Bebeklerde Hemanjiyom!

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve yusufun_annesi tarafından 16 Nisan 2010 başlatılmıştır.

16 Nisan 2010
    Konu Sahibi : yusufun_annesi
  1. yusufun_annesi

yusufun_annesi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Oğlumun hem dudağında hem de dizinde hemanjiyomu var.Genellikle 5-6 yaş civarı kaybolduğu söyleniyor en geçte ergenlikte.Özellikle dudağındaki çok dikkat çekiyor ve bu durum ileride psikolojisini etkiler mi merak ediyorum?
    Bu konuyla ilgili yaşadıklarınızı paylaşalım lütfen...

2. 17 Nisan 2010
  3. ELALI

ELALI biriciğim, canım kızım... Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba cnm...
    konun dikkatimi çekti konu hakkında bilgim olmasada yazmak istedim, geçmiş olsunmu denir bilemedim açıkçası...
    Sizdeki leke çokmu koyu ve zamanla büyüyomu dikkat ettinmi buna? inşallah kendiliğinden kaybolur zamanla büyüyosa vakit kaybetmeden doktora git derim...
    sevgiler...

4. 17 Nisan 2010
  5. yusufun_annesi

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Çok sağol.
    Hem kendi doktorundan hem dermatologtan görüş aldım.Estetik görüntü dışında zararsız damar lekeleri olarak adlandırılıyor ama zaman içinde büyüyerek şişebiliyor da.Bir anne olarak benim için her sorana bu lekeleri izah etmekte bir sorun yok ama ileride yusuf kendisine yöneltilen ' aa dudağına ne oldu?o dudağındaki ne öyle?' gibi sorulardan ne kadar etkilenir bu beni düşündürüyor
    ılgin için tekrar teşekkürler

6. 17 Nisan 2010
  7. jade_06

jade_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bu lekelere yapılcak herhangi bi yöntm yokmu

8. 17 Nisan 2010
  9. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    benim kızımdada var nar rengi tam nar tanesi gibi

10. 17 Nisan 2010
  11. yusufun_annesi

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    lazer tedavisi silik bir hale getirebiliyormuş ama bunun içinde yine ergenlik dönemine kadar beklemek en doğrusu imiş.neden;çünkü belki de kendiliğinden geçecektir diye.

12. 19 Nisan 2010
  13. dlek

dlek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim kızım da da 3 haftalıkken sırtında hafif pembe bir leke oluştu.3. aydan sonra iyice kırmızılaştı ve kabrdı.dr lar takip edicez diyorlar.hatta bugün dr ye gittim.kendiliğinden geçecek gibi durmuyor.1 yaşına kadar bekleyelim.çocuk cerrahisiyle görüşürüz dedi.inşallah geçer kendiliğinden.rabbim yavrularımızı korusun :Saruboceq:

14. 20 Nisan 2010
  15. haziran66

haziran66 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benin kizimda da var hemanjiom daha once bahsetmistim bez bolgesinde oldugu icin yara oldu cok sikinti yasadik su an damarlari buzusturerek lekenin buyumesini baskilayan bir cesit tansiyon ilaci kullaniyor ama donemsel olarak atak yaptigini farkediyorum bazen iyice siliklesiyor yara olmadigi surece sorun edecek birsey degil bence hic dert etme zaten cogunlukla 5 yasina kadar herhangi bir tedavi gormeden kendiliginden kayboluyormus

16. 29 Nisan 2010
  17. nesbar

nesbar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim birebir başımdan geçen olaydır. Kız kardeşim 6 aylıkken belirmeye başlamış sol tarafı (yüzünün yarısını) kaplayan leke aynı zamanda şişip hassaslaşmasından dolayı hayati tehlike yaratıyormuş. Annemlerin gitmediği araştırma hastanesi kalmamış ve sonuç olarak ya ameliya olacak ya bekleyecek. Ameliyat olursa görme ve duyma yetisini kaybedecek.. Bekleme süresi ise belirsiz ve kaybolup kaybolmayacağı garanti değil.. Bizler o zaman çekilen video görüntülerini seyrederken kızkardeşim kendini tanıyamayıp ah yavrum dedi. sonuç olarak kızkardeşim şu an 24 yaşında ve suratında en ufak bir lekesi yok. Geçen sene de kontrol için emara girdiğinde herşey çok temiz çıktı. Zaman bırakın kimseye açıklama yapmak zorunda da değilsiniz o bebeğimin nazar boncuğu deyip geçin ....

18. 15 Kasım 2010
  19. beytiye

beytiye Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    slm arkadaşlar benimde oğlumun yüzünde doğum lekeleri var v çok belli.doktor 2 yaşında geçer dedi ama ya geçmezse diye endişeleniyorum.umarım geçer.aynı durumu yaşayanlar varsa lütfen yazışalım.en kötüsüde insanlara açıklama yapmak zorunda olmak.çok üzücü bi durum bu.benim kuzum o lekelere rağmen çok tatlı canım o benimm