Bebeklere banyo yaptırmak!...

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve selege tarafından 24 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

24 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : selege
  1. selege

selege İlayda Deniz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar 3 aylık bebeğim var ve henüz kendim yıkayamıyorum,kulagına su kaçırırım diye tereddüt ediyorum,siz bebişlerinizin kulaklarını nasıl koruyorsunuz? Kendiniz yıkarken fileyi kullanıyormusunuz* Fikirlerinizi bekliyorum sevgiler..

2. 24 Mayıs 2010
  3. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ay ben hamileyim ama şimdiden banyo yaptırmayı düşünüyorum.hiç cesaretim yok o konuda anneme güveniyorum bir ay kadar sonrada alt katımdaki komsum diyor beraber yaptırırız diye.ben korkarım biyerine bişey olur diye.

4. 24 Mayıs 2010
  5. FONDILYA

FONDILYA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm cnm.. ilk banyosundan tibaren hep ben yıkadım bebeğimi.. şuan 3 buçuk aylık.. çoğu zaman tek başıma yıkıyorum.. ilk yalnız yıkadığım günü hatırlıyorum da.. resmen hatim indirmiştim dua okuya okuya.. ama benim bebişim suyu sevdiği için de biraz kolay oluyor sanırım.. önce tüm malzemeleri bano yaptığım yere seriyorum.. banyodan sonra kurulanacağı havluları,yeni gisiler, bebe yağı, saç fırçası, bezi, küveti,suyu,şampuanı..vs.. sonra soyup bebeiğimi alıyorum bir güzel kucağıma.. bende file yok.. bebişimin yaslanabileceği küçük rampa şeklinde bir şey var. ona yatırıyorum. önce öntarafını su dökerek süngeri ile köpürterek yıkıyorum sonra arkasını çeviriyorum, başını arkasından su dökerek yıkıyorum ki kulağına su gelmesin die. en son tekrar yüzüstü çeviriyorum kendime doğru bol su döküyorum duruluyorum.kurulayıp, yağyayıp giydiriyorum.. birinciden sonra alışıyorsun cnm hiç merak etme.. bizim bebişlerimizi bizden daha iyi kimse yıkayamaz:) hem bu durum bebişinle senin arandaki bağı da kuvvetlendirir bence. artık benim kızım bana tutunuyo resmen yıkanırken:) ilk tecrüben için şimdiden bol şans..
    sevgiler..

6. 24 Mayıs 2010
  7. selege

selege İlayda Deniz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    slm teşekkürler deneyeceğim ama kulagına su kaçar diye korkuyorum ama sizin gibi yaparsam sanırım kaçmaz sağolun..

8. 24 Mayıs 2010
  9. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Başlarda daha kolaydı. Ben hep eşimle yıkadım o tuttu ben yıkadım. Kendi kendine oturunca yalnız da yıkarım diye düşünüyordum ama büyüdükçe zorlaştı. Şimdi suya vurup sıçratıyor, biz onu yıkarken o da bizi yıkıyor, kenardaki şampuanına, life vs. uzanmaya çalışıyor. Karnını yıkarken ters dönmeye çalışıyor. Tutmak da zor tabi ıslakken kayıyor balık gibi:) Artık eşim onunla beraber normal küvete giriyor ben dışardan yıkıyorum en azından evi su basmıyor:) Belki 1 yaşında falan olunca yıkayabilirim:)

10. 24 Mayıs 2010
  11. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Ben bir sitede bebeklerin kulaklarına su kaçmaz, siz bilerek su dökseniz dahai içine girmez diyor ama ablamın görümcesinin doktoru kulaklarına pamuk tıka banyo yaptırırken su kaçmasın demiş onlarda tıkıyorlar, ben hiç pamuk koymadım kulağını hiç oynamam banyoda. Banyodan sonra nemli bezle silerim kenrarlarını, pis değilki neticede.

12. 24 Mayıs 2010
  13. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ben de kulağına su kaçmasından korkuyorum. bebişin başına su dökerken kapattırıyorum kulaklarını. :kedi: Aşk Kırıntısı' nın dediği gibi, bir yerde okumuştum, bebekleri yıkarken kulaklarına su kaçmazmış. ama yine de cesaret edemiyorum.

14. 24 Mayıs 2010
  15. frambuaz

frambuaz SIKINTI ve MUZ KABUĞU Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    Benim bebeğim de 3 aylık oldu.. Ben de henüz kendi başıma banyo yaptırmaya cesaret edemeyenlerdenim..Bizimki çok hareketli de..

16. 24 Mayıs 2010
  17. gokay072664

gokay072664 Annesinin Bitanesi DEFNE Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızım 9 aylık ve su ana kadar hiç yalnız yıkamadım.. ilk dogdugu günden itibaren asırı hareketli bir bebek.. eşimle veya annemle yıkıyorum buna ragmen 2 kişi zor bas ediyoruz.. aglamıyor ama kalkmaya calısıyor.. etrafa uzanıyor oynuyo... acayip yoruyo valla yıkanırken bilee

18. 24 Mayıs 2010
  19. dejavu_one

dejavu_one ''Allah'' de, gerisini bırak.. Pro Üye

Beğenildi:
    3.957
    Ödül Puanları:
    238
    benim bebeğim yok ama yıkayan kişileri gördüm. Kulağına su kaçmaması için bebeği dik tutup yukarıdan su dökmek değilde, yüzüstü çevirip bir kolumuzun yardımıyla ama bebeğinin ağırlığını kolunuza vererek karın bölgesinden tutarak eğer ve o şekilde başına su dökerseniz su kaçmaz bunu eşinizle beraber de yapabilirsiniz sonuç olarak eşinizin daha kuvvetli o o şekilde tutar sizde dökersiniz.