bebeklerde yatis pozisyonlari nasil olmali?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve nnurayy tarafından 31 Ekim 2008 başlatılmıştır.

31 Ekim 2008
    Konu Sahibi : nnurayy
  1. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    kizlar kizm 6aylik bu sure zarfinda hep yuzustu yatirdim arada sirt uzeride yatti tabi ama cok degil biz bile tamamen yuzustu yatsak yoruluruz acaba dogrumu bu sekilde yatmasi cunku aksam 10da yatiyor sabah 8de uyaniyor agir uykusu var sizce artik boyle yatirmasam mi zarari varmidir sizin bebisler hangi pozisyonda yatiyor yorumlarinizi bekliyorum :uhm:

2. 31 Ekim 2008
  3. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    ben ağzı burnu kapanır nefessiz kalır diye korkudan hiç yüzüstü yatıramadım. çok küçükken yan yatırıyodum zaten büyüdükçe kendi kendine dönüyor :)

4. 31 Ekim 2008
  5. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Ben hiç yüz üstü yatırmadım. Doktorumuz ve aile fertlerimiz yan yatıracaksın demişti ama artık yatış oğlum yatış yönünü kendi belirliyor. Ben onu yan yatırıyorum yan yatırma yastığı ile de destekliyorum ama paşam 2 dk sonra ya yön değitiriyor yada sırt üstü yatıyor.

6. 31 Ekim 2008
  7. floras79

floras79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim oglum da hiç yüzüstü yatmayı sevmedi.ılk 1-2 ay yan yatırdım hep,sonra sırt üstü yatırdım.kendi kendine yan dönüp uyuyor bazen.döne döne uyuyor:)artık sırt üstü yatır derim ben.kendi isterse döner zaten

8. 31 Ekim 2008
  9. xoxzlem_33

xoxzlem_33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende yuzustu yatırmak tehlıkelı dıyebılıyorum,nefes alamaz dıye Allah korusun.dr yan yatırmayı onerıo ama kızım yuzustu donuo kendı karar verıo yanı:)

10. 31 Ekim 2008
  11. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    ehlikeli dönemi atlatmış çoktan , rahat ediyorsa yatabilir bence nolcak nasıl rahat ediyorsa öyle yatsın bırak annesi

12. 31 Ekim 2008
  13. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    bebeklerin yatış pozisyonu değişiyor kızımı başta yan yatırdım yastıkla destekledim sonra sırt üstü yattı bir süre. bir kez hasta olduğunda iyice yan yatırmıştım sırt üstü burnu tıkanıyor diye şimdi kendisi yan dönüyor.

bir iki kez dene istersen yan yatırmayı ama zorlama nasıl rahat ediyorsa öyle yatsın

14. 31 Ekim 2008
  15. Viola

Viola Yiğitim bitanem.. Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    İlk zamanlar hep yan yatırırdım,hatta kulağı acımasın diye arada bir döndürürdüm.şimdi nasıl isterse öyle yatıyor oğluşum..yüzüstü yatmayı da seviyor...

16. 1 Kasım 2008
  17. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    ben de ilk zamanlar yan yatırdım.şimdi kendi istediği gibi dönüyor am yüzüstü yatmayı sevmiyor genelde sırtüstü yayılarak yatıyor.

18. 1 Kasım 2008
  19. mehtap86

mehtap86 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bende ılk zamanlar hep kusar dıye yan yatırdım desteklı sonra kafasını kaldırmaya baslayınca yuz ustu yatırdım suan 8 aylık hala yatırıyorum bazen yanda ama sevıo rahat etmeze uyanır ne bılım yuz ustu yatınca kafası agrıyınca bı o yana bı bu yana cevırıyo yatırabılırsın bısı olmaz ama yanda yatır