bebeklere hangi yoğurt......

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve deniz. tarafından 12 Aralık 2009 başlatılmıştır.

12 Aralık 2009
    Konu Sahibi : deniz.
  1. deniz.

deniz. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ikiz bebeklerim var ve ben açıkçası evde herşeyi yapma taraftarı değilim...imkan varsa kullanmak mantıklı değilmi..tabi bebeklere zarar vermemek koşuluyla..sizler hangi yoğurdu nasıl verdiniz bebeklerinize..sütaş babymix nasıldır...veya mayaladıysanız neyle ve nasıl mayaladınız..ben yeni başlıcam çok kararsızım..yardım...

2. 12 Aralık 2009
  3. paradises

paradises Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bende bu konuda muzdaribim kızlar bilen yazsın bize

4. 12 Aralık 2009
  5. ikoncan85

ikoncan85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    benimde ikiz bebeklerim var ama ben hazır hiçbişiy vermiyorum arada sadece danone yoğurtlardan veriyorum değişiklik olsun diye bence bebeklerin ufaksa en güzeli kendin mayalaman çok vakit ve emek verilen birşey değil anlıyorum bazen kendimde dahil bunalıp hazır almak istiyorum ama sonra vazgeçiyorum ama şu an senin için önereceğim şey sütaş ın yoğurdu benimkiler büyüdü eğer senin minişler ufaksa onu al derim

6. 12 Aralık 2009
  7. kocayanak

kocayanak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok küçükse kendin yap ama sonra sonra hazır al bu mesele gerçekten karışık insan kendini suçlu hissediyo hazır verirken gerçi daha biz emiyoruz 5.5 aylık kızım ama meraklı yemege bende şimdiden düşünüyorum ne vercem diye evde denedim çok güzel oldu günlük pastorize sütten biz yedik süt ve yogur meselesi eskiden bukadar tartışılmazaı firmalar bu hale getirdi anneleri bence

8. 12 Aralık 2009
  9. leo7

leo7 yağmur'un annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar üşenmeyin lütfen ANNELıK kolaymı yaaa..
    cnm bi su bardağı sütü kaynattıktan sonra 1 çaykaşığı yoğurtla mayala.
    küçük kavanozlara yapabilirsin.ağzını kapat ve sar.5,6 saat sonta işlem tamamm...
    hem sağlıklı hem tazeeee...

10. 17 Şubat 2010
  11. betulnur

betulnur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    şişe sütünü kullanarak yoğurtunu yap.Kutu sütleri zararlı hele hazır yoğutlar tamamen zararlı............

12. 17 Şubat 2010
  13. mugumugu

mugumugu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende hep hazır verdim babymix veriyorum bi zararını görmedim . Ne de katkı yok ki herşeyde var
    Kutu sütede şişe süte de güvenmiyorum . En azından bebekler için özel üretiliyo kötü bişey olacağını zannetmiyorum .

14. 17 Şubat 2010
  15. KBY

KBY Yupukçuk böceğimmm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben sütaşın günlük sütüyle mayalıyorum.cam kapaklı kasem war bebeğim için.ona, sütü parmağımın dayanacağı ısıda ısıtıp 1 tatlı kaşığı yoğurt koyuyorum.6 saat sonra mis gibi taze nomuş nomuş yiyiyo:)

Menekse07 bunu beğendi.
  16. 17 Şubat 2010
  17. pikolata78

pikolata78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    827
    Ödül Puanları:
    113
    benim oğlum 4,5 aylık yaklaşık iki haftadır yoğurt mayalıyorum onun için. pastörize sütle mayalıyorum. ilk mayalarken hazır yoğurt kullandım ama sonrakilerde bebişin yoğurdundan kalanla mayalamaya devam ettim. babymix için bebişim küçük diye düşünüyorum. hem daha çok az yiyebiliyor. mayaladığım yoğurdu sadece iki gün yediriyorum sonra yeni mayalıyorum.

18. 17 Şubat 2010
  19. moonsoon

moonsoon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    bende cezveyle mayalıyorum çunku çelikte sıcaklık zor kaybolduğu ıcın harika tutuyo kucuk bı cezvede ıkı gun yedırıorum pastorize gunluk sutle harika oluyor taş gibi mayalanıyo valla şeker gıbıde kokuyo hazır yoğurt yedırme taraftarı değilim