bebeklerde öksürük ve burun akıntısı

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve z3yc3 tarafından 27 Şubat 2011 başlatılmıştır.

27 Şubat 2011
    Konu Sahibi : z3yc3
  1. z3yc3

z3yc3 ღ♥...ღ♥...ღ♥.. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    arkadaşlar 10 aylık kızım var çok kötü öksürüyor ve burun akıntısı var öksürüğü balgamlı odasında buhar makinası çalıştırıyorum ama yeterli olmadı
    siz ne önerirsiniz
    doktorumuz öksürük şurubu verdi ama 2 gündür kullanıyorum ama faydasını daha göremedik lütfen yardımcı olun öksürükten doğru düzgün uyuyamıyorda......
    Son düzenleme: 27 Şubat 2011
  2. 27 Şubat 2011
  3. zederdi

zederdi Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    buguseptıl kullanıyorunm ben canım kaynak suyun ıcıne bır kapak koyuyoum ozellıkle yatarken.odası mentollu oluyor ve kızınm rahat uyuyor henuz 3 aylık.eczanede var.ama genelde balgam sokuyorsa oksuruk surubu oksurugu gecırdıgı ıcın balgamı sokturemıyormus derler
  4. 27 Şubat 2011
  5. frezyalar

frezyalar Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bence balgam için doktoruna ilaç için danış.benim tercihim bitkisel ilaçlar ama bazen yeterli olmuyor tabi.boğazını rahatlatması için ılık ıhlamur verebilrsin tabi az miktarda.
  6. 28 Şubat 2011
  7. DunBugunYarin

DunBugunYarin Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    Özel Mesaj At
    cnm. geçmiş olsun.bebeğinde balgam olduğunu belirtmişsin bence kesinlikle öksürük şurubu verme.çünkü balgamı atamaz ve balgam ciğerlere doğru ilerler ve anibi hırıltı hissedersin sonuda Allah korusun bronşit...biliyorum çünü benim başıma geldi.bebeğimin hafif bi balgamı olmasına rağmen dr. bize öksürük şurubu vermişti kullanmamın 2.günü ani bi hırıltı çıktı başka bi dr.gittiğimde geç kalmıştık yanlış ilaç yüzündeen bebeğim bronşit olmuştu.hala da çekiyoruz grip falan olduğu gibi bronşite yönelik oluyor artık alıştık ona göre hemen tedavi uyguluyoruz.bence kesinlikle dr.değiştir.balgamlı çocuğa öksürük şurubu verilmez verilse bile günde 1 defa ise 2 defa balgam sökücü verilir en azından...muconex ve sekrol en etkili balgam sökücüler aklında bulunsun.burun spreyide sinomarin mini tavsiye ederim.içeriğinde diğerlerine göre daha fazla tuz bulunuyor.cold mix diye bi damla var kıyafete yada yastığına damlatıyorsun çok güzel nefes açıyor.bitkisel olarak sorarsan ben gündüz 1 çay bardağı suya 2 ad.adaçayının çiçek ve yapraklarını atıp ağzı kapalı 10.dk.demlendiriyorum.o demlenirkende 1 portakalın suyunu sıkıp demlenmiş ada çayı ile karıştırıp bebeğime içiriyorum.deneyebilirsin.ada çayı portakalın gazını aldığı için rahatsız edeceğini zannetmiyorum benimki 1.5 yaşında.birde bir tutam ıhlamur 2 ad.keçi boynuzu ve 2-3 ad zencefili kaynadıktan sonra keçi boynuzu yumuşayana dek kısık ateşte haşla.altını kapayıncada 1 ad.çubuk tarçın ve 1 tatlı kaşığı kadar hatmi çiçeği ekleyip 10.dk. demlendirip süzüp balla karıştırarak bebeğe içiriyorum.her 2 tarifide gün içinde yaparsan daha iyi sonuç elde edersin.yalnız hatmi çiçeği konduğu için ben süzerken bezden süzüyorum.hatminin tortusu kıcık gibi öksürtüyor.bez yardımı ile güzelce süz faydasını mutlaka görürsün grip bronşit öksürük balgam vs.bi sürü şeye iyi geliyor.bünyeden bünyeye farkedermi bilmiyorum ama bize ailece çok iyi geliyor artık en azından antibiyotik kullanmadan en fazla 1 haftada düzeliyoruz.tekrar geçmiş olsun...
  8. 21 Ocak 2012
  9. ayberk87

