bebeklere yoğurt verdiniz mi

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve minnosum09 tarafından 9 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

9 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : minnosum09
  1. minnosum09

minnosum09 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb kızlar azönce cevaplara bakıyodum bikaç arkadas bebeğine yoğurt vermeye baslamış dr 3.5aylık olunca verin demiş benimde oğlum 3.5 aylık sizce yoğurt vereyim mi aranızda veren var mı yoğurt dışında ne tür gıdalar verebilirim yoğurdu ne sıklıkta veriyosunuz yardımcı olun lütfen

2. 9 Mayıs 2009
  3. xoxzlem can

xoxzlem can Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım erken bence benım doktorum 6 aydan önce verme dedi kızım 6 aylık oldu günde 1 sefer verebilirsin dedi:KK46::KK46:

4. 11 Mayıs 2009
  5. seli54

seli54 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    550
    Ödül Puanları:
    123
    bence de erken 4 aydan önce ek gıda önermiyolar zaten 4 ay olunca da sadece tadımlık miktarda bence 3.5 ay erken demiş benim oğlan 6,5 aylık 4 ayda başladım sebze meyve pürelerine 6 ay olunca yoğurt, kaşık maması falan vermeye başladım ona rağmen kabızlık çekiyo 3.5 ay ufak olduğu için bi de kabızlık yapmasın..

6. 11 Mayıs 2009
  7. gulsahbennn

gulsahbennn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bence verebilirsin tbiki çok fzla diil sadece bi kaç kaşık ben 3.5 aylıkken başladım şu an 7 aylık bebeğim hiç bi problem yok hatta 4 aylık olnca herşeyden az az bi iki kaşık tadına baktır sonra yemeyen bebeklerden olmasın cnm

8. 12 Mayıs 2009
  9. amilie

amilie Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben oğluma 5,5 ayda ek gıdaya geçtim. işe başlayacağım için mecbur kaldığım için 2 hafta erkene aldım. daha önce sadece annesütü ile beslendi, bi rahatsızlığı olmadığı sürece verdiğim herşeyi yiyor. daha öncesi bi kere elmanın tadına baktı, bi kere armutun. çok şükür sağlığı da iyi. eğer sütünüz yetiyorsa 6 aydan sadece anne sütü ile besleyin.alışsın diye çocuğun sindirim sistemini zorlamayın. acele etmeyin bence.ilerde herşeyi yedirecek zamanınız olacak!

10. 12 Mayıs 2009
  11. reyhanKARAKAXSX

reyhanKARAKAXSX Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bencede verebilirsin benim oğlumda yeni 4.ayına girdi ama ben 2haftadır yoğurt yediriyorum... günde 1kere 1 tatlı kaşığı....... elma suyuda veriyorum.... bi zararı olacağı sanmam... ama yoğurdu evde kendin mayala daha sağlıklı olur....