Bebeklerde Vurma Huyu

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve SAPHIRA tarafından 19 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

19 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : SAPHIRA
  1. SAPHIRA

SAPHIRA Aktif Üye Pro Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    Merhabalar;
    Yaklaşık 1.5 aydır kızımda vurma huyu çıktı.Yaramazlığı,aşırı hareketliliği yetmezmiş gibi iyice cadı bir şey oldu çıktı.Bazen dikkat çekmek için,bazen oyun oynarken,sevinip heyecanlandığında ve bazen de kızdığında,istediği şey yapılmadığında,yüzümüze vuruyor.İnsan ayırt etmiyor herkese vuruyor.En çok ta yüzümüze vuruyor,tırmalıyor,kolumuzu etimizi sıkıştırıyor.Canımızı acıtmadan da bırakmıyor.Yüzümüzde acı ifadesini görünce rahatlıyor.yapma kızım diyorum kızıyorum,işaret parmağımı sallıyorum hımm diyorum,fayda etmiyor.Vurma annecim,bak uf yapıyorsun diyorum,ağlama numarası yapıyorum,bu seferde önce yüzümü seviyo,ooo cici diyo,sonra pat bir tane daha patlatıyor.Bir de kandırıyor yani.Görmemezliğe,duymamazlığa gelmeye çalışıyorum canımın acısını yok saymaya çalışıyorum,bu seferde daha çok hırslanıyor,daha çk acıtıyor.Ne yapıcam bilmiyorum.Sizin bebeklerinizde de böyle bir şey var mı acaba?
  2. 19 Mayıs 2010
  3. AminMellaLle

AminMellaLle Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    selam canım..
    şiddetli bir kavgaya filan şahit oldu mu..
    vurması normal aslında bir noktaya kadar da , yüzümüzdeki acı ifadesini görünce bırakıyor demişsin ona takıldım...
    sen ısrarla başka yöne çekmeye çalış dikkatini...
    aa bak pencereye bakalım kediler ne yapıyor..
    kim kapıya önce koşacak..
    duru nerde hadi saklan seni bulayım filan gibi..
    ağlama numarasıda yapma canım..şu an için onun için değil..
    hiç birşey fayda etmezse ona hiç uzun cümle kurma sadece çok kararlı bir şekilde hayır de her seferinde..
    ne zaman teşebbüs etse kararlı bir şekilde hayır yüz ifadende aynı olsun..
    emin ol işe yarayacak..
    bunu oyun olarak yapıyprsa ama bişey diyeöiycem ben olsam ses etmem ama sizinki oyunu aşmış sanırım..
  4. 19 Mayıs 2010
  5. SAPHIRA

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    canım her seferinde hayır diyorum,kimseye vurulmaz,vurmayacaksın diyorum,küstüm diyorum,yapma dedikçe daha fazla yapıyor,daha çok sinirlenip daha hızlı vuruyor veya sıkıyor.
    yüzümdeki acı ifadesini mi görmek istiyor yoksa ille bir tepki vermemi mi bekliyor orasını tam bilemicem çünkü yüzümde acı ifadesi olmadan yapma dediğimde de,amacına ulaşma gülümsemesini görüyorum yüzünde
    maalesef bir kavgamıza şahit oldu,olmadı dersem yalan olur ama vurması öncesinde vardı zaten,pekiştirmiş olabilir bilmiyorum.seslerimizin yükselmesinden çok korkmuştu,zor sakinleştirmiştik ve hemen parka gitmiştik,salıncağı çok seviyor da..
    hep ilgisini başka yine çekmeye çalışıyorum,aaa kediler gelmiş mi,mama yemiler mi,aaa babytv de tinyler başlamış gördünmü,hadi oynayalım beraber,hadi şarkı söyleyelim vs..vs..vs..bazen işe hemen yarıyor bazen de 1-2 tane daha patlatıp öyle dönüyor gösterdiğim yöne.
    uzun cümleler hiç kurmuyorum ona ama biz kendi aramızda konuşurken muhakkak anlıyor her konuştuğumuzu inanamıyorum bazen,nasıl anlıyor bu bizi diye.
    Bir de henüz konuşamıyor,ah ah ah,ıh ıh ıh diyerek bir şeyleri istiyor tutturma şeklinde,o yüzden de bize kendini veya istediği şeyi anlatamadığını sanıyor,aslında anlıyoruz,anladığımızı da gösteriyoruz ama o konuşamıyor anlatamıyor derdini diye çok sinirleniyor.
    Hep çok sinirli bir bebekti zaten,küçücükken bile insanlar şaşırırlardı yaptığı sinirli hareketlere.bunun aksine bir de çok da neşeli,mutlu,sıcak,güleç bir bebek,toplu taşıma araçlarında herkere öpücükler atar,onlarla konuşur kendince,göz kırpar,el sallar,gülücükler saçar
  6. 19 Mayıs 2010
  7. SAPHIRA

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    böyle bir yazı buldum

8. 20 Mayıs 2010
  9. yasmin.28

yasmin.28 Onun için yaşıyorum... Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Saphişim Anılda da var ve kocaman elleriyle şap diye vuruyo.Ağlar gibi yaptım, acıdı dedim, kızdım, dikkatini dağıtmaya çalıştım inatla vuruyo.Isırmayı daha seyrek yapıyo.Mutfakda yemek yaparken popoma sarılıyo, bi süre sonra ısırmaya yelteniyo.Boğuşurken de öyle.Birkaç saniyeliğine bacağa sarıldığı anlarda mesela aklına geliyo, ağzını yapıştırıyo ve ısırıyo.Ben geçici bi süre olduğunu düşünüyorum ve artık her ne yapıyosak başka bişi yapmaya yönleniyoruz.Yapacak başka bişi kalmadı:KK43:((
  10. 20 Mayıs 2010
  11. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    vurma huyu cok sıddetlı olmasa da bızde de var
    bızım asıl problemımız ınatlasma
    sureklı bır yarıs halındeyız

cocuk gelısımı egıtımı almıs bır arkadasım bu sorunun hayır dememle basladıgını dusunuyor
    fıılerın sonunda kı olumsuzluk eklerı olan -ma, -me cocukların algılayamadıgını soyluyor
    yanı bız aslında yapma derken olumsuz bır cumle oldugunu algılayamıyor
    bır de hayır kelımesını tamamen hayatımızdan cıkarmak gerektıgını
    ve cocuga yaptıgı olumsuz davranıs karsısında hayır demenın tum hayatında bakıs acısını etkıleyecek zararları oldugunu soyledı

uzun zamandır hayır kelımesını kullanmıyoruz
    etkılı oldugunu dusunuyorum
  12. 20 Mayıs 2010
  13. AminMellaLle

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    lorecim kimseye anlatamıyorsun ki..
    bizde oğluma karşı hiç bir zaman hayır demiyoruz dedirtmiyoruz..
    millet deli oluyor çok şımarık olur böyle olur mu vs..vs..
    ama hayır çook büyük bi kurtarıcı hayır dedin mi çocuk hakikaten duracak..
    şimdi kırk yılda bir çok acil zamanlarda hayır diyoruz o zamanda hemen geri adım..
  14. 20 Mayıs 2010
  15. AminMellaLle

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    mesela örnek olarak oğlum sandalyeye ordan masanın üstüne çıkıyor..sürahiye elini daldırıyor..bende anlatıyorum oğlum üzerin ıslanır sende üstünü değiştimryi sevmiyosun üzerini değişmek zorunda kalmayalım vs..
    sonra sürahiyi üzerine boca ediyor..1 2 3 öyle gitti..
    insanlara baksam bu şımarıklık ama değil yanlış yapa yapa doğruyu öğrenecek..
  16. 20 Mayıs 2010
  17. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benım annem cok kullanıyor hayır kelımesını
    tabıı babam da ama onları cok sevdıgınden onlarla ınatlasmıyor hıc
    ben yalnızken cok zorlanıyorum cunku dıkkatını dagıtmak cok zor oluyor
    ıkıncı bır kısı oldugunda yanımızda sakınlestırmek daha kolay

sımarıklık dıye dusunmuyorum ben
    cunku benlıklerı gelıstıgınden kendı ozgur dusuncelerını koyuyor bana gore ortaya
    ama dısarıdan bakıldıgında herkes cok sımarık dıye dusunebılır
  18. 20 Mayıs 2010
  19. derinxby

derinxby mis kokulumm... Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    yapma dedikçe daha çok yapmak istedikleri bi gerçek.o anda başka şeye yönlendirmek lazım.herşeyi o kadar iyi anlayınca sanki koca çocukmuş gbii geliyo ama değil ki daha bebek:))benimkinin vurma huyu yok çok şükür.biz eskiden beri onu acıtan şeyleri dövüyoruz annem öğretmiş asla dövmeden susmaz:)) acısa bile hala gidip güzelce ah ahh yapınca orayı susuyoo.ama kendi yapacak ahh ahhh diye:))acaba ondan mı vurmanın kötü bişey olduğunu biliyo bilmiyorum.olabilir belki dimi.insan suratına vur desende vurmuyooo çok şükür.dilimi ısırayım:))) televizyondan gerilimli veya gürültülü bağırışmalı bi sesler duyasa çok korkuyo ıhh ıhhh diye heyecanlanıyo hemen değiştiriyoruz.ben çok dikkatliyim ama eşim erkek işte dalıp gidiyoo gümbürtülere:)) ben de nefret ederim gerilimli şeyleri izlemekten yada gürültülü çok sinirlerim bozulur.yüksek seste müzik bile dinleyemem o benim için işkence olmuş oluyoo.bana mı çekt diyoruz bazen:))