Bebekler ne zaman yalan söylemeye başlar?

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve XSXimal tarafından 17 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

  17 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : XSXimal
 1. XSXimal

  XSXimal Üzeni yolla... Salla... Üye

  Katılım:
  26 Haziran 2007
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  [İngiliz bilim adamları bebeklerin hiç de göründükleri gibi masum olmadığını ortaya koydu. bebekler sanılanın aksine daha yaşına basmadan sahtekarlığa başlayabiliyor.
  [​IMG][​IMG]  Portsmouth Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada bebeklerin daha 4 aylıkken yalan söylemenin ve “numara yapmanın” kendilerine avantaj sağladığını fark ettikleri ortaya çıktı. Buna göre bebekler sahte ağlamalar ve sahte gülüşlerle çevresindekilere istediklerini yaptırmayı başarıyor. Bebeklerin 1 yaşına geldikten sonra da blöf yoluyla birçok cezayı atlatmayı başardığı ortaya çıktı


  Benim 14 aylık kızım var istediği olmadığı zaman ağlıyor ama gözünden bir damla yaş gelmiyor, bazen acaba beni kandırıyormu diye düşünüyorum. Ama kıyamadığın için istediğini yapıyorum. Belki çok doğru değil ama her zaman da yapmıyorum.:KK46: Peki siz hanımlar çocuğunuzun yalan söylediğini anlayabiliyormusunuz?:KK46:
   
 2. 17 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : XSXimal
 3. XSXimal

  XSXimal Üzeni yolla... Salla... Üye

  Katılım:
  26 Haziran 2007
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  Demek ki kimse çocuğunun yalan söylediğini anlayamıyor.(Bende öyleyim maalesef anlayamıyorum, gerçi daha çok küçük ne kadar kandırabilir ki beni.)

  SENİ SEVİYORUM KIZIM

  [​IMG]