Bebeklerdeki Gaz Sancısının Diğer Adıyla Kolik'in Çözümlerini Paylaşalım

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve terlik tarafından 24 Ekim 2008 başlatılmıştır.

24 Ekim 2008
    Konu Sahibi : terlik
  1. terlik

terlik İYİLİK MELEĞİ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar Kolik'in bebekler ve anneler için zor bir dönem olduğunu çok iyi bilirim oğlumdan dolayı... Diğer adıyla gaz sancıları. Aşağıdaki linki tıklarsanız umarım bu tip problemi olanlara faydalı olacaktır... kaydirigubbakcemile5

http://www.uzmantv.com/arama?q=vahap+öney

Annenin beslenmesiyle çocuğun gazı yada kolik'i arasında ilişki var yani bir anlamda annenin beslenmesinden de etkileniyor bebekler. Aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz detayları...

http://www.uzmantv.com/annenin-beslenmesi-ile-bebegin-gazi-arasinda-iliski-var-mi

Bilhassa anne sütüyle beslenen çocuklarda kolik daha sık görülüyormuş çünkü annenin yedikleri çocuğu etkilediği için...

Son düzenleyen: Moderatör: 9 Kasım 2008
  2. 22 Haziran 2009
  3. terlik

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Bebeğinde gaz sancıları olan ve ne yapacağını bilemeyen annelere yol gösteren
    bir topik... yerimseniben
    Tüm annelerin faydalanıp, bu konuda bildiklerini paylaşmaya davet ediyorum ....:KK46:

4. 22 Haziran 2009
  5. edam_y

edam_y üç kişiliğiz artık:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Bilhassa anne sütüyle beslenen çocuklarda kolik daha sık görülüyormuş çünkü annenin yedikleri çocuğu etkilediği için...

bende tam tersi kanaatindeyim.mama alan bebeklerde bu olay daha feci gözüküyooo.anne sütü alan bebeklerde en azından anne yediklerine dikkat ederek en aza indirgeyebiliyoo ama malesefki mama alan bebeklerde bu biraz daha güççç

ben cokkkkkk cektim.Allah çekenlerin yardımcısı olsunnn:Saruboceq:

paylaşım için ayrıyeten tşk a.s.

6. 22 Haziran 2009
  7. terlik

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Seve seve paylaştım çünkü seninde dediğin gibi bende çok çektim bu konuda. mafoldumben
    Problem nerde biliyormusun ? Doktor çok önemli , önceki doktorum bunu bilemedi bizi
    üniversite hastanesine yönlendirdi ve beyinle ilgili araştırma yapılmasını tavsiye etti. Allahtan kayınvalidemlerin samimi olduğu bir doktor vardı çocuk doktoru ona
    göstermemizi söylediler ve adam kolik olduğunu söyleyince şaşırdım hiç bilmediğim birşeydi. Oğlum 6,5 yaşında ve hâlâ doktorumuz diğer doktor sizi nereye gönderiyordu hatırlıyormusun diye söylerrr.... yerimseniben

Bu platformda bu konuyu açma sebebimde buydu bilmeyenler bilgilensin ve bebişler de anneleride rahat etsin diye... a.s

O zamanlar denedim de çikolata yememem gerekiyorsa yersem hakikatten çocuğun
    gaz sancısı başlıyordu... yada diğer yenmemesi gerekenleri... :sinifsinif:

Ve bu rejimden çocuklu hanımların yanında bahsettiğimde inanmıyorlardı... :umursamaz: