Bebeklerde kabizlik sorunu

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve aozli tarafından 2 Eylül 2008 başlatılmıştır.

2 Eylül 2008
    Konu Sahibi : aozli
  1. aozli

aozli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    113
    bebeğim kakasını yapamıyor.2-3 günde gliserilli fitille yapıyor.sizlerinde böyle probleminiz var mı.badem yağı içiriyorum ara sıra.sizler ne yapıyorsunuz? bir de bebeğim eskiden 20 dakka emerdi şimdi 5 dakika emip bırakıyor.sizlerinki ortalama kaç dakka emiyor

2. 3 Eylül 2008
  3. drydeniss

drydeniss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    merhabalar canım. valla bizimki kabız oldu bi kaç defa çok zor oluyor. zeytinyağı içir iyi gelir dediler ama ben şahsen denemedim. çünkü içireceğim gün kakasını kendi yapmıştı yavrum. sende bi araştır istersen içir iyi geliyomuş. tecrübe eden arkadaşlar eltim görümcem var yinede sen bilirsin.inşallah atlatınız en kısa zamanda. geçmiş olsun

4. 3 Eylül 2008
  5. saturnn

saturnn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    benim oğlum da 2-3 günde bir yapıyo artık kakasını.önceden günde 5-6kere yapardı. aynı senin kızın gibi 5 dk emiyo bırakıyo. neden böyle yapıyo ben de anlamadım.doymuyo mu acaba diye düşündüm ama doymasa ağlar keyfi de yerinde.bence senin bebeğinin de keyfi yerindeyse fitil verme derim.çünkü alışkanlık yaptığını sonraları fitil atmadan yapamadığını duymuştum.bebeğin zorlanmadıkça verme bence.2-3gün çok uzun bi süre değil sanki..hani hep söylüyolar ya anne sütü alan bebeklerin günde 7 kere 7 günde 1 kere yapması da normalmiş diye..

6. 3 Eylül 2008
  7. avebru

avebru Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Yazdığım cevap nereye gitmiş yahuuu..

Demiştim ki benim oğlumda yapamadı bir gün boyunca çok huzursuz olduğunu farkettim iki damla zeytinyağı verdim hemen yaptı. Eğer huzursuzsa verebilirsin zeytinyağı..

8. 3 Eylül 2008
  9. aaa benim yazdığım cevap da yok. neler oluyoo yawww

10. 3 Eylül 2008
  11. BenKardelen

BenKardelen AŞKLARIM BUĞRA&BEYZA Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benim oğluşun bazen 5 gün sürüyor yapması. yaptığınsdada 5 günlük yapıyor maşallah toplu çıkartıyor oğlum. benimkide bazen beş dk emip bırakıyor. muhtemelen karnı tok olduğu zaman oyun oynayıp duruyor. eğer açsa yada uykusu varsa nerdeyse 1 saat durduğu bile oluyor. kal geliyor artık yatarak emzirirken bakıyorum bende uyumuşum okadar emiyor yani. uykusunda cort cort çekiyor nasıl uyuyor anlamıyorum.kafamçokkarıştı

12. 14 Eylül 2008
  13. Merhaba.Uzun bir süredir yoktum internette.Bugün baktım.Benim kızım beşinci ayını bitirdi.Son bir aydır kakasını zor yapıyor.Fitil koyuyorum erimeden fitille beraber yapıyor.Yapmadığı zaman ıkınıyor sıkılıyor.Çok sıkıntı içinde oluyordu.Ek gıdalardanmı diye düşündüm.Zeytin yağı koydum (bolca) fayda etmedi.Emmiyor.Mama veriyorum.Mamasınada zeytin yağı koydum olmadı.Çorbasının içeriğini değiştirdim.Gene olmadı.Üniversite hastanesinde çalışıyorum.Bu şikayetleri her bölümdeki tanıdığım doktora anlattım.Hepsi Çocuk cerrasine götür dedi.Zaten bir tek oarası kalmıştı.Bazı şeyleri tahmin ediyordum ama düşünmek bile istemiyordu.Götürdüm çocuk cerrahisine.Makatına baktılar.Profösör de baktı.Anüs yolu biraz dışa doğru,eğri yerleşmiş dediler.Duphalac diye şurup verdiler.İshal yapıcı.20 gün makatına parmakla tedavi önerdiler.20 gün sonra yani bu ayın 25-26 sı gibi kontrole gideceğiz.Dışardan duyduğum,geçmezse ameliyat dıyorlar.Canım çok sıkılıyor.Zaten bu konu hakkında konu açacağım.Arkadaşlardan böyle sorun yaşayanlar varmı diye.Tabiki genede siz birilsiniz ama bence doktora götürün derim.İhmate gelmiyor.Çok geçmiş olsun.

14. 17 Eylül 2008
  15. LXIXZ

LXIXZ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    88
    merhaba bizim ufaklık 7 buçuk aylık ve bizde ne arasanız var kabızlık gaz.....
    bebğim beni emerken sizin dediğiniz gibi sürekli alıp bırakırdı zorlanırdı bunun sebebi gaz oluyo normalde gazı çıkardığımda tekrar emmeye başlıyodu ama nafile yine gaz sıkıştırıyodu.kakaya gelince beni emerken kakamız gayet iyiydi günde 3 defa yapardı en az olmak kaydıyla.ne zaman ek gıdalara geçtik sorunumuz başladı 3 günde anca yapabiliyodu ne yaptıysam fayda görmedim.zeytin yağı içirdim,makatdan uyardım,fitil koydum,masaj yaptım nafile.(olmayınca olmuyo galiba)bu aralar biraz ii sayılır [maşallah]günde 2 defa yapıyor çak katı yapmıyor ama ceviz kadar yapıyor.bunada şükür dedik.yalnız her sabah armut yedirdim püre yaparak,bide çörek otu yağı içiriyorum zeytin yağıyla karışık,en son duyduğum şeyde kiwi oldu bugünde onu yedirmeye başladım .kiwi ishal yapıyormuş(eğer ishali çok olursada kiwiyi muzla karıştırp verecekmişiz:))).bugün güzel yaptı(yine maşallah)
    derdinize derman olurmu bilmem ama bende olanlar bunlar belki ilerde işinize yarar.
    sewgiler

16. 1 Ekim 2008
  17. esteda

esteda Batuhan & Bertuğ canlarım Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    benim oğlumda 4 aylık oldu bizimde kabızlık sorunumuz var. 5-6 günü buluyo yapması 4 gün önce doktora götürdüm fitil verdi bir kere kullan sonra bağırsak düzenşleyici ilaç verdi onu kullanırsın dedi. eve geldik fitili koyduk yapmadı ertesi gün oldu yine yapmadı ikinci fitilden sonra yaptı 4 gündür de bağırsak düzenleyici veriyorum ama hala yapmadı yine fitil koydum yine yapmadı.yapamadığı içinde çok sıkıntılı oluyo ben bebeğimden daha beter tabi... bayramdan sonra doktora tekrar götürücem:KK46:

18. 1 Ekim 2008
  19. clopin

clopin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim bebeğimde 4.ayına ne zaman bastık uyku düzeninden kaka düzenine kadar eğişti artık gündüzleri kuş uykusu uyuyhor ve hergün yapan bebğim bu gün 4. gün kakasın yapmadı, bugün aç karnına zeytinyağ içirecem bakalım işe yarayacakmı.
    benimkide 5-10 dk. emiyor ben emiş gücü arttı ona bağlyorum çünkü emdikten sonra göğüs uçlarm sızlıyor artık.