Bebeklerde Göz Kayması :(

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve _bitanesi_ tarafından 31 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

31 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : _bitanesi_
  1. _bitanesi_

_bitanesi_ Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    Selam kızlar.

benim bebeğim 6,5 aylık. nerdeyse bir ay oldu ki, bebeğimizde sol gözünde içe doğru kaymayı farkettik. hatta biz değil çevremizdeki arkadaşlar önce farketti, sonra bizde farkettik. :KK43:

gözü hep değilde bazen içe doğru kaymış duruyo. çok üzüldüm.
    dr a özel müayeneye götürdük.
    dr dedi ki, çoçuğun gözleri sapasağlam, 1 sene sonra kontrole gelin.
    ben bu işten hiç bişey anlamadım yaaa. acaba bu kayma geçermi ya? yalancı kayma derler ya o mu acaba? of çok bunaldım, çocuğumun için üzülüyorum nerden çıktı durup dururken bu göz kayması? benneyaptımki

bu konuda görüşlerinizi bekliyorum.
    lütfen, bi bilginiz varsa paylaşın.
    teşekkürler.

2. 31 Temmuz 2008
  3. march7

march7 Guest

Sevgili klüp arkadaşım.Bebeğini gülegüle büyüt.Ben de iki tane büyüttüm.Bu sorun benim oğlumda da vardı.Fakat sonra düzeldi.Doktorunun dediği gibi 1 yaşında normalleşiyor.Çünkü ancak kaslarını kullanmayı öğrenebiliyor.Bilmem yardımcı olabildim mi?a.sa.sa.sa.sa.sa.s

4. 31 Temmuz 2008
  5. _bitanesi_

_bitanesi_ Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    march, çok teşekkür ederim cevabın için. İnşallah, geçer,çünkü çok huzursuzum.
    birde dün eşimin köyden akrabaları geldi, bebeği ilk defa gördüler. bunun gözü şaşı mı demezlermi, kahroldum ya.

6. 1 Ağustos 2008
  7. Green

Green Huzura Hasret! Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok üzücü bir durum aynı olay şuanda benim başımda var bu gün göz muaynesi oldu bizde farketmiştik kayma var olduğunu dr dedi farklı numara iki gözde dedi peki nolucak bi ilaç falan dedim hiç bişi kullanmıcaksın dedi 6 ay sonra yine gelin dedi çok endişeleniyorum inşallah bi sorun olmaz ve düzelir.

8. 1 Ağustos 2008
  9. _bitanesi_

_bitanesi_ Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    reflex, geçmiş olsun. ya neden öyle oluyo ki, küçücük bebişler yaaa :KK43:((

peki sizin bebeğinize 6 ay sonra gözlük mü verecek dr? yoksa damla fln?

ama eşimin arkadaşının çocuğu var. ondada bebekken kayma varmış. dr geçer dedi. şimdi çocuk 3 yaşında. babası diyor ki, hala bazen gözü kayıyormuş çocuğun..

of acaba bi başka dr' a mı götürsem napsammmmmmm........

10. 1 Ağustos 2008
  11. Rockwell

Rockwell I Rock :)) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canim benim kardesimde de vardi aynen bu sorun. 3-4 yasina kadar devam etti. Doktorlar gecer gecer gerek yok dediler. Artik en son bi doktor guzel bi muayneden sonra gozluk verdi. ve gozlugu kullandiktan sonra hakkatende gecti. dunyanin sonu degil ama insan yinede kafasina takiyor anliyorum seni. insallah doktorun haklidir ve hemen gecer canim. sen uzme kendini. Burada annem kardesime hamileyken arada bir sigara icerdi ben ondan kaynaklandigini dusunuyorum. sende oyle bi durum yoksa korkma canim. Acil sifalar.

12. 1 Ocak 2009
  13. kleo

kleo Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bitanesi,geçmiş olsun canım
    benim kızım 5 aylık
    ben daha önce de birkaç defa farkettim,ama küçük daha düzelir dedim,bu gün bir arkadaşımız söyledi bize......çok üzüldüm,acaba gerçekten kayma varmı....pazartesi doktora götüreceğim.Kızlar,bunun için göz doktoruna gitmek mi lazım yoksa kontrole gittiğimiz çocuk doktoruna mu?

14. 2 Ocak 2009
  15. keri34

keri34 derinin annesi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    kızlar benım oglumda 9 aylık bızdede doktor farkettı ılk olarak.hafıf bır kayma var.ama suan goz doktoruna gondermıycem cunku 1 yasına kadar goz kasları gelısmedıgı ıcın olabılıyor.yasından sonra kendılıgınden gecebılır dedı.1 yasından sonra goz doktoruna gıdıcez.

16. 17 Ocak 2009
  17. kleo

kleo Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    biz doktora gittik,bence gitmekte fayda var.
    bize evet,azıcık kayma var dediler,ama küçük olduğu için olabilir,burun kökü geniş olduğu için,birkaç ay içinde düzelmesi gerekir.Yine de 4 ay sonra tekrar gitmemizi söledi.
    bazı bebişler de göz tembelliği olabilir,o zaman sağlam gözünü kapatıp diğerinin kaslarının gelişmesini bırakılır.
    bi de egzersiz filan veriliyo

Son düzenleme: 17 Ocak 2009
  18. 30 Eylül 2009
  19. mmeelek

mmeelek Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde kızım 5 ayına giriyor kızımın gözündede kayma var dr. götürdüm 6 aya kadar düzelmesse 1 yaşında ameliyat ederiz dedi ama bu süre içinde kayan gözünü çalıştırmak için öbür gözünü 20 dk. kapamalısın ki göz tembelliği olmasın dedi bende cooookkkk üzülüyorum herkes kızımı severken şaşı diye seviyo ve cok zoruma gidiyor.:KK43:(