bebeklerde kolik

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve bartuarda tarafından 22 Eylül 2008 başlatılmıştır.

22 Eylül 2008
    Konu Sahibi : bartuarda
  1. bartuarda

bartuarda Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Yeni doğan bebeklerde hiçbir neden yokken, anormal rahatsızlıkların veya ağlama nöbetlerinin ortaya çıkması azımsanmayacak kadar yaygındır. Bebeğinizde kolik olduğunu düşünüyorsanız, şu semptomlara dikkat etmelisiniz:
    • Sakinleştirme çabalarınıza rağmen, uzun süre çok fazla ağlar

• Semptomlar her gün veya gece aynı zamanlarda ortaya çıkar, yemekten sonra daha sık görülür, ve genellikle başladığı gibi birdenbire sonlanır.

• Gaz rahatsızlığı ve karın şişliği belirtileri gösterir

• Karın sert ve şişmiş olur, dizlerini karnına çeker, yumruklarını sıkar, kolarını ve bacaklarını sağa sola sallar

• Sık sık uykusuzluk, rahatsızlık, ve huysuzluk görülür

arkadaşlar oğlumda bende bu kolikten çok çektik ve kesinlikle hiçbir ilaç banamısın demiyor. çok zor saatler o saatler. hala oğlumun bebekliği ile ilgili en zor zamanlarımız olarak hatırladığım anlar o kolik saatleriydi. çok araştırmalarım sonucunda şarjlı el süpürgesi,elektrik süpürgesi,aspiratör ve saç kurutma mak çıkarttığı seslerin anne karnında ki seslere benzettikleri için onları sakinleştirdiğini okudum ve çaresizlik tabi hemen denedim saç kurutma makinesini gerçektende sakinleşti ve hemen uykuya dalıyordu. kesinlikle bu durumda ki çaresiz arkadaşlara deneyin derim ama şimdi bunlarada gerek yok çünkü bu seslerin cd sini çıkarttılar. bir çok müzik marketlerde bulunuyor. 1 hafta kadar önce toyiki mağazalarındada gördüm. cd nin adı KOLİK.,
    fikir edinmeniz açısından aşağıda ki linkten bakabilirsiniz. bu durumda ki tüm annelere kolay gelsin bebişlerede çok geçmiş olsun diyorum.

:ecrin_bebek:
    http://www.burcinyazici.com/kolik-buzuki-orhan-81.html

http://www.tulumba.com.tr/storeitem.asp?ic=MU900783HG310&t=Kolik Orhan Osman

2. 28 Ağustos 2009
  3. ogretmen_083

ogretmen_083 umutlar bitmesin dostum Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bebeğin kolik geçince nasıl oldu?

4. 28 Ağustos 2009
  5. TRAKYALI

TRAKYALI Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    uykususz hergeceyı dınleyın bence daha uygun olur durumunuza bne Öyle yaptım yok buzıkıymıŞ yok bılmem neymıŞ hepsı traŞ para tuzaĞı

6. 5 Eylül 2009
  7. bartuarda

bartuarda Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16

kolik ansıızn bıçak gibi kesildi 4,5 ay sürdü. sonrasında herşey çok normaldi. zaten benim tek problemim kolik kriz saatlerinde yani hergün aynı satte oluyodu bitince problemde kalmadı.

8. 4 Ekim 2009
  9. ogretmen_083

ogretmen_083 umutlar bitmesin dostum Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    inşallah

10. 6 Ekim 2009
  11. Serzenish

Serzenish Ömrümün GülenYüzü Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben şarjlı el süpürgesini çalıştırıyorum susuyor sakinleşiyor du :))) CD falan da almadım atlattık şükür o dönemi..

12. 6 Ekim 2009
  13. SadeceAsk

SadeceAsk Kocasının Bitanesi.. Üye

Beğenildi:
    15
    Beğendikleri:
    46
    Ödül Puanları:
    18
    ay tam 4.5ay sürdü koliği beyimizin...
    ölüyorum sanmıştım tam 72saat uyumamıştım onu hiç unutmam... benimkinin belirli saatide yoktu..
    fön makinesi,elek süpürgesi,kasik müzik cd'si,sabsimplex,nurse hurveys,zinco manyağı olmuştum..
    şimdi düşünüyorumda iyiki delirmemişim...

14. 8 Nisan 2013
  15. Y3SH1LL

Y3SH1LL Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    35 günlük kızım var kolik i yeni duyuyorum geçen sağlık ocağına gitik aşı için kakası yeşil diye ilaç verdi doktor bu iki ilaç cocuğun gaz cıkarmasını kesti sancılar başladı kakasını yapamadı 12 saat uykusuz kaldı
    ilaçları kestim kaldığı yerden gaz cıkarmaya devam ediyoruz

16. 14 Nisan 2013
  17. hande0634

hande0634 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence koliğin tek çaresi zaman..cd ile falan olacak iş değil bu .3-4 ay sabretmek lazım biraz..

18. 5 Ağustos 2013
  19. esragu

esragu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bizim çocukta da vardı bu kolik problemi. Ne hikmetse elektrik süpürgesi sesini duyunca o kendini paralarcasına ağlayan çocuğun bir anda sesi kesiliyordu ve uykuya dalıyordu. Bende telefona aşağıdaki programı indirdim.Elektrik süpürgesinden saç kurutma makinesi sesine bir çok ses var. O dönemi bu şekilde atlattık. Belki diğer annelerin de işine yarar diye linki aşağıda veriyorum.

https://play.google.com/store/apps/details?id=appinventor.ai_sametmurat131.ByeByeColic&hl=tr