bebeklere ne zaman su verilmeli?????

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve benbilirim tarafından 15 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

15 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : benbilirim
  1. benbilirim

benbilirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar oğlum 4.5 aylık onceden su sevmesdı ama havaalr ısındı bugunlerde lıkır lıkır içiyorrr.normalmı cok içmesınden de korkuyorum bu konuda bilğiniz varmıı her istedııgndemı verılmelıııı..yanlış bişey yapmak istemıyorum

2. 15 Mayıs 2010
  3. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim de merak ettiğim bir konuya değinmişsin. ilk 6 ay su verilmemeli diyorlar; ama bu sıcakta su vermemek doğru olur mu bilmem. ben -bebeğim sevmese de- yavaş yavaş su verilmesi gerektiğini düşünüyorum. birkaç gün sonra doktorla da görüşeceğim.

4. 15 Mayıs 2010
  5. yaren35

yaren35 YAĞIZ'IM&YAREN'ÍM.. Üye

Beğenildi:
    1.614
    Ödül Puanları:
    188
    canım doktorumuz ve sağlık ocagındaki hemşireler eger anne sütünden başka mama alıyosa ver dediler..almıyosa az az verebilirsin sorun olmaz yinede

6. 15 Mayıs 2010
  7. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    bence verin anneler,kendinizden pay biçin.biz bile ne çok susuyoruz,yazık bebelere...

8. 16 Mayıs 2010
  9. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    hele sıcak havalarda kesinlikle verin suyun bir zararı olmaz.ihtiyaçları oluyor ve de bebeklerin artık suyun tadına alışmaları da gerekiyor.öyle biranda alışmıyorlar çünkü.

10. 17 Mayıs 2010
  11. esenruzgar

esenruzgar Bitti ... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Anne sütünün %90'ı su. Ben sağdığımda sütü sonra beklediğinde görüyorum çoğu su oluyor. Belki azar azar verilebilir ama çok da verilmesi uygun değil gbime geliyor. Ben herkesin aaa daha su vermedin mi, versene demelerine rağmen su vermiyorum. Ara ara belki bikaç kaşık olabilir.

12. 17 Mayıs 2010
  13. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    kzılar sadece anne sütü alan bebeklerde ilk 6 ay verilmesi gerekmiyor bence çünkü anne sütü bebeğin normal su ihtiyacını karşılıyor. Ancak bebek ishal kusma aşırı terleme gibi nedenlerle fazla su kaybediyorsa verilmeli diyor doktorlar. Mama ile beslenen bebeklerde zaten alıyorlar suyu ama ihtiyacını karşılamaya bilir. En iyisi doktora danışmak. Biz 6 ay dolduktan sonra başladık suya hala emiyor doktor içmek istemezse ısrar etmeyin, o kendisi belirler ne kadar istediğini dedi. Gerçektende bir verdiğimde lıkır lıkır içiyor bir verdiğimde suratını buruşturup kafasını çeviriyor istemiyor yani..

14. 18 Mayıs 2010
  15. hemxsxirem

hemxsxirem gamzeli kelebeğim beniiim Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    canım çoktandır gözükmüyordun? bebiş nasıl iyi mi. benim kızım da 4,5 aylık oldu. sadece anne sütü alıyor. kızımın karnında ve göğsünde derisi kuru kuru olmuştu, soyuluyodu. bu ayki kontrolümüzde bu sorunumu söyledim doktora, acaba susuz mu kalıyor, yaz geldi, su versem mi demiştim. cildi kuru olduğu halde sadece anne sütü alıyosa su vermene gerek yok dedi. ben de vermiyorum. kaydirigubbakcemile5 bence daha sık emzirerek bu sorunu çözebiliriz.

16. 20 Mayıs 2010
  17. Dike

Dike Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ben ek gıdaya geçtim.azar azar su veriyordum kızım kabız oldu. şimdi yarımsaate bir içiriyorum,meme de emiyor.aman dikkat edin ben 1-2 hafta uğraştım kabızlığı giderene kadar.