine narin programdan olsa gerek, çünkü fazla koymuyordum ama kıyafetlerde deterjan kalıntısı olmaya başladı. Annemin yanına geldim şimdi, bu sefer 30 da normal yıkadım hem de yine dalinle, lekeden iz kalmadı. Ne şeftali lekesi ne başka şey, önlükler tertemiz...Annem buranın suyu biraz kireçli, belki ondandır dedi ama eve dönünce ben de 30 normal program deneyeceğim...

4. 29 Temmuz 2009
  5. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    bende roxy kullanıyorum canım ama lekeler kalıyo tabi narinde yıkıyorum olmuyo..
    bi ara hacışakir toz deterjan kullanmıştım bizim beyaz kıyafetlerimiz çok bembeyaz olmuştu ama lekeler için bi çözüm bulamadım bende..

6. 29 Temmuz 2009
  7. yelizfalan

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım hiç narinde yıkamadım 30 derece de renklilerin kısa sında yıkıyorum..acaba süresini mi uzatsam?çünkü eskiden bi kusmuk oluyodu bide süt...arada da kakası çıkıyodu ama o zamanlar çıkıyodu lekesi şimdi kan şurubundan dolayı koyu yeşil yapıyoo...deterjanımdan da memnunum bembeyaz yapıyo ama lekeleri çıkarmadı işte ablam kosla oxi yi filan denemiş ama oda işe yaramamış...bi leke çıkarıcı filan denesek zararı dokunurmuki?

Son düzenleme: 29 Temmuz 2009
  8. 29 Temmuz 2009
  9. majezik16

majezik16 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    canım ben omo baby kullanıyorum,leke falan kalmıyor.doğduğundan beri omobaby,başka kullanmadım

10. 29 Temmuz 2009
  11. yelizfalan

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ay sanki hiç yıkamamışsın gibi duruyo lekeler olunca sinir oldum :sinifsinif: derecesini yükseltsek olmazmı?40 da filan yıksak süresini uzatsak?

12. 29 Temmuz 2009
  13. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Dalin sıvı deterjan çocuklar için çok iyidir.

14. 29 Temmuz 2009
  15. yelizfalan

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    onu bende düşündüm ama lekeleri çıkarıyormu acaba?yoksa bizimkilerde bitkisel ve bebekler için..

16. 29 Temmuz 2009
  17. uppahalds

uppahalds Long time, no see... Pro Üye

Beğenildi:
    239
    Ödül Puanları:
    153
    Bir dene canım uzun programı belki faydası dokunur..Leke çıkarıcı denemedim ben, biraz daha zaman geçsin, ondan sonra kullanırım diye düşünüyorum. En azından 1 yaşına kadar hem çamaşırlarını hem de bulaşıklarını özel deterjanıyla yıkayacağım. Dereceyi de arttırabilirsin herhalde, belki çok yıkandıkları için çabuk yıpranabilirler, bunun dışında bir zararı olacağını sanmıyorum...

18. 29 Temmuz 2009
  19. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    ben normal deterjanla kısa programda yıkıyorum leke kalmıyor
    ilave durulama yaptırıyorum