bebeklerde göz dalması,sıçrama ..

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve umut_sahili tarafından 3 Ocak 2014 başlatılmıştır.

3 Ocak 2014
    Konu Sahibi : umut_sahili
  1. umut_sahili

umut_sahili Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Kızlar 1 aylık bebeğim uykuya daldığı ilk dakikalarda birden ellerini havaya kaldırıp sıçrıyo ve gözlerini açıp tekrar dalıyor,bir de gün içerisinde bazen gözleri bi süre sabit bakıyoo ve birden bire hareketleniyo sonra, netten biraz baktım göz dalması ve sıçramanın epilepsi belirtisi olabileceği yazıyor ,sizin bebeklerinizde de bu gibi durumlar var mı ? ben bebeklerde normaldir sanıyordum bu gibi durumların :KK43:

2. 7 Ocak 2014
  3. sidelya81

sidelya81 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bebeğini yan yatır. sırt üstü yattığında genellikle o aylarda sıçrarlar. her göz dalması sıçrama epilepsi değildir. netten çok araştırma yaparsan çok moralini bozarsın. yan yatırınca da sıçrıyormu ya da kucağında dalarken. muhtemelen dalarken kendini güvensiz hissediyordur

4. 26 Ocak 2014
  5. Srp1453

Srp1453 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba... Sıcrama her cocukta oluyo.. Ben epilepsi hastasıyım... Jeneralize teshisi konuldu bana.. Sıcrama ve goz dalmalarıyla basladı.. Yuregını ferah tut.. Sıcramalar uykudayken olmuyor.. Cocugun uyanıkken normalde sıcrama olmuyosa endıselenme.. Allahım yavrunu korusun... :)

6. 27 Ocak 2014
  7. nunus81

nunus81 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar.bende bu günlerde çok efham ediorum.oğlum 16 aylık arada tv izlerken veya bana bakarken gözleri dalıyor.arada oluyordu dikkat etmmemiştim.okuyunca çok korktum.epilepsi midir diye.benim bildiğim bebekler bir yere bakarken göz dalması çok olur.onda çok takmamıştım.sizlerin çocuklarındanda oluyormu yoksa dra götürmelimiyim.birkaç kez inceledim elindekini bırakmıor seslenince hafif gülüyor.veya yaptığı şeyi yapmaya devam ediyor.yani irtibatı kopmuyor gibi.acaba oyunmu yapıyor.anlıyamıyorum ki.ama elimi gözünüü önüne koyunca dalması geçiyor.off kafam çok karıştı çok korkuyorum.ne olur akıl verin.

8. 3 Şubat 2014
  9. nunus81

nunus81 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar hiç cvp yazıcak yokmu.her göz dalması epilepsimidir.çocuklarınızın hiç gözü dalmazmı ne olur fikirlerinizi paylaşın.korkuyorum.doktorada hemen gitmek istemiyorum.offfff:KK43:(

10. 4 Mart 2014
  11. dilek123123

dilek123123 Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    anneler bebeklerine karşı her zaman endişeyle yaklaşırlar. ama endişelenmeyin.

diğer arkadaşların da söylediği gibi her göz dalması ve sıçrama epilepsiyi işaret etmez.
    bebek uyurken muhakkak sıçrar. hatta zor uyutursun sıçramasıyla uyanır. eskiler bu yüzden sıkı sıkı bağlarmış bebeklerini.

ama yine de endişelerin devam ediyorsa bir uzmana göstermenin de hiç bir sakıncası olmaz. bu teşhisin konulması bebeğini zorlayacak bir aşama değildir.

sağlıklı günler dilerim... :nazar:

12. 4 Mart 2014
  13. quarta

quarta denim prensesi :):) Pro Üye

Beğenileri:
    1.130
    Ödül Puanları:
    113
    bana normal gibi geldi ancak böyle konularda yanlış yönlendirmek de istemem..
    bebeğinizin bir doktoru vardır mutlaka,bu kadar endişe ediyorsanız bi telefon açıverin götürmeseniz de..doktoru ya getirin muayene edeyim der ya da normaldir der..bu kadar basit.

14. 26 Mart 2014
  15. nony

nony Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Benim kızımdada göz dalması olurdu 1 yaşlarında.ben de internetten okuyup epilepsi mi diye paranoyak olmuştum.sonra kendiliğinden geçti, şu an 3 yaşında.