Bebeklerde terleme

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve selege tarafından 6 Haziran 2010 başlatılmıştır.

6 Haziran 2010
    Konu Sahibi : selege
  1. selege

selege İlayda Deniz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşlar 3,5 aylık kızım var ve özellikle geceleri çok terliyor.Ancak genelde başı terlemesi gerekirken benim kızın sadece sırtı terliyor,ama çok terliyor,bazen havlu koyuyorum bazen de kıyafetlerini değiştirmek zorunda kalıyorum.Hastalandırcam diye korkuyorum,bu kadar terleme normalmi bir akıll verin sevgiler.

2. 6 Haziran 2010
  3. zlato

zlato Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlum da çok terliyor... bebekliğinden itibaren hem de...
    dr.a sorduğumda ter bezleri çok çalışıyor demişti...

bende gecede 2-3 ke üsütünü değiştiriyordum... artık ( 3 yalındayız) sadece bezini değiştiriyorum...

4. 6 Haziran 2010
  5. selege

selege İlayda Deniz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Teşekkürler benim kız sonradan terlemeye başladı hastalanmıştı şurup kullandık ondan sonra başladı,terlemeniz sonra kesildimi?

6. 6 Haziran 2010
  7. esenruzgar

esenruzgar Bitti ... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Bizimki de doğduğundan beri çok terliyor. Şuanda 5.5 aylık. Özellikle başından gündüz bile terliyor. Geceleri sürekli altına bişeyler seriyorum ve onu değiştiriyorum. Bu kadar terleme bu aylarda normal mi bilmiyorum. Doktora da sormayı unutmuşum.

8. 6 Haziran 2010
  9. maviruya

maviruya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    113
    bizimde öyle yaa..sırtı sürekli su gibi..değiştirmekten fenalık geldi artık..hani bu nano tech (terletmeyen) kıyafetler varmış..bilen varmı? atlet,kıyafet,hatta çarşaf falan..öyle bişey varsa kesin alırım ya..

10. 7 Haziran 2010
  11. esenruzgar

esenruzgar Bitti ... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    En iyi pamuklu kıyafetlerdir heralde. Ya biz ankarada yaşıyoruz henüz kısa kollulara geçmeye cesaret edemedim. Ama sürekli terleyince de geçsem mi diyorum. Şuanda uzun kollu body'nin üzerine kısa kollu t-shirt giydiriyorum. Ama altına kısa kollu body mi giydirsem artık diyorum. Evlerin içleri o kadar da sıcak değil şuanda ama ben askılı geziyorum evde bilmiyorum. Sürekli yattıkları , bir yerlere yaslandıkları için mi oluyor acaba?
    Bir de emzirirken kucağmda emziriyorum, fena terliyoruz ikimiz de. Uzanarak emzireyim dedim onda da alışık olmayınca birkaç dakika emdi bıraktı, kucağıma alıp öyle devam ettik. Sizler nasıl emziriyorsunuz?

12. 21 Haziran 2010
  13. nursaygin

nursaygin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlumda çok fazla terliyor ama dr normal olduğunu söyledi kıyafet olarakta siz ne giyiyorsanız aynı şekilde giydirin soğuktan değil aksine sıcaktan daha çok etkilenir dedi özellikle erkek bebişler emzirirkende direk kucağıma almıyorum normal bir yastık kullanıyorum hem emerken daha az terliyor hemde çok yorulmuyor bebişler sağlıkla büyüsün inşallah :KK46:

14. 21 Haziran 2010
  15. nihalemre

nihalemre Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    oğlum hep kafasından terlerdi taki hastalanana kadar

hastalandıktan sonra hep sırtıda terlemeye başladı.hemde ne terleme sırılsıklam oluyor resmen.zaten havalarda ısındı.kırk kere değiştiriyorum

16. 17 Ekim 2012
  17. sevcangoksel

sevcangoksel Allahım sana emanetiz Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148

Oğlum 2,5 yaşında
    ve aşırı terliyo, su gibi şakır şakır ter oluyo her gece sırtı uyurken
    hele bu gece 4 kere üstünü değiştirdim
    içine aklet giydirmiyorum, sadece bi tane incecik tişört giydiriyorum, onunla bile terliyo
    acaba normal midir?

18. 31 Aralık 2014
  19. burcum 77

burcum 77 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bebeğinize ham ipek çamaşır giydirirseniz terleme ve egzema sorununuz biter.