bebekler ne yiyor?

Konusu 'Mayıs Anneleri' forumundadır ve xoxzlems tarafından 21 Eylül 2008 başlatılmıştır.

21 Eylül 2008
    Konu Sahibi : xoxzlems
  1. xoxzlems

xoxzlems Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim kızım hiç mama yemedi. 5 kutu mama aldık değişik markalardan ama hiçbirini yemedi. diliyle itiyor. biberon hiç almıyor zaten. sütümde yetersiz. bugün ilk defa sebze çorbası verdim. toplam 10 çay kaşığı falan yedi. sonra yine itmeye başladı. zorlamayayım yavaş yavaş alışsın diye başka vermedim. yarın biraz daha fazla yer inşallah. yemeyecek diye çok korkuyorum. onun dışında meyve suyu ve yoğurt vereceğim. bunları hangi zamanlarda vermeliyim. sabah mı öğlen mi akşammı? bu önemli mi? ben biraz panikledim galiba. hiç büyümeyecek gibi geliyor.

2. 21 Eylül 2008
  3. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    bildiğim kadarıyla meyve suyu saat 10da sabah. çorba öğlen ve yoğurt da. akşam da muhallebi.bendeki kitaplarda böyle yazıyor.

4. 22 Eylül 2008
  5. BenKardelen

BenKardelen AŞKLARIM BUĞRA&BEYZA Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    evet canım gökçenyıl ın dediği gibi aynen. ama ilk hafta 1 öğün. ikinci hafta 2 öğün üçüncü hafta 3 öğün diye çoğaltıyorsun. birden vermiceksin 3 öğün birden. alıştıkça daha çok yer canım merak etme:))

6. 22 Eylül 2008
  7. burcucuk

burcucuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benimkiside yeni 5.aya başladı.4.ayı bitti.doktor sadece yoğurt ve meyve ver dedi bende öle yapıyorum.çorba verme dedi çok erkenmişş

8. 22 Eylül 2008
  9. Ansaneri

Ansaneri мιηιк кє&#8 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben anne sütünden başka bişe vermiyorum karnını doyurması için arada meyvelerin tadına falan baktırıyorum elmayı sevdi kuzum. Geçenlerde de ekler pasta yiyorum uzattım ağzını bi açtı şaştım kaldım sonra bende dayanamadım uzattım bi eme eme yedi her tarafı çikolata oldu oda anası gibi tatlıcı olcak galiba

10. 22 Eylül 2008
  11. BenKardelen

BenKardelen AŞKLARIM BUĞRA&BEYZA Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bizim dr umuz şuan vermene gerek yok doymadığını anladığın zaman verirsin demişti. bende dayanamayıp başlamıştım hergün 1 öğün vermeye meyva suyu yada yoğurt yada çorba filan. vazgeçtim ama dr dediği gibi doymadığını hissedene kadar vermicem. sütüm var yetiyor içebildiği kadar içsin acelemiz yok yahu bi başladımı bir ömür boyu yicek zaten niye sabırsızlanıyorsam. obur olcak çoçuk belli zaten ne görürse elimde bana ver diye heyecandan uçacak gibi oluyor:)))))

12. 23 Eylül 2008
  13. drydeniss

drydeniss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar ya ben şeftalı verdiğim gün kabız oldu. ertesi gün vermedim.. sonra elma suyu verdim 6 çay kaşığı falan şimdi gün aşırı gidiyoruz sonra hergün e çıkaracağım. muhallebi ve çorba daha başlamadım ama başlayabilirim. bir anda yüklenmek istemiyorum. bi dekayınvalidem bakıyor nasıl anlatcam bakalım. herşeyi saatli yada zamanında yapamaz ki.. birde demir damlası verdiler mamayla beraber almaması gerekiyormuş 45 dk sonra 1 damla ondan 45 dk sonra 2. damla günde 9 defa öhööö. tadü küflü gibiymiş zor içebilir dedi. napcaz bakalım.arkadaş da dikkat et damalığı yerden lekesi çıkmıyor dedi. napcaz bakalım

14. 23 Eylül 2008
  15. mercan_dilara

mercan_dilara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bizde basladik artik ek gidaya....Elma puresiyle basladik.Dr cok az ver dedi.Ama benimki agzi degdimi hepsini yesin istiyor cekince agliyor kucuk bir kavanozu 1 defada indirdi mideye..Cok istekli ve havesli yemeye ama yemesini beceremiyor.Arkadaslar diliyle iutmesi istemedigi anlamina gelmiyor sadece yemesini bilmiyor.Benimki de oyle .Agzini aviyor ama dil hep disarda guya yiyor ama diliyle cogunu disari cikariyor toplasaniz bi kavanoz elmadan adam gibi 2 tatli kasigi anca yemistir....

16. 23 Eylül 2008
  17. kardelennnn

kardelennnn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    kardelencim karışmak gibi olmasın ama benim yeğende hep anne sütü emdi..
    yengem doyuyo diye pek çorbadır yoğurttur vermedi..
    maşallah yeğenim pek kiloluydu sütü çok yaramıştı yengemin...
    ama aklı ermeye başlayınca ek gıdayı hiç yemedi...
    şuan 4 yaşında hala çorba yoğurt peynir hiç yemez...
    kahvaltı kültürü bile yok anlıyacağın gıdasız oldu çıktı
    sen yinede sütüm yetiyo diye vermemezlik etme derim
    sonra çok çekersin canım ya:eek:

18. 23 Eylül 2008
  19. Ansaneri

Ansaneri мιηιк кє&#8 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Yengen 6 aydan sonradamı ek gıda vermedi yani şimdi kafam karştı bende anne sütünden başka bişe vermiyorum ama 6. aydan sonra vericem tabi yani vermelimiyim vermemelimiyim bi karar veremedim zaten biz biraz sorunlu emiyorum yani Ecrin başka bi tadı tadarsa daha emmez gibi gelio bana