Bebeklerde ürperme, silkinme

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve MyFairyDaphne tarafından 25 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

25 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : MyFairyDaphne
  1. MyFairyDaphne

MyFairyDaphne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    1 hafta sonra 9 aylık olacak olan kızımda son zamanlarda sık sık ürperme tarzında hareketler gözlemliyoruz.Özellikle uykudan uyandıktan sonra mutlaka yapıyor onun dışında gün içinde bazen oyuncakları ile oynarkende bunu
    yapıyor. Anlık bir ürperme sanki vücudunun bir yerine kıl dokunmuş huylanmış gibi , sanki soğuktan ürpermiş gibi anlık birşey.
    Geçenlerde üstüste 5 kez falanda yapmıştır. Daha önceleri de vardı ama sanki bu aralar daha fazla yapıyor. Ama bunun dışında
    bir noktaya sabit bakma, titreme, kasılma tarzı hiçbir belirti yok. Okuduğum kaynaklar epilepsiden bahsediyordu çok endişeliyim bu konuda. Bilgisi olan var mı? Teşekkürler.

2. 25 Mayıs 2010
  3. havingzl

havingzl mutlu yarınlar... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    ben bekarım çocuğum yok ama beş tane yeğenim var hepsine de uzun zamanlar ben baktım. bir tanesi de hala yanımda. bildiğim kadarıyla bebeklerde o dönemlerde ürperme normal. her günde olabiliyor. ama çok endişeleniyosanız doktorunuza başvurun. ama bence bişey yoktur başka bir sorun yoksa sıkıntı olacağını sanmıyorum üzmeyin kendinizi doktora gösterin içiniz rahat eder iyi günler...

4. 25 Mayıs 2010
  5. MyFairyDaphne

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ohh maşallah ne kadar şanslı bebeklermiş onlar sizin gibi bir akrabaya sahip oldukları için. Evet benimde araştırdığım kadarıyla bu konuda sıkıntı yaşayan insanların bebekleride kızımla hemen hemen aynı aylarda. Çok teşekkür ediyorum ilginiz için. :lepi:

6. 25 Mayıs 2010
  7. rxuxyagibixsxeker

rxuxyagibixsxeker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    benim oğlumda da oluyor ben çiş yaptıkları zaman olduğunu biliyorum

8. 25 Mayıs 2010
  9. kardelencim

kardelencim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Benim oğlum 7 aylık geçenlerde oda senin anlattığın gibi hareketler yaptı. Çok korktum epilepsi diye hemen doktora götürdüm çocuk nöroloğuna oda epilepsiden şüpelendi. Eeg istedi çok şükür temiz çıktı. Bu aylarda bazı bebeklerde oluyo ama yinede içinin rahat etmesi açısından bi doktora götür. Allah korusun öyle bi hastalık olduğunu sanmıyorum ama erken teşhiste çok önemli.

10. 25 Mayıs 2010
  11. MyFairyDaphne

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Çok teşekkürler sanırım biz uzmana götürmek şart.