Bebeklere şekerli su vermek !...

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve selege tarafından 15 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

15 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : selege
  1. selege

selege İlayda Deniz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Slm arkadaşlar bebeğim 4,5 aylık kızıma normal su veriyordum,sonra halası yurtdışından izine geldi geldiği günden beri kızıma şekerli su vermeye başladı,neymiş orda böyle veriliyormuş,diye karışıp duruyo birşeyde diyemiyorum,normalde şekerli su bebegi yakar diye bilirim,sizce arkadaşlar verilebilirmi normal birşeymi yaptığı?

2. 15 Temmuz 2010
  3. gokay072664

gokay072664 Annesinin Bitanesi DEFNE Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bu sıcaklarda bebişi yakar canım şekerli su.. zaten biliyorsun ki en az 1 yaşına kadar şekerli şeyler yasak... o senin cocugun.. hiç çekinmeden vermemesi gerektiğini söyle.. bozulursa ya da küserse küssün.. herkes kendi çocugunu büyütsün.. çok kızıyorum böyle şeylere.. normalde bende sessiz bi insanım ama konu kızım olunca kim olursa olsun hiç çekinmem. bişey olmaz diyenlerin elinden çekip alıyorum yedirmek istedikleri şeyleri.. kayınvalidemin bile..

4. 15 Temmuz 2010
  5. selege

selege İlayda Deniz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Oyy sorma ömrümü yiyorlar herşeyi onlar iyi bilirler ya gelişimi için çok önemliymiş,aslında tepkiyi koymak lazım,tekrar vermeye çalışırsa koyarım artık.

6. 15 Temmuz 2010
  7. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    38.116
    Ödül Puanları:
    463
    yapmayın allah aşkına, minicik bebeğe ne şekeri.. Halanız nerede yaşıyor merak etmedim değil.. Zira birçok ülkede 1 yaş üstü çocukların mamalarında bile meyve şekeri vardır.. Beyaz, işlenmiş şeker verilmez.. Allah korusun ilerki yaşlarda en ufağından obeziteye davetiye çıkartmaktır bu.. Ne yapın, ne edin verdirmeyin bebeğinize..

8. 15 Temmuz 2010
  9. selege

selege İlayda Deniz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Hollanda da yaşıyor,bu yazıyı okuyan hollandalı arkadaşlar varsa lütfen yazsınlar gerçekten orda bebeklere şekerli sumu veriliyor yoksa bizimkinin geri kafalığımı merak ediyorum.

10. 15 Temmuz 2010
  11. dunyamm

dunyamm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba ben hollandada yasiyorum ve 6 aylik bir oglum var ben hic ole bisey duymadim hatta ilerde yiyecegi seylerin icine ekstra seker onermiyolar hatta burda bebeklere verilen pirinc unu muhallebis vb. seyler sekersiz yapiyliyo ve ole veriliyor sonuc olarak burdakiler karsi cikiyor aksine...gule gule saglikla buyut bebegini...

12. 15 Temmuz 2010
  13. oglananasi

oglananasi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ya şöyle herşeyi kendinin bildiğini zanneden insanlara deli oluyorum. benim etrafımdada var çok çok karışan .doktorumuz öyle dedi a olmaz doktor böyle dedi diyorum susturuyorum doktorum kesinlikle ama kesinlikle izin vermiyor de sende. bebeğe altı aydan önce su bile verme dedi benim doktorum, anne sütünün yüzde 85 i su zaten ama ben günde 5-6 çay kaşığı veriyorum çok sıcak olduğu için onun haricinde hiç bişey verme. şekerli su yakar yavrucuğunun içini ,bizim bi tanıdık da tatlı şerbeti verip duruyodu cahillik işte aman bak bide dikkat et çocuklara 2 yaşına kadar bal verilmesi tavsiye edilmiyor sakın verdirme çok tehlikeli sanırım bir yaşından sonra az az verilebilir ama vermemek daha iyiymiş doktorlar öyle söylüyor hep

14. 19 Temmuz 2010
  15. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna instagram:Camgoz_tasarim Pro Üye

Beğenildi:
    6.532
    Ödül Puanları:
    238
    Evet eskilerde verirler şekerli su, annem de benim oğluma verirdi bebekken, ama durup dururken vermezdi gaz sancısı çektiğinde karın ağrısına iyi geldiğinden ötürü verirdi yine de papaz olurduk annemle, k.validem de tasdiklerdi vermesini..
    Bence de vermeyin gelişimine hiç bir faydası olmaz zaten. Şekerle ne kadar geç tanışırsa o kadar iyi

16. 19 Temmuz 2010
  17. irem4006

irem4006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim bebegimede bikac kez verdiler ama yeni dogdugunda sarılık için vermişlerdi
    ne sacma şey 4.5 aylık cocuga her su verdiginde öyle yapıyorsa daha fecii
    biz mamaların bile şeker katkısızlarının ararken onun yaptıgı şey hiç dogru degil
    güzel bi dille yaptıgının yanlış oldugunu anlat ilerde pişman olmayın

18. 21 Temmuz 2010
  19. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bu ne saçmalık,hollanda da öyle yapılırmış guya.Bi kere bir avrupa ülkesinde böyle bişi olması söz konusu bile değil.Sanırım çok bilmiş karakterinden böyle birsey yapmış ama devir artık 20-30 sene öncesinin devri değil.Şekerli su bebeğine ne fayda sağlar,aksine zararı bile olur.Şeker ve tuz belli bir dönem daha yasak bebişlerimize.
    sana tavsiyem şu arkadasım.o kişiye deki"ben doktorunu arayıp sordum.o şekerli su verilir diyen kişi kimmiş bi gelsin banada anlatsın bakalım hollandada neden veriliyormuş" dedi de.Sonrada kesinlikle yasakladığını söyle.
    ha birde şu var.Bebeğinin sağlığımı önemli,yoksa o kişinin sana küsmesimi.Açıkcası herkesin bana darılmasını tercih ederim ben.Bebeğim çok daha önemli.Lafımıda esirgemem.
    Eminim senin için de bebeğin en değerlidir.Lutfen senden baskasının mudahale etmesine izin verme.