ayberk87 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    merhaba arkadaşlar 10 aylık bebeğim var birkaç gündür özellikle geceleri öksürüyor balgam söktürücü şurup ve antibiyotik verdi doktor ama 3 gün oldu geçmedi ara ara öksürük tutuyo gene ben sigara içmiyorum ama evde bebeğin olmadığı odada içiliyor bununda etkisi varmıdır?
  10. 26 Ocak 2012
  11. sevilzgr

sevilzgr Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    endişelenmene gerek yok ilaçlar 3.gün yavaş yavaş etkisini göstermeye başlıyor.ilaçlar 5 ve 7 günlktür biraz sabırlı ol.sadece dikkat etmen gereken ilacı kullandığın halde öksürk artıyorsa doktora görürmek.bebişinle sağlıkla günler.
  12. 26 Ocak 2012
  13. simlamutlu

simlamutlu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Evde hiç içirtme sigarayı başka odadada içilse çocuğun odasına bir şekilde gider birde balgam söktürücü öksürük şurupları zaten öksürüğü kesmez tersine çoğaltır ayrıcada öksürüğü kesmek iyi değildir zaten
  14. 31 Ekim 2013
  15. yaqqmur

yaqqmur Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    :nazar: 4 ayLık bi kızım var. Göğüs hırıLtısı çok fazLa öksürüğüde sıkLaştı mama yedikten sonra fazLasını çıkarttı derLer ya onun gibi çıkarıyor ve uyuyana kadar surekLi mide buLantısı var ufak ufak kusmuk tarzında istifrası oLuyor. :KK14: doktora götürmek istemiyorum iLaçLarda çok kimyasaL var :KK20: böbrek ve ciğerLerini yoruyor. IhLamur versem şekerLi mi şekersiz mi vereyim :26: acaba veya biLdiğinz başka doğaL bi yontem var mı aciiiiLLLL Lütfeeennnn
  16. 12 Aralık 2013
  17. esinti_01

esinti_01 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    arkadaşlar oğlum 1,5 yaşında aksürüğü hiç geçmiyor 2 aydır durmaksızın öksürüyor
    7 çeşit şurup kullandım geçmedi
    evde sigara zaten içilmiyor battaniyeleri kaldırdım alerjik olabilir diye geçmedi
    astım bronşitten şüphelendim yok dediler
    alerjik havalardan dedim bahar bitti hala geçmedi
    2 gün öncede soğuk alğınlığı başladı şimdi balgamlı öksürük ve burun tıkanıklığı başladı dünyayı bize dar ediyor
    bir fikri olan yada başına gelen varsa lütfen yazın,
    çaresiz durumdayım:KK43:
  18. 19 Aralık 2013
  19. ilknur77

ilknur77 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    valla çocukların hepside var demekki :KK43:( Allah yardım etsin . ben bir ölçü pekmez-bir ölçü bal- bir ölçü zencefil - birkaç damla limon karıştırıp veriyorum çok şkür 1 haftada ilerlemeden yavaş yavaş da olsa rahatlatıyor. gece öksürerek uyandığında hemen veriyorum rahatlıyor. benim sıkıntımda geniz akıntısı. akıntıyı kesebilirsem öksürüğü çok daha azalacak biliyorum ama deniz suyu - burun spreyi fayda vermedi :KK43:(