Bebeklerde gaz sancısına kesin çözüm

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve sevdefiliz tarafından 10 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

10 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : sevdefiliz
  1. sevdefiliz

sevdefiliz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim üç aylık bır oglum var bu lısteyı uygulamaya ıkı aydır basladım (eve gelen saglıkcı misafırım verdı bu lısteyı) ve bır gun dayanamayıp salatalık domates yedıgımde gece ikide uyuduk (araba ıle sehır turu atarak) yoksa bebegım en gec 22:00da uyuyordu ve sadece beslenmek ıcın uyanıyor iki defa darısı sızın basınıza tabı asagıda yazacagım lısteye uyarsanız :)

yasaklarrrrrrrr
    nohut
    kuru fasulye
    mercımek
    yesıl fasulye
    bulgur
    lahana
    yaprak sarması
    bezelye
    kabak
    pırasa
    domates
    salatalık
    marul
    kavun
    karpuz
    üzüm
    erik
    nar
    armut
    portakal
    mandalina
    kayısı
    kola,fanta
    demli çay
    muz

yenmesi gerekenler

kırmızı et
    balık
    tavuk
    ıhlamur
    rezene cayı
    kompostalar (kayısı hariç)
    yogurt
    ayran
    hamur işleri
    pirinç pilavı
    kuru incir dut
    bol sıvı

bu lısteyı uygulayınca muhakkak ıncır yemenızı tavsıye ederım kabızlık problemı ıle karsılasmayın ben cok ıyı bır donem gecırdım kesınlıkle tavsıye edıyorum soguk falan almazsa bebeşiniz sıkıntınız olmaz oyle bır durumdada uygulayacagınız formul

bir fincan kaynamıs sogutulmus suyun ıcıne cay kaısıgının ucu ıle kimyon koyup karıstırın 15dk dınlenmeye bırakın sonra uzerındeki sudan kımyon dıbıne cokuyor cunku bebeşinize verın ham gazını cıkarsın hemde mışıl mışıl uyusun 2 çay kasıgı ıle baslayın sonra duruma gore artırırsınız

2. 10 Ağustos 2009
  3. BsRNzM

BsRNzM SuDeNiZiM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aşşağı yukarı mevsim meyve sebzelerini yemememiz gerekyor desenize kuru bakliyatlardan uzak duruyorum ama domates salatalık karpuz kavun ooffff imkansız giibi yinede dikkat etmeye çalışıcam saolun

4. 10 Ağustos 2009
  5. nevergiveup18

nevergiveup18 Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    63
    valla susacaksa ağlamayacaksa yemem bunları hemen kestim öncelikle domates ve salatalığı kahvaltıda özellikle yiyodum ben hamilelikten beri

6. 25 Ağustos 2009
  7. mezat

mezat Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    2 ay 27 günlük bebeğim var ilk 15 gün çok iyiydi sonra gaz sancıları başladı ilk zamanlar çok korktum 3 4 defa doktora gittim gaz sancısı diyor sabah en geç 6 da kalkıyor akşam 10a kadar uyumuyor ağlıyordu yediklerimede çok dikkat ediyordum faydası olmadı kimyon,rezene,anason denedim doktor tavsiyesiyle olmadı.Metsil diye damla verdi fazda etmedi bir tanıdığım ZıNCO damla önerdi bitkisel onu kullandım hala devam ediyorum çok şükür iyi geldi tavsiye ederim.

8. 27 Ağustos 2009
  9. beg

beg ARIM BALIM PETEĞİM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    birde bu listeye bol dereotu ve ayva birde hurma ekleyin arkadaşlar süt fışkırıyor inanın haaa birde ısırgan otu

10. 15 Eylül 2009
  11. muskat

muskat Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar benim bebeğimde kolikti.BÜtün gaz ilaçlarını denedim .Ancak aktarlarda hindistan cevizi diye geçiyor ya da muskat .Onu iyice eziyorsunuz içine biraz pudra şekeri karıştırıyorsunuz,emzik alıyorsa ağladığında bandırıp verin.bir kaç gün sonra ağlamaları azalıyor ve kesiliyor.ben memnun kaldım.

12. 17 Eylül 2009
  13. arsemu

arsemu seda Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim dört aylık oğlum var ve her şeyi yedim kuru fasulyede dahil gaz oluşmadı kırkında sadece oluştu kendinizi rahat bırakın cok dikkat ederseniz sıkıntı artar

14. 18 Eylül 2009
  15. genciza

genciza annesinin sosisi o :) Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    38
    bencede yediklerinizle hiç bi alakası yok.gazın anneden bebeğe geçmesi gibi bi durum yok zaten.bilimsel olarakta açıklanmamış bu durum.
    ben kızımı emzirmedim ama yine çok gazlıydı
    6.aydan sonra ek gıdalara geçtik ama yine çok gazlıydı.
    şimdi 14 aylık ama hala gazı tam olarak bitmedi.
    gazlı bebek gazlıdır bunun hiç bi çözümü yoktur.kimi 3 ayda kimi 6 kimi 12 ayda biter kimiside bizim gibi hala sürebilir bu bebeğe göre değişir.

qulum bunu beğendi.
  16. 3 Ekim 2009
  17. zolgacar

zolgacar Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bende zinco kullandım bebegıme çok ıyı geldı.Şuan 3 ayı bıttı.Ama ben herseyı yıyorum ..sadece ılk ıkı ay dıkkat ettımmm yedıklerıme..ama şuan inan herseyı yıyorum ve bebek çok rahat kendı kendıne gazını çıkarmaya basladı..Gaz sancısı oldugu donemlerde banyoda musluktan akan su sesıyle susuyordu bırde kurutma makınasının sesıyle...deneyebılırsın bir kaç arkadasıma faydası oldu ...

AYSESEM bunu beğendi.
  18. 16 Kasım 2009
  19. gorkem06

gorkem06 dumadumadum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kuru erik yiyin bol bol kızlar. doktorum "sen kabız olursan bebek de olur ama sen ishal olursan ishal olmaz, sadece gazını ve kakasını daha rahat cıkarır demişti. ben de bol bol avuç avuç kuru erik yedim özellikle kabız oldugu zamanlarda işe yarıyor tavsiye ederim. Bunun dısında hiçbirşey etki etmemişti bizim bıdığa. kriz vakti banyo suyunu bir kovaya koyup, karnına kadar sokup yarım saat kadar bebişinizi bu suda tutarsanız biraz rahatlatıyor, en azından aglama krizi bir iki saatligine son buluyor ve gazını daha rahat cıkarıyor. bu da doktorumun tavsiyesiydi.umarım işinize yarar...