Bebeklerde gaz sorununa karşı acı elma yağı

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve kmehtap tarafından 8 Mart 2012 başlatılmıştır.

8 Mart 2012
    Konu Sahibi : kmehtap
  1. kmehtap

kmehtap Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba kızlar doğum yapalı 14 gün oldu ilk günler çok güzeldi rahattı kızım emiyor 2-3 saat aralıksız uyuyordu hem gündüz hem gece ne içtiğini geri kusuyordu nede gaz sorunu vardı tek derdimiz benim göğüs uçlarımdaki acıydı ve kanala dolan süt yüzünden sertlik sandımki tek sorun bu olacak ama biraz büyümeye başlayınca gaz sorunuda başladı ağlama nöbetleri, altı azcıkta pis olsa emmiyor, emdiğini bazen hemen olduğu gibi geri çıkartıyor her yer batıyor beni bi telaş korku sarıyor, yada genzine kaçıpta öksürünce canımdan can gidiyor.
    doktora henüz gitmedim gaz sorunu için 10 gün sonra kontrole gitmemiz gerekiyor ozamana kadar bekleyeyim diyorum ilaç falan almadım dünden beri kendim rezene çayı içiyorum kızımada karnına ve ayaklarına acı elma yağı (diğer adı adaçayı yağı) sürüyorum baya rahatlattı emzirdikten sonra yarım saat kucağımda dik tutuyorum tabi bunu sadece gündüz yapa biliyorum gece mümkün değil ama baya rahatlattı kızımı bu elma yağı.

aranızda kullananlar varsa eğer tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum malum bu yağın kokusu çok keskin günde kaç kere süre bilirim bebeğime sonra bide zarar etmesin cildine

2. 8 Mart 2012
  3. Ipekbebegim

Ipekbebegim Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,
    Bebeginiz hayirli olsun Allah anali babali buyutsun. Elma yagi benim bebegimde ise yaramadi. Birde dediginiz gibi keskin bir yag oldugu icin dikkatli kullanilmasi gerekiyor. Bence internetten arastirin ve gunde 1-2 kereden fazla kullanmayin. Bazi sitelerde susam yagiyla karistirilp kullanilmasi tavsiye ediliyor. Ayrica burda da bu konuyla ilgili konu acilmis daha once ona dabakabilirsiniz.

4. 9 Mart 2012
  5. kmehtap

kmehtap Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende normal bebek yağı ile karıştırıp sürüyorum ve en fazla günde 2 kere daha fazlasına cesaret edemem ama çıkmayınca çıkmıyor yinede gazı

6. 10 Mart 2012
  7. esila_ela

esila_ela Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Zınca damla gunde 3 defa 4 damla verılıyor cok yararı oldu ogluma dr vermsti