bebeklerde göbek fıtığı

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve ben_nay tarafından 7 Ekim 2008 başlatılmıştır.

7 Ekim 2008
    Konu Sahibi : ben_nay
  1. ben_nay

ben_nay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam arkadaşlar bebeğimde göbek fıtığı oluştu yani göbek deliği dışarı fırladı ya çok ıkınmakdan yada çok ağlamakdan kimse beni uyarmadı sarmam için doktorlar yaşı büyüdükçe geçer dedi eğer 2 yaşına kadar düzelmezse ufak bir operasyon yapılcak dediler :KK43: şekil olarak çok kötü çok üzülüyorum aranızda benim gibi olanlar varsa napıtınız siz nasılsınız nolur paylaşın benimle..senağlama

2. 7 Ekim 2008
  3. Gamzeki

Gamzeki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    geçmiş olsun canım şimdi sarsan inmezki peki inş. düzelir de operasyona gerek kalmaz

4. 7 Ekim 2008
  5. sgselçuk

sgselçuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım geçmiş olsun.bende öyle bi sorun olmadıda komşumun bebeğinde olmuştu 50 günlük falandı göbeği çıkmıştı.sert kumaş parçasıyla para yapıp bağlamıştı iyi gelmişti ama senin bebeğine iyi olurmu bilmem
    doktoruna sordunmu sarayımmı diye

6. 7 Ekim 2008
  7. ben_nay

ben_nay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    doktora kalsa baştan çıkartmadan saracaktın dedi artık çıktı dedi ama şimdi beni baştan uyarmayan büyükler şimdi sar toparlasın diyor ama canı yanarmı bilmiyorum ne zor şey ya gözüm gibi baktım ben ona göbeğide çok güsel düşmüştü şans işte beni buldu :KK43:

8. 8 Ekim 2008
  9. ertuxgx

ertuxgx ERTUĞ'UN anneçiiii TUĞBAA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    naycım geçmiş olsun ablamın 3üz bebeişleri olmuştu onların birindede göbek fıtıgı vardı.ama ablamda farkedince gitti dr.hiçde öyle bişe demedi çıkarrmadan önce sarsaydın diye.zaten fıtığı şişmeden anlayamazsınki alim olman lazım anlaman için.ablamın dr metal parayı önce kaynat sonra buzluga koy dondur mikrobu temizlensin dedi.sonra parayı tentirtiyota batır ve hafif kalın pamuk sar ve yara bandıyla çaprz yap bide ortasından bitane y.bandı yapıştır dedi.eger geçmezse o zaman ameliyat yaparız dedi ama 2 yaşına kadar düzelebilir dedi.ve düzeldi canım gerek kalmadı ameliyat olmasına.bence dene hhe birde aglatmıcaksın çünkü geri dışarı atıyo bide agrımıyodu çünkü agrısa yapıştrmazdı yiyeninm agrısa o yapıştrınca mutlu oluyodu.paylaşmak istadim canım.sen başka dr.götür bence çok katı konuşmuş doktorun.biz böyle yaptık canım dene istersen yazdıklarımı ama yinede baaşka dr.götür geçmiş olsun öptüüüm sizi

10. 9 Ekim 2008
  11. ELVXIXN

ELVXIXN 5 parmak kurabiyemiz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cnm elvin'in göbeğide dediğin gibi.dr sarmaya gerek yok geçer dedi.zaten ağlamadığı zaman kendiliğinden içeri giriyor.bizimkide kolik nedeniyle ağlama krizlerine girdiği için çıktı.eğer saracaksan acıtmaz emin ol.drumuz dedi göbeğin dışarıda yada içeride olması bebeklerimizin canını acıtmazmış

12. 11 Ekim 2008
  13. bamboo

bamboo Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım aynı sorun benim oğlumda da oldu . ve 3 . çocuğum ilk defa böyle bişeyle karşılaştım benim oğlumda çok ıkınıyo ve ağlıyo şu an 59 günlük çok sıcak günlerde doğdu ve benim evde aşırı sıcaktı saramadım maaalesef bişey olmaz diye düşünmüştüm. ne yazıkki oldu. bende çok endişeleniyorum ama şimdi sarıyorum umarım senin yavrunda benim oğlumda operasyona gerek kalmadan düzelirler

14. 13 Ekim 2008
  15. sayra

sayra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar benim bebeğimde çok kızarıyor kakasını yaparken siz şimdi fıtık falan deyince korktum nasıl sarmamız lazım yardımcı olabilir misiniz?

16. 13 Ekim 2008
  17. ertuxgx

ertuxgx ERTUĞ'UN anneçiiii TUĞBAA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım göbek fıtıgı varsa sarıcan yoksa sarmıcan.

18. 13 Ekim 2008
  19. ben_nay

ben_nay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm öncelikle endişelenme benim başıma gelmeden bende böyle birşey olcağını hiç düşünmedim internetten bebeklerde göbek fıtığı de araştır sana resimlerlede anlatıyor eğer çok ıkınan bir bebekse sadece bizimkiler gibi fırlaması için ya demir parayı sar göbek deliğinin üstüne koy ve belini sar yada sargı bezini tekerlek gibi yap yine onuda güzel bişile sar ben şimdilik sardım bakalım sonuç alacakmıyım:KK43: