bebekler için zararlı seyler?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve _DURU_24 tarafından 28 Eylül 2008 başlatılmıştır.

28 Eylül 2008
    Konu Sahibi : _DURU_24
  1. _DURU_24

_DURU_24 BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    slm arkadaslar...bebekler için ilk dogumdan itibaren yasak olan seyler....aklımdakileri söyle yazmak istiyorum...sizce dogrumu

1-)6 ay ve 1 yas arası tv izlemesi engellenmeli
    2-)aynaya bakmamalı
    3-)büyük insalar akrabalar yani annesi babası bile 3-5 aya kadar öpmemesi gerekir sadece koklanmalı ellerinden v.s öpülmeli(cildi tahriş olup kış aylarında hastalık bulasmasın diye)
    4-)emzik verilmemeli (damak yapısını bozuyormus)
    5-)yürütec ayak seklini bozuyormus )
    sizce bunlar dogrumu yanlısmı....sizinde ekleyeceğiniz yasaklar olabilir yazarsanız bilgi sahibi oluruz...ona göre davranırız..gerci herkesede benim cocugumu öpme nasıl diyebiliriz ki anane babanne dedler halalar teyzeler ne bilim valla darılmasınlar sonra...görümcemin bebeği var 3 aylık halen yanagından öpmem....

sizce bunlar dogrumu....ve sizin yasaklarınız neler...

2. 28 Ekim 2008
  3. yaren2

yaren2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim iki oğlum var biri beş yaşında diğeri üç aylık yazını okudum ve cevap yazmak istedim :dance: 1.şık için birşey diyemem bende iletmedim televizyon. :dance: 2. aynaya neden bakmamalı onu anlamadım. :dance:3.bencede öpmemeli çok hassas ciltleri var insan kıyamaz ona hertürlü enfeksiyonu kapabilir.:dance: 4.emzik konusunda benim oğluma üç yaşınakadar emziği bıraktıramadım ve çevremdeki herkeste verdi hiç birinde herangi bir bozukluk yok oğlum beş yaşında çeneyapısıda normal bir sorun olmadı. :dance:5.ilk oğlumu bindirdim bir sakıncası olmadı üç aylık oğlum var ve çok hareketli yat yat nerekadar dört aylık olunca onuda bindirice yüürüteçe biz çok kalabalık bir aileyiz ve herkes bindirdi hiçbir sorunlada karşılaşmadık.:bbo::bbo: benim bildiğimkadarıylada biberon hem sağlıksız benim abkam iki çocuğunada verdi bayada düşükündüler biberona ve uzun süre kullandılar diş şekilleri bozuk ve dişerinde lekeler var bundan olsa gerek ve devit3 çok önemli kesinlikle aksatmadan kullanmalı kullanmayanlar var ve çocuklarının dişleri çürük daha üç ve beş yaşında çocukları süt dişleri çürük mutlaka çok öönemli bir konu bazıları önemsemiyor ve vermiyor sonucundada çürük dişlerle karşılaşıyorlar şimdilik benden bukadar bebeğime bakıyim biraz. Allaha emanet olun inşallahhihoyyyt

4. 28 Ekim 2008
  5. ozlemyb

ozlemyb Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    108
    durucum bende kız kardesımın bebegınden dolayı tecrubelıyım :)) evet ılk 6 ay tv ızlememelı cunku cocuklar o zaman gec konusyorlar aynaya bakma konusu batıl bı ınanç sozde cocukların zekaları gelısmıyor hıc alakası olmadıgı gıbı faydalıda bızım ufaklık emeklıyıp aynaya gıdıyor bak bebek dıyor opuyor bırde :))))) emzık konusuna gelınce kayınvalıdem anlatıyor esım ılk dogdugu gınden baslamıs emzık emmeye 4,5 yasında kendısı elınden dereye dusurmus emzıgını pis oldu deyıp bı daha da emmemiş tabı o zaman kadar kım haslık para verse gıdıp emzık alıyormus :))))))) damak yapısında da bıs sorun gorunmuyor :))))))) yurutec konusunda da kardesım kullanmadı elbebek gul bebekdı kı halen oyle kımse kıyamıyordu orda bırakmaya mıllet yere parelel elınden tutup gezdırdı usanmadan :)))))

6. 28 Ekim 2008
  7. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    tv konusu ok olabilir ama diğer hiçbirine katılmıyorum..tv de ister istemez renkleri ile dikkat çekiyor..ve bebekler muhakkak bakıyor..bunu engellemek ise çok zor..tv de de çok eğitici şeyler var aslında ..ablamın kızı luli ve yumurcak tv izliyor..ve bu sayede çok erken konuştu.önce ordaki karakterlerin isimlerini söyledi ve tüm nesneleri tanımaya başladı..şimdi 2.5 yaşında ve zehir gibi akıllı..
    yürüteç ise bebeği mutlu ediyor ..yürüdüğünü sanıyor ,kendini güvende hissediyor , ayrıca anneye de kolaylık..

8. 12 Temmuz 2011
  9. fatmabehra

fatmabehra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    4,5 aylık bir oğlum var tv de renkli müzikli şeyler gördüğünde dikkatini çekiyor bakıyor fazlası bencede zararlı.
    yürüteçe, öpmeye bende karşıyım...
    ben oğlumu uyanıkken hep kucağımda tutuyordum 2 haftaya kadar ama hareketsizlikten kolları kuvvetlenmemiş o yüzden yerde yuvarlanmasına izin verin..

10. 12 Temmuz 2011
  11. SAKUNYA

SAKUNYA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    Ben de 3 aylık hamileyim, en yakınımda eltimin bebeğini büyüttük.
    Tv 1 yaşına kadar iyi değil çünkü orada gördükleriyle gerçek dünyayı ayırt edemiyor. tv deki saçma sapan görüntüleri hesaba katarsak sakıncalı.
    Yürüteç oyalamak için iyi ama, kontrolsüz bir bebeğin başına sürüyerek her şey gelebilir bu nedenle kendi hani bırakılmamalı.
    Emzik susturucu:)))
    Aynaya kesinlikle bakmalı zeka gelişiminde etkili, hatta ilk oyuncaklarında sesli ve aynalı bir sürü yumuşak oyuncak var.
    Kesinlikle yanında cep telefonu ile konuşulmamalı ve eline telefon verilmemeli, çünkü sinyaller hücreleri mutasyona uğratıyor. Yarın bir gün kısır evladım, ya da başka bir şey diye ağlamamak için.
    Marketteki abur cubur çikolatalar en azından 2 yaşına kadar verilmemeli. Bunların yerine meyva kuruları, kuruyemişler, meyveler olabilir. Ne verirsen onu seviyor. Bir de hamilelikte ye yersen onu seviyorlar